• Biało-czerwono w naszej szkole
    • Zielona szkoła w Kulce
        • GRAM BEZ PRĄDU - realizacja projektu SAMA
          • GRAM BEZ PRĄDU - realizacja projektu SAMA

            Zgodnie z założeniem, w projekcie „GRAM BEZ PRĄDU” bierze udział 8 uczniów z klas ósmych i szóstych naszej szkoły. Głównym celem projektu jest poprzez rozpropagowanie gier planszowych oraz podwórkowych wśród dzieci i młodzieży, jako alternatywnych formy spędzania czasu wolnego, zwiększenie wśród młodzieży umiejętności interpersonalnych, rozwinięcia wyobraźni, kreatywności i przedsiębiorczości.Uczniowie są zaangażowani w zajęcia projektowe. Uczestniczą w nich systematycznie. Atmosfera w czasie spotkań jest przyjazna. Uczniowie chętnie zapoznają się z nowymi grami, doskonalą swoje umiejętności.

        • MAGIA WOKÓŁ NAS - realizacja projektu SAMA
          • MAGIA WOKÓŁ NAS - realizacja projektu SAMA

            Celem projektu "MAGIA WOKÓŁ NAS" jest projektowanie, wykonywanie doświadczeń z zakresu chemii i biologii. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w pracowni chemicznej, trwają dwie godziny. Uczniowie na zajęciach poszerzają wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nabywają umiejętność planowania, organizacji i samodzielności pracy oraz odpowiedzialności za jej wynik. Uczniowie podczas zajęć nabywają umiejętność stosowania metod badawczych. Rozwijają ciekawość poznawania świata, znaczenia reakcji chemicznych. Nabywają umiejętność odpowiedzialności za środowisko. Uczą się pracy w zespole.

        • ZDOBYWCY - realizacja projektu SAMA
          • ZDOBYWCY - realizacja projektu SAMA

            "ZDOBYWCY" to zajęcia pozalekcyjne w wymiarze 60 godzin w roku szkolnym 2019/2020 – zajęcia stacjonarne i terenowe, rozwiązywanie problemów badawczych i zdobywanie certyfikatów zdobywcy: piechura, eksperymentatora, ekologa, meteorologa, botanika.

            Celem projektu jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy geograficznej poprzez praktyczne działanie. W związku z tym uczniowie mieli możliwość uczenia się poprzez obserwacje bezpośrednie w terenie oraz samodzielnie lub z pomocą nauczyciela wykonywać ciekawe ćwiczenia.

        • Na Boże Narodzenie
          • Na Boże Narodzenie

            Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dyrekcja i grono pedagogiczne życzą całej społeczności naszej szkoły nadziei na lepsze jutro, własnego skrawka zimowego nieba, zadumy nad płomieniem świecy, piękna poezji, literatury i muzyki, pogodnych świąt w zimowym klimacie, chwili odpoczynku i zwolnienia oddechu oraz nabrania dystansu do tego, co wokół, ciepłych świątecznych chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem ukochanych osób i najlepszymi wspomnieniami z kończącego się roku.

        • IX Festiwal Piosenki Zimowej
          • IX Festiwal Piosenki Zimowej

            W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole IX Festiwal Piosenki Zimowej. W przepięknie udekorowanej sali wg pomysłu p. Iwony Jachimek zebrali się uczniowie, nauczyciele i licznie przybyli rodzice. Najpierw klasy pierwsze przedstawiły jasełka, a po nich zaczęła się rywalizacja klas. Nad całością czuwało jury w składzie: p. Aniela Garnowska, p. Katarzyna Juniewicz, p. Ewa Żukowska. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas drugich i trzeciej. Najwyżej jury oceniło występ klasy 2b. W kolejnej części rywalizowali uczniowie klas piątych, szóstych i ósmej. Wspaniałe stroje, ciekawe choreografie i niezwykłe talenty muzyczne uczniów dostarczyły wszystkim mnóstwo pozytywnych wrażeń, a jury trudny wybór. Najlepszą okazała się klasa 6c. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły też: Kornelia Korzeniewska (kl. 8a) śpiewająca solo utwór Billie Eilish „Come out an

