• Projekt SAMA

    • Tytuł projektu: SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności

      Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

      Wartość ogółem: 810 466,04 zł

      Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

       

      Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

      W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

      Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

      Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

      Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

      Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

      Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

       

      Nasze działania

       

    • Sama: grupa "Gram bez prądu" na wycieczce w Pokoju Zagadek w Elblągu
      • Sama: grupa "Gram bez prądu" na wycieczce w Pokoju Zagadek w Elblągu

      • 01.12.2020 11:33
      • Jednym z zadań grupy projektowej „GRAM BEZ PRĄDU” była wycieczka  do  Domu Gier - Escape Room w Elblągu.  Wycieczka taka odbyła się dnia 22 października. 
      • W projekcie „GRAM BEZ PRĄDU” bierze udział 8 uczniów z klasy 7a. Zajęcia odbywają się systematycznie raz w tygodniu, po dwie godziny. Od początku roku szkolnego do chwili obecnej odbyło się odbyło się 18 godzin zajęć warsztatowych. W czasie zajęć uczniowie, doskonalą swoje umiejętności strategiczne w grach, takich jak: „Rummikub”, „Catan”, „Wsiąść do pociągu”,  „Activity”, „Duble”, „Jungle speed”, „Splendor”, „Red7”, „Geniusz”, „Pentago”, „Logix”, „Blokus”, „Blokers”, „Triple pentago”.

        W ramach projektu, grupa projektowa wykonała na boisku szkolnym ścieżkę gier i zabaw ruchowych. Kolorowymi, specjalistycznymi farbami, korzystając z szablonów wykonanych w poprzednim roku szkolnym została stworzona bardzo długa ścieżka, która oprócz dobrej zabawy ruchowej ma za zadanie ćwiczyć sprawność fizyczną, koordynację ruchową, ale i uczyć-liczenia, liter alfabetu. Uczniowie szkoły bardzo chętnie korzystają ze ścieżki w czasie przerw śródlekcyjnych, na zajęciach wychowania fizycznego a także po zajęciach szkolnych.

        Jednym z zadań grupy projektowej „GRAM BEZ PRĄDU” była wycieczka  do  Domu Gier - Escape Room w Elblągu.  Wycieczka taka odbyła się dnia 22 października.  Uczniowie skorzystali z atrakcji dwóch pokoi: Piła - „SAW: - Zaczyna się "niewinnie" jak w każdym dobrym horrorze „Dwóch mężczyzn budzi się przykutych kajdankami do ścian w piwnicy. Zdają sobie sprawę, że są uczestnikami krwawej gry szaleńca.... „.Pokój dla graczy lubiących mroczne klimaty i odrobinę strachu.  Drugą atrakcją był Ucieczka z wiezienia. W tym pokoju uczestnicy wcielają się w grupę ludzi aresztowanych przez amerykańską agencję rządową. Osadzeni w starym sypiącym się wiezieniu gdzieś na końcu świata. Jeden z pracowników postanowił pomóc osadzonym powodując awarię elektryczną. W przeciągu godziny usterka zostanie naprawiona i więźniowie stracą swoją jedyną szansę na ucieczkę.  Uczestnicy gry, najpierw zamknięci w pokojach... musieli przeszukać całe pomieszczenia... rozwiązać wszystkie łamigłówki i... uwolnić się... by przejść do następnego... wiejącego grozą i... znowu... zagadki, łamigłówki... ku wolności! Po wycieczce ciepły posiłek dopełnił

        Grupa projektowa obecnie pracuje nad stworzeniem gry dydaktycznej do nauki tabliczki mnożenia, która będzie służyła kolejnym rocznikom uczniów na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i  nie tylko.     

        Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra. Uczniowie chętnie bawią się w gry planszowe,  aktywnie biorą udział w innych zadaniach. Uatrakcyjnieniem spotkań są smaczne przekąski i napoje.

        Leonora Żukowska

      • Wróć do listy artykułów
  • Galeria zdjęć

      brak danych