Akademia Pana Kleksa w POK-u
17 czerwca 2019 r. grupa uczniów realizująca projekt SAMA wystąpiła (na zaproszenia p. Burmistrza) z wcześniej przygotowanym spektaklem teatralnym na scenie Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Dla młodych aktorów było to wielkie wyróżnienie i powód do dumy. Tym razem przedstawienie obejrzały dzieci z pasłęckich szkół i przedszkoli. Chociaż przedstawienie grane było po raz kolejny, trema nie ominęła nikogo (nawet p. Stasiak). Jednak wszystko poszło dobrze. Brawom nie było końca. Widzowie docenili grę aktorską, taniec, muzykę, ciekawe interpretacje znanych i lubianych tekstów dla dzieci. Ich nowe aranżacje przypadły do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Po udanym występie nagrodzeni słowami uznania i wielką torbą cukierków młodzi aktorzy wrócili do szkoły z najlepszą nagrodą, jaką może sobie wymarzyć aktor - poczuciem osiągniętego sukcesu.
MDM czyli Młodzi dla Moniuszki
Pod takim hasłem odbywały się różnorodne działania naszych uczniów wpisujące się w uczczenie 200. Rocznicy Urodzin Stanisława Moniuszki, z okazji której Sejm RP ustanowił rok 2019 rokiem artysty. W związku z tym młodzi artyści wykonali prace malarskie poświęcone wielkiemu kompozytorowi nazywanemu "Ojcem Opery Narodowej", które zaprezentowane zostały na wystawie szkolnej. Młodzież miała okazję zapoznać się i utrwalić wiadomości o postaci i dokonaniach kompozytora podczas specjalnie zorganizowanego koncertu przez profesjonalnych muzyków z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna.
Egzamin na kartę rowerową
W naszej szkole w dniu 11.06.2019 r. odbył się dla uczniów klas IV egzamin na kartę rowerową. Wszyscy, którzy zdali część teoretyczną przystąpili pod bacznym okiem panów policjantów z Komisariatu Policji w Pasłęku do części praktycznej - jazdy. Do pokonania był tor składający się z przejazdu przez rynnę, żmijkę, ósemkę oraz należało wykazać się umiejętnością kierowania rowerem jedna ręką, sygnalizowanie skrętów w prawo lub w lewo, następnie prawidłowe zatrzymanie się przed znakiem STOP i ponowne rozpoczęcie jazdy. Z wielką satysfakcją i ku uciesze uczniów oraz ich rodziców informuję, że wszyscy w liczbie 40 pomyślnie przeszli tę próbę. Nad całością sprawnej organizacji czuwał pan T. Tomaszewski, któremu składam podziękowania, a organizatorem egzaminu była I. Jachimek.
Leśne dziedzictwo przyrodnicze naszego regionu
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej tradycyjnie już zaprosiło szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w trzech konkursach: plastycznym, poetyckim i prezentacji multimedialnych poświęconych leśnemu dziedzictwu przyrodniczemu naszego regionu.
CEMS CHANCE XVI
W dniach 20-24.05.2019 r. dwoje uczniów z naszej szkoły – Hania Dzięgo, kl. IIId i Mateusz Cieśla, kl. IIIc – uczestniczyło w projekcie Cems Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W ramach tego projektu udali się oni do stolicy naszego kraju, w której przebywali przez 5 dni. Uczestników projektu spotkało wiele atrakcji, zwiedzanie zabytków (Pałac Kultury i Nauki, pałac w Wilanowie), wizyta w Muzeum Narodowym i Muzeum Chopina, uczestnictwo w wielu warsztatach rozwijających pasje, wizyta w parku trampolin, liczne spacery oraz codzienne wykłady na różne tematy. Uczestnicy projektu byli zakwaterowani w hotelu naprzeciwko izraelskiej ambasady, w którym spali, jedli śniadania oraz kolacje. Na obiady opiekunowie zabierali ich do licznych restauracji. Uczestnictwo w projekcie było całkowicie darmowe – uczestnicy pokryli jedynie koszt transportu w obie strony.
Lekcje dla młodszych koleżanek i kolegów z projektu SAMA
Zespół projektowy „Znam i stosuję prawa natury” w ramach projektu SAMA zajmował się przygotowaniem dla dzieci zajęć o tematyce ekologicznej. Uczennice z klasy 8a: Nikola Lachowicz, Klaudia Dawnorowicz, Kaja Kowalska, Natalia Kamińska , Julia Błaszczyk, Dominika Przygoda i Patrycja Wróbel zapoznały się z proponowaną tematyką zajęć i postawiły na edukację uświadamiającą wagę czystego środowiska. Wgłębiły się w zagadnienie, poznały zasady konstruowania scenariuszy zajęć dla dzieci. Napisały plan zajęć i przygotowały pomoce potrzebne do przeprowadzania zajęć.
I miejsce na Gimnazjadzie Europejskiej
11 czerwca nasi uczniowie: Dawid Chodziński, Mateusz Cieśla i Jakub Kozakiewicz pod opieką pani Jolanty Ignatowicz wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Była to trzecia edycja Gimnazjady Europejskiej i nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy zdobywając drużynowo I miejsce, a indywidualnie Dawid był pierwszy, a Mateusz drugi. Uczniowie mieli różne zadania. Najpierw był test wiedzowy w programie Quizizz, gdzie oprócz wiedzy liczył się też czas odpowiedzi, a następnie były zadania grupowe i prezentacja przygotowanego plakatu o wybranym państwie europejskim (nasza drużyna omawiała Wielką Brytanię).
Nie zmarnuj swojego życia
Dnia 10 czerwca gościliśmy w naszej szkole RYMCERZY-dwóch raperów, Bęsia i Dj Yonasa, którzy przyjechali do nas z programem profilaktycznym pt. Nie zmarnuj swojego życia. RYMCERZE od wielu lat zapraszani są na największe chrześcijańskie festiwale, rekolekcje, spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach, zakładach karnych, więzieniach w całej Polsce. Razem wydali już 10 płyt, a kolejna, pt. Nie Zmarnuj Swojego Życia już jest w Empikach od 24.11.2017r.W latach 2013-2018 Bęsiu i Dj Yonas dotarli z projektem Nie Zmarnuj Swojego Życia do ponad 350 tysięcy młodych ludzi w ponad 700 szkołach w Polsce i za granicą - m.in. działali dla Polonii w USA (Nowy Jork, Chicago, Miami, Los Angeles, Detroit, Houston, Denver, Seattle, Pennsylvania, Las Vegas), Kanadzie (Toronto, Calgary), Belgii (Bruksela, Antwerpia), Francji (Paryż) oraz w Wielkiej Brytan
Bal Absolwentów 2019
8 czerwca 2019 r., odbył się od dawna wyczekiwany i pieczołowicie przygotowywany bal absolwentów, czyli czterech klas trzecich gimnazjum kończących naukę w naszej szkole i dwóch klas ósmych. Uroczystość, zgodnie z narodową tradycją, rozpoczął „taniec polski” jak nazywa się poloneza, który, wedle zwyczaju praktykowanego już od XVII wieku, rozpoczyna największe i najbardziej uroczyste bale w naszym kraju. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu pani Małgorzaty Dabkiewicz i pana Tomasza Tomaszewskiego, w wykonaniu naszych absolwentów, nawiązał do najlepszych wzorców elegancji, klasy i stylu. Nic dziwnego, że rodzicom i nauczycielom szkliły się oczy, a młodzież została nagrodzona po tańcu burzliwymi oklaskami. Zanim goście udali się na salę, odbyła się sesja fotograficzna na tle „ścianki” z logo szkoły. Warto pokreślić, że pięknie prezentowała się elegancja panów w wieczorowych garniturach i pań
Wycieczka do Malborka
W piątek, 7 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Malborka. Naszym celem był zamek wzniesiony w XIII wieku przez zakon krzyżacki. Jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. Składa się on z 3 części: Zamku Niskiego (Przedzamcza), Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Przed wejściem zostaliśmy podzieleni na 2 grupy, a przewodnicy wyjaśnili nam zasady zwiedzania. Przez prawie 2 godziny chodziliśmy po zamku i poznawaliśmy jego tajemnice. Rozwiązywaliśmy również zagadki, a za poprawne odpowiedzi otrzymywaliśmy literki, z których odczytaliśmy hasło. Było ono przepustką do ogrodu Wielkiego Mistrza, gdzie bawiliśmy się w turniej rycerski. Na zakończenie oczywiście jeszcze były pamiątki i posiłek. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki. Naszym zdaniem była ona bardzo interesująca, ponieważ poza zwiedzaniem były
Planszomania dla najmłodszych
Dnia 6. czerwca uczniowie klas 1 i 2 brali udział w zajęciach pt. Planszomania dla najmłodszych oraz gry i zabawy podwórkowe. Najmłodsi uczniowie poznawali gry, w które grają systematycznie starsi uczniowie naszej szkoły. Zespół uczniów zespołu GRAM BEZ PRĄDU w ramach projektu PROJEKTOWY ZAWRÓT GŁOWY, SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności wydali broszurę zawierającą instrukcje różnych gier podwórkowych i właśnie dzisiaj nasi najmłodsi koledzy i koleżanki skorzystali z tych przepisów na dobrą zabawę. Zabawa była przednia i w szkolnej świetlicy przy grach planszowych i na szkolnym boisku.
Dzień Nauki
Zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA, zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat! zorganizowano 6 czerwca 2019 roku DZIEŃ NAUKI czyli całodniowe zajęcia dla uczniów kl. IV-VIII i III Gimnazjum (łącznie 200 uczniów). Celem tych zajęć było podniesienie kompetencji matematyczno-przyrodniczych przy wykorzystaniu TIK. Odbyły się warsztaty interaktywne i pokazy realizowane jednocześnie w 5 salach podczas pięciu lekcji. Tematami zajęć prowadzonych przez pracowników Smart_LAB z Gdańska były: Eko-Inspektorzy – czyli w służbie Jej Wysokości Przyrody, Mikro-Makro – czyli świat optyki i mikroskopów, Smok(g) – czyli CO2 zmienia klimat, Ryzyk-Fizyk – czyli podstawy fizyki w pigułce, Humanarium – czyli tajemnice naszego ciała.
Wycieczka: Olsztynek, Kadzidłowo, Krutyń
30 maja, 39 uczniów naszej szkoły z klas 8 oraz 3 gimnazjalnych, pod opieką trzech nauczycielek, Ewy Żukowskiej, Anny Danieckiej i Jolanty Ignatowicz oraz ojca jednego z uczniów, pana Bogusława Sierockiego wyruszyło na dwudniową wycieczkę na Warmię i Mazury. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Hutę Szkła w Olsztynku. Byliśmy świadkami jak z piasku tworzy się szkoło a z niego szklane cudeńka. Później przeszliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Spacer po pięknym skansenie, przy pięknej pogodzie był dużą przyjemnością. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. W Mrągowie zjechaliśmy na małe co nieco do McDonalda... było pysznie. W Kadzidłowie byliśmy o 15.30. Czekał na nas przewodnik, człowiek o bardzo silnym głosie... Razem z nim skakaliśmy przez płoty by odwiedzić różne zwierzęta zamieszkujące park. Karmienie zwierząt z ręki było bardzo ciekawym przeży
Gala laureatów konkursów przedmiotowych w Olsztynie
W czwartek, 30 maja odbyła się uroczysta gala, podczas której laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów, posiadający co najmniej 3 tytuły, zostali uhonorowani przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego okolicznościowymi dyplomami i upominkami. W szkołach podstawowych takich uczniów było 38, natomiast w gimnazjach 22. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymał również uczeń naszej szkoły, Jakub Kozakiewicz, laureat konkursów z języka polskiego, geografii i wiedzy o społeczeństwie.Gratulujemy Kubie niezaprzeczalnego sukcesu.
Wycieczka do Drezna i Poznania
29 maja 2019 roku liczna grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. M. Dorniak, p. I. Tarasiuk oraz p. M. Stasiak wyjechała na wycieczkę do Drezna i Poznania. Chociaż pogoda nie dopisywała, wszyscy byli w doskonałych humorach. Pierwszym etapem podróży był Poznań i zwiedzanie największej w Polsce Palmiarni. Można było tu zobaczyć unikalne gatunki roślin tropikalnych, wyjątkowej urody rośliny wodne i liczne gatunki zwierząt wodnych w akwarium. Wyposażeni w duży bagaż wrażeń i zdobytej wiedzy uczniowie podążyli do Zgorzelca, polsko-niemieckiego miasta. Kolejnym etapem wycieczki było Drezno, niemieckie miasto położone nad Łabą. Wszystkich zachwyciła wielka ilość znajdujących się tu zabytków. Kompleks pałacowy Zwinger - Dziedziniec, Galeria Malarstwa Starych Mistrzów (Rembrandt, Rubens, Rafael, Tycjan), Muzeum Porcelany, Kościół Maryjny to tylko niektóre perły oglądane przez zw
Akademia Pana Kleksa w naszej szkole
27 maja 2019 r. w naszej szkole miała miejsce premiera przedstawienia pt. Akademia Pana Kleksa przygotowanego przez uczestników projektu SAMA - Klub Literacko-Teatralny - pod kierunkiem p. M. Stasiak. Na uroczystość przybyli: p. W. Śniecikowski - burmistrz Miasta i Gminy Pasłęk, p. J. Ignatowicz - wicedyrektor naszej szkoły, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy młodych aktorów. Przygotowania do premiery trwały kilka miesięcy i poprzedzone zostały wielogodzinnymi próbami. Obejmowały one interpretacje tekstu, ćwiczenia dykcyjne, choreograficzne, opracowanie muzyki, wyglądu postaci, sceny itp. Uczniowie podeszli do swoich obowiązków bardzo poważnie i ambitnie. Na próbach panowała niepowtarzalna atmosfera. Wielokrotnym ćwiczeniom nad interpretacją tekstu towarzyszył śmiech i dobra zabawa. Najważniejsze, że wielotygodniowe wysiłki zaowocowały wspaniałym występem. Młodzi aktorzy wy
Premiera tuż, tuż...