        • Szkolni Mistrzowie ortografii
          • Szkolni Mistrzowie ortografii

            Tuż przed świętami Bożego Narodzenia został w naszej Szkole rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Orograficzny dla klas piątych i szóstych (19-20 grudnia 2019 r.). Jego uczestnicy rozwiązali trzy zadania ortograficzne (uzupełnianie liter w zestawie wyrazów, odnalezienie błędów ortograficznych w tekście oraz wyjaśnienie pisowni w podanych wyrazach wraz z określonym problemem ortograficznym). Test konkursowy był trudny, tym bardziej należą się słowa uznania wszystkim uczniom, którzy do niego przystąpili (siedemnaścioro uczniów) i starali się rzetelnie podołać konkursowemu wyzwaniu.

        • CEMS CHANCE- lepszy start w dorosłe życie
          • CEMS CHANCE- lepszy start w dorosłe życie

            Dzięki projektowi SAMA i działaniu doradcy zawodowego w zadaniu „Kariera bez granic” uczennica naszej szkoły dostała się do programu CEMS Chance.

            CEMS Chance to innowacyjny projekt skierowany do wszystkich uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz I klas szkół ponadpodstawowych. Inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Uczestnicy, mający z różnych przyczyn utrudniony start w dorosłe życie, często nie są świadomi szans, jakie daje im los. Projekt ma nauczyć ich te szanse dostrzegać i w pełni wykorzystywać, aby w przyszłości mogli odnieść sukces.

        • Mikołajki w szkole
          • Mikołajki w szkole

            W piątek, 6 grudnia jak zwykle naszą szkołę odwiedził Mikołaj wraz z pomocnikami. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy a Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami. W rolę Mikołaja wcielili się: Jakub Soroka, Łukasz Szulago oraz Hubert Chojnicki. Pomocnikami Mikołaja były: Magda Żuk, Oliwia Zalman, Alicja Andrusewicz, Laura Chomiuk, Kornelia Baczewska i Zuzanna Rozenbajgier.

        • Spotkanie z marynarzem
          • Spotkanie z marynarzem

            5 grudnia, w ramach zadania Kariera bez granic projektu SAMA, klasę ósmą odwiedził Pan Przemysław Wacławski, marynarz, oficer mechanik, pływający i pracujący na tankowcach BP, który opowiedział uczniom o swojej pasji oraz specyfice zawodu marynarza. W ciekawej prezentacji multimedialnej Pan Przemek przedstawił rodzaje statków i ładunki, które są nimi przewożone. Dowiedzieliśmy się też kto wchodzi w skład załogi i jakie ma obowiązki podczas rejsu. Nasz Gość opowiadał także o zagrożeniach czyhających na morzach i oceanach, o krajach, które odwiedził. Uczniowie z uwagą słuchali ciekawostek z życia marynarza, z zainteresowaniem patrzyli na wyświetlane zdjęcia i krótkie filmy ukazujące pracę i życie na statku. Dowiedzieliśmy się, że ukończenie Akademii Morskiej w Szczecinie wymaga systematycznej nauki, sprawności fizycznej i ciężkiej pracy każdego dnia oraz znajomości szczególnie języka ang

        • Zwiedzamy Termy Warmińskie
          • Zwiedzamy Termy Warmińskie

            W ramach projektu SAMA i zajęć z zakresu doradztwa zawodowego 28 listopada 2019 r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wadysława Jagiełły w Pasłęku odwiedzili Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim.

