Projekt SAMA
Tytuł projektu: SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności
Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30
Wartość ogółem: 810 466,04 zł
Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł
Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:
Zadanie 1. Kariera bez granic:
1) Doradztwo zawodowe
2) Warsztaty z przedsiębiorczościZadanie 2. Zajęcia rozwijające:
1) Programuję - koduję
2) Matematyka na planszy
3) Euroweekendowa przygoda
4) Koło języka angielskiegoZadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
1) Gram bez prądu
2) Ekonomia na co dzień
3) 3mam formę
4) Magia wokół nas
5) Klub literacko-teatralny
6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
7) Zdobywcy
8) Szkolna trampolina do kultury
9) Znam i stosuję prawa naturyZadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
1) Dni nauki
2) Wyjazdy edukacyjne
3) Dzień naukowca w szkole
4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w GdyniZadanie 5. Dokształcanie nauczycieli
Nasze działania
Spotkanie z pisarką Agnieszką Pietrzyk w ramach projektu SAMA
- 26.09.2019 10:20
- Dzięki zadaniu „Kariera bez granic” z projektu SAMA, a w nim działaniu: spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniu z autorką, Panią Agnieszką Pietrzyk z Elbląga
Dzięki zadaniu „Kariera bez granic” z projektu SAMA, a w nim działaniu: spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniu z autorką, Panią Agnieszką Pietrzyk z Elbląga, która jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa i autorką powieści kryminalnych, sensacyjnych i grozy. Opublikowała książki: „Obejrzyj się królu” (2008), „Pałac tajemnic” (2011), „Urlop nad morzem” (2014), „Śmierć kolekcjonera” (2016), „Czas na miłość, czas na śmierć” (2017), „Porwanie” (2018), „Zostań w domu” (2019). Pisanie książek jest sposobem na życie Pani Agnieszki. Najważniejszą profesją, czymś niezwykle wartościowym. Nie widzi dla siebie alternatywnego zajęcia. Nigdy nie marzyła, żeby być pisarką. Wiązała swoją przyszłość z literaturą, ale raczej od strony naukowej. Pewnego dnia znalazła w Internecie ogłoszenie o konkursie na opowiadanie. Pomyślała, że spróbuje. Po skreśleniu trzech zdań stwierdziła, że to będzie powieść, bo na opowiadanie szkoda pomysłu. Pojawiła się dwie propozycja publikacji. Dzisiaj Pani Agnieszka stwierdza, że została pisarką pod wpływem impulsu. Do każdej kolejnej powieści przygotowuje się od strony merytorycznej. Zwykle polega to na czytaniu książek z zakresu kryminalistyki, ale nie tylko. Szczegóły kryminalistyczne czy dokładne informacje z innych dziedzin życia są ważne w kryminałach, bo ich obecność uwiarygadnia fabułę. W literaturze jednak nie ma prawdy, jest tylko prawdopodobieństwo.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły