• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 24.11.2022 22:34
        • 20 września, jak co roku obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. W każdej z grup przedszkolaki brały udział w zabawach z chustą animacyjną, taneczno-ruchowych i konkursach. Były również drobne upominki, dyplomy i przepyszne lody! Był to czas, który dostarczył wiele radości naszym przedszkolakom.

• O bezpieczeństwie

• 11.11.2022 18:01
        • 16 września w ramach realizacji zajęć o bezpieczeństwie odwiedzili nas policjanci z Komisariatu Policji w Pasłęku. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. W ramach praktycznych działań przedszkolaki  ćwiczyli prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Dodatkowo policjanci udzielili dzieciom wskazówek, jak należy zachowywać się w drodze do przedszkola.

• 10.11.2022 21:12
        • 15 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzanie kreatywności, pomysłowości i zachęcanie do działania oraz umacnianie wiary we własne siły.
          Tego dnia dzieci poznały genezę tego święta- wysłuchały historii małej Vatshi, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta pokazała naszym przedszkolakom, że każdy człowiek posiada jakieś zdolności, które czasami są w nas gdzieś głęboko ukrywane...
          Dzień Kropki w naszym przedszkolu to czas zabawy i poznawania własnych talentów. Tak, jak mała Vatshi wszystkie nasze przedszkolaki poszukiwały swoich mocnych stron umacniając tym samym poczucie własnej wartości.
        • Spotkanie z Policjantami

• 17.10.2021 21:54
        • 15 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Pasłęku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu. Przedszkolaki ćwiczyły w praktyce prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze. Poruszony został również temat dotyczący zagrożenia ze strony osób nieznajomych. Dzieci dowiedziały się jak powinny się zachować w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania na co dzień zasad bezpieczeństwa oraz przypominania ich innym dzieciom, a także dorosłym. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało od policjantów odblaskowy breloczek.

• 17.10.2021 21:50
        • 15 września dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze sale i ubrania wypełnione były kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Obejrzeliśmy filmik, jak to zwykła kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie . Tak, jak nasza bohaterka szukaliśmy mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.