            Termy Warmińskie są pierwszym ośrodkiem termalnym zlokalizowanym na północy Polski, w Lidzbarku Warmińskim. Obiekt termalny w wyjątkowy sposób łączy wysoki standard usług hotelowych z bogatą ofertą SPA. To doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności. Obiekt składa się z części sportowej i rekreacyjnej, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Są to m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefa saun. Jest to w 100 procentach naturalny ośrodek SPA. Wszelkie zabiegi bazują

        • Wyjazd zawodoznawczy do Polmleku w Lidzbarku Warmińskim
          • Wyjazd zawodoznawczy do Polmleku w Lidzbarku Warmińskim

            28 listopada 2019 r. uczniowie klasy ósmej w ramach projektu SAMA i zajęć z zakresu doradztwa zawodowego odwiedzili Zakład Mleczarski w Lidzbarku Warmińskim należący do grupy POLMLEK.

            Produkty nabiałowe Polmlek powstają w 6 zakładach produkujących cały przekrój asortymentu nabiałowego m.in. sery, sery topione, twarogi, śmietany, jogurty, masła, mleko UHT, mleko w proszku, desery mleczne i inne. Zakłady produkcyjne kupują od polskich rolników 3 500 000 litrów mleka. Zakład Fortuna produkuje dziennie ponad 1 000 000 soczków. A w fabryce w Lidzbarku Warmińskim przerabia się 3 miliony litrów serwatki dziennie! W zakładzie w Lidzbarku Warmińskim jest unikatowa w skali Europy linia do przerobu serwatki w postaci koncentratu białek serwatkowych WPC (Whey Protein Concentrate) oraz suszenia laktozy.

        • II Przegląd Piosenki Patriotycznej
          • II Przegląd Piosenki Patriotycznej

            W czwartek 21 listopada 2019 r. dzieci z kl. I-III oraz starsze przedszkolaki z grup III, IV i V naszej szkoły wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej.

            Przegląd był akcentem obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Służył kształtowaniu wśród uczniów postaw patriotycznych oraz umożliwił prezentację umiejętności wokalnych uzdolnionych uczniów.

        • Podziękowania
          • Podziękowania

            Od września Szkolne Koło Caritas rozpoczęło dzieło pomagania dzieciom. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka postanowiliśmy wesprzeć PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI. Przeprowadziliśmy trzy akcje: najpierw OKAŻ SERDUSZKO - KUP JABŁUSZKO, a następnie BUŁKA NA MISJE. Wolontariusze przynosili ze swoich sadów jabłka oraz upieczone w domu bułeczki, a następnie sprzedawali podczas przerw. Zgromadzone fundusze zostały przekazane na konto fundacji. W pażdzierniku przeprowadziliśmy jeszcze trzecią akcje UCZNIOWIE - UCZNIOM zbierając przybory szkolne. Poczynając od klas najmłodszych do najstarszej młodzieży zebraliśmy bardzo dużo plecaków, piórników, długopisów, kredek, zeszytów, bloków itd. Wszystkim, którzy wsparli nasze dzieło bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że możemy razem tak wiele zrobić na rzecz dzieci w różnych zakątkach świata.

        • Ryszard Zawistowski - pasja jako praca nad sobą
          • Ryszard Zawistowski - pasja jako praca nad sobą

            14 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIIIa i VIb mieli możliwość spotkania się z Panem Ryszardem Zawistowskim instruktorem sekcji, szefem strefy północnej, członkiem Europejskiej Komisji Etyki Sportu w Kickboxingu, przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego PZKB, który w roku 2017 otrzymał nagrodę Herosa dla najlepszego sędziego. Dzięki swojej pracy nad sobą - pasji jaką jest kickboxing miał możliwość zwiedzić cały świat, a całą Europę nawet kilkukrotnie. Spotykał się z wieloma ciekawymi ludźmi ze świata sportu oraz celebrytami. Uczestniczył w wielu turniejach w Polsce i zagranicą jak: mistrzostwa świata, puchary świata, gale amatorskie zawodowe. Był m.in. w Dublinie - Irlandia, Puchar Świata - Amsterdam - Holandia, Yokoso Dutch Open - Szeged - Węgry, Puchar Świata - Maribor - Słowenia. Był dwukrotnie nominowany do trzydziestki najlepszych sędziów z całego świata do udziału w Olimpiadzie Spo

