Projekt SAMA
Tytuł projektu: SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności
Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30
Wartość ogółem: 810 466,04 zł
Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł
Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:
Zadanie 1. Kariera bez granic:
1) Doradztwo zawodowe
2) Warsztaty z przedsiębiorczościZadanie 2. Zajęcia rozwijające:
1) Programuję - koduję
2) Matematyka na planszy
3) Euroweekendowa przygoda
4) Koło języka angielskiegoZadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
1) Gram bez prądu
2) Ekonomia na co dzień
3) 3mam formę
4) Magia wokół nas
5) Klub literacko-teatralny
6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
7) Zdobywcy
8) Szkolna trampolina do kultury
9) Znam i stosuję prawa naturyZadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
1) Dni nauki
2) Wyjazdy edukacyjne
3) Dzień naukowca w szkole
4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w GdyniZadanie 5. Dokształcanie nauczycieli
Nasze działania
„Gram bez prądu” na wycieczce w wycieczce do elbląskiego Domu Gier
- 20.03.2020 10:58
- Dnia 04 marca 2020 uczniowie z grupy projektowej SAMA „Gram bez prądu” wzięli udział w wycieczce do elbląskiego Domu Gier. Aktualnie Dom Gier jest w przebudowie i czynne były jedynie dwa pokoje zagadek: TAJNE WIĘZIENIE i PIŁA – SAW. Zabawa odbywała się w dwóch 4-osobowych zespołach. Każdy zespół zaliczył oba pokoje zagadek.
TAJNE WIĘZIENIE. W tym pokoju uczestnicy gry wcielali się w grupę ludzi aresztowanych przez amerykańską agencję rządową. Osadzeni w starym sypiącym się wiezieniu, gdzieś tam na końcu świata nie mieli możliwości ucieczki. Jeden z pracowników postanowił pomóc uwięzionym powodując awarię elektryczną. Więźniowie, jeśli skorzystają z pomocy strażnika mają szansę, aby odzyskać wolność. Mają na to godzinę czasu, gdyż tyle potrwa naprawa usterki. Jeśli nie zdążą... stracą jedyną szansę na wolność. Napięcie, stres i kilka trudnych zagadek i łamigłówek dzieli graczy od zwycięstwa...emocje...
PIŁA - SAW: - Zaczyna się niewinnie jak w każdym dobrym horrorze. Dwóch mężczyzn budzi się w piwnicy... są przykuci kajdankami do ścian. Nie są sami...są z nimi także inni...(uczestnicy zabawy), oni także są uwięzieni... Wszyscy zdają sobie sprawę, że są uczestnikami krwawej gry szaleńca.... Muszą znaleźć sposób , żeby się uwolnić i uciec...Muszą jednak współpracować ze sobą... Cała zabawa polega na tym, aby w ciągu godziny przejść całość przygotowanych i zawartych w scenariuszu łamigłówek, które doprowadzą uczestników do wyjścia z pokoju. Poza ogranicznikiem, którym jest czas, dodatkową przeszkodę stanowi kolejność wykonywanych zadań, gdyż nie może być ona przypadkowa.
Mnóstwo zagadek i gier zręcznościowych oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów to ekscytująca zabawa. Inteligencja, spryt i odwaga pozwalają na pokonanie trudności i osiągnięcie celu. Nie było łatwo. Nawet z pomocą osób prowadzących nie wszystkim uczestnikom zabawy udało się opanować strachy i lęki oraz pokonać zawiłości gry.
Emocji mnóstwo, wysiłek fizyczny i psychiczny skutecznie podniósł poziom endorfin. W dobrym nastroju, wzmocniliśmy nadwątlone siły korzystając z oferty Mc Donalda, wróciliśmy szczęśliwie do Pasłęka.
Leonora Ewa Żukowska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły