• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• Konkurs SAMA na plakat promujący zdrowy styl życia

• 18.12.2020 15:07
        • We wtorek, 8 grudnia 2020 r. grupa projektowa 3MAM FORMĘ podsumowała swoją działalność w projekcie SAMA. We wtorek, 8 grudnia 2020 r. grupa projektowa 3MAM FORMĘ podsumowała swoją działalność w projekcie SAMA. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia.
        • MATEMATYKA NA PLANSZY

• 18.12.2020 14:36
        • "Matematyka na planszy, to zajęcia realizowane w ramach Zadania 2. projektu SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności, realizowanego w naszej szkole. Niestety w poprzednim roku szkolnym zostały one przerwane. W bieżącym roku szkolnym zajęcia te zostały wznowione. Od września grupa 12 uczniów z klas siódmych rozpoczęła zajęcia raz w tygodniu w wymiarze 2 godz. Głównym założeniem tych zajęć było wykorzystywanie wielu różnorodnych gier do rozwijania i utrwalania umiejętności matematycznych takich, jak:
          - sprawność rachunkowa
          - logiczne myślenie
          - spostrzegawczość
          - tworzenie strategii matematycznych
          - wyobraźnia geometryczna.
        • SAMA: grupa projektowa "Ekonomia na co dzień" na wycieczce w Warszawie

• 23.11.2020 11:02
        • Zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA – Ekonomia na co dzień, odbył się ośmioosobowy wyjazd edukacyjny do Warszawy.

Celem uczestników było:  planowanie działań  i  gospodarowanie własnymi zasobami, oraz poznanie największych zabytków stolicy a także poszerzenie o nich już zdobytej wiedzy, przygotowanie młodzieży do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz kształtowanie otwartej postawy wobec różnorodności.