        • Nowy Sztandar naszej szkoły
          • Nowy Sztandar naszej szkoły

            We wtorek 12 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Obchodziliśmy, jak co roku, Święto Niepodległości związanie z rocznicą odzyskania niepodległego państwa polskiego 11 listopada 1918 roku. Tegoroczna 101. rocznica odrodzenia Polski miała dla naszej szkolnej wspólnoty jeszcze jeden wymiar. Wybraliśmy tę chwilę by dokonać uroczystego przekazania nowego sztandaru Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: gospodarz naszego miasta Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, ksiądz proboszcz Dariusz Kułakowski, prezes oddziału ZNP w Pasłęku pan Bogdan Pobiarżyn. Była też z nami jak zawsze pomocna pani Teresa Brewka dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku. Jak zawsze obecni byli panowie: Mirosław Suchodolski komendant Komisariatu Policji w Pasłęku oraz Tomasz Marcinkowski dowódca Jedno

        • Dzień Patrona Szkoły
          • Dzień Patrona Szkoły

            12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia wszyscy uczyli się i bawili na wspólnej uroczystości zorganizowanej w sali gimnastycznej szkoły. Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami przygotowali plakaty, piosenki i scenki rodzajowe upamiętniające Władysława Jagiełłę i poszerzające wiedzę o jego postaci i epoce historycznej, w której żył i panował. Wcześniej zorganizowany został konkurs wiedzy o patronie szkoły, którego uczestnicy zostali nagrodzeni książkami przez pana dyrektora. I miejsce zajął Maciej Rapacki (kl. 5a), II miejsce - Martyna Modzelewska (kl. 6c), III miejsce - Jakub Pasternak (kl. 8a), a na IV pozycji uplasował się Mikołaj Gierałtowski (kl. 5c). Wszystko to było wstępem do głównej uroczystości - akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączonej z nadaniem szkole Sztandaru.

        • Dopalacze mogą cię wypalić - warsztaty
          • Dopalacze mogą cię wypalić - warsztaty

            Dnia 31.10.2019 r. uczniowie wszystkich klas piątych, szóstych i ósmej wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Dopalacze mogą cię wypalić - skutki prawne i zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych”, prowadzonych przez panią Elwirę Lelental, emerytowaną policjantkę Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, byłego kierownika sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową, pedagoga i prawnika, prezes fundacji „Nowe życie”.

        • Wycieczka do teatru w Elblągu
          • Wycieczka do teatru w Elblągu

            6 XI 2019 r. uczniowie klasy 2a, 2b i 3a obejrzeli w Elblągu spektakl interaktywny pt. Kot w butach - opowieść w kilku obrazach. W przedstawieniu, oprócz aktorów, występowały nasze dzieci. Całość była nagrywana przez głównego bohatera bajki - Kota. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. Podczas wycieczki panowała miła i serdeczna atmosfera.

        • Konkurs na owocowo-warzywnego stworka
          • Konkurs na owocowo-warzywnego stworka

            Jesień obdarowała nas wspaniałymi darami. Aby wykorzystać te właśnie dary jesieni, w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla uczniów z klas I-III na owocowo-warzywnego stworka. Można sobie tylko wyobrazić, ile frajdy sprawiło dzieciom przygotowanie takich właśnie cudaków, ponieważ na wystawie były przepiękne dzieła sztuki. Widzieliśmy Garfielda, dzidziusia w wózku, piękną Panią Porową, jeżyka, rekina i wiele innych wspaniałych tworów. Osoby przechadzające się po korytarzu naszej szkoły zatrzymywały się przy wystawie i zachwycały wspaniałościami jesieni. Uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami, ale myślę że i tak największą radość i dumę sprawiło im samo przygotowanie i wyeksponowanie tych małych dzieł sztuki. Jesień została uczczona godnie.

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 20.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
  • Galeria zdjęć

      brak danych