Wycieczka do ACTIVITY PARK w Elblągu
W czwartek, 22 października 2020 r. grupa projektowa 3Mam Formę udała się na wycieczkę do parku trampolin w Elblągu. Wyjazd ten był zrealizowany w ramach projektu SAMA.
Grupa miała możliwość spędzić czas w ciekawy i aktywny sposób. Dwugodzinne zajęcia poprzedziła rozgrzewka. Do naszej dyspozycji był cały obiekt: trampoliny, ścieżki sportowe, baseny z gąbkami. Dziewczęta mogły sprawdzić swoje umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne.
SAMA, projekt: 3Mam Formę
Od września 2020r. kontynuowane są zajęcia