W ramach projektu SAMA klub literacko-teatralny przygotowuje się bardzo energicznie do premiery przedstawienia pt. Akademia Pana Kleksa. Spektakl w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych zaprezentuje ciekawe interpretacje znanych już kilku pokoleniom czytelników wierszy dla dzieci autorstwa Brzechwy, Tuwima czy Konopnickiej. Młodzi (być może przyszli aktorzy) pracują nad tekstami, wcielając się w poszczególne role. Ich zaangażowanie jest ogromne. Chcą jak najlepiej wypaść na premierze przed widownią, a będą to rodzice, dziadkowie, wychowawcy oraz koleżanki i koledzy. Jeszcze tylko dobrać odpowiednie do postaci stroje, przygotować scenografię (i w tym miejscu ukłon do p. Żukowskiej, na którą zawsze można liczyć) i już... próba generalna. Chociaż jest dużo pracy i niektóre teksty trzeba powtarzać kilkakrotnie, atmosfera jest super. A to przecież bardzo ważne. Do premiery jeszcze troch
Zawód przyszłości
Rozstrzygnięto konkurs na pracę plastyczną pt. „Zawód przyszłości”. Konkurs odbył się w ramach projektu SAMA – działania „Kariera bez granic”. Wpłynęło bardzo dużo prac. Komisja wyłoniła zwycięzców:
1. miejsce - Zuzanna Rozenbajgier kl. 5b, praca pt. „Nurek”,
2. miejsce - Lena Cieśla kl. 5c, praca pt. „Fotograf”,
3. miejsce – Kinga Borysiewicz 5b, praca pt. „Psychiatra”.
Pierwszoklasiści w bibliotece
15 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Pasłęku odbyły się trzecie i ostatnie zaplanowane w bieżącym roku szkolnym zajęcia z cyklu „Pierwszoklasiści w bibliotece”. Celem spotkań było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów oraz motywowanie ich do kulturalnego spędzania wolnego czasu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku. Tym razem dzieci brały udział w warsztatach plastycznych pt. „Kartka dla mamy”. W zajęciach uczestniczyli i cudownie wspierali nas w wykonaniu zadania uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku. Kartki, które wykonały dzieci, jak się okazało po kilku dniach spowodowały, że po policzkach naszych mam popłynęła nie jedna łezka. Poprzednie zajęcia odbyły się 20 marca. Uczniowie rozpoczęli je od wysłuchania treści książki „Wiosna Misia Uszatka”, rozwiązywali krzyżówkę, zagadki. Zo
Z replikami armat w tle
Grupa uczniów z klas V b i V a wystąpiła 4 maja 2019 r. na uroczystości miejskiej związanej z postawieniem replik armat przy Bramie Młyńskiej. Kopie armat nawiązują do czasów potopu szwedzkiego, kiedy to Pasłęk odparł oblężenie 5 tysięcy żołnierzy armii Karola X Gustawa (1659 rok).
Julek Chojnacki, Majka Górecka, Kornelia Baczewska, Hania Kowalczyk, Martyna Puławska, Kornelia Sołowiej, Łukasz Szulago i Oliwia Zalman przedstawili na scenie pod murami miejskimi krótki zarys historyczny oraz melorecytację w stylu rap. Uczniowie ci poświęcili swój wolny czas na próby oraz udany występ, reprezentując w ten sposób naszą Szkołę. Okazali zasługujące na uznanie zaangażowanie i rzetelność.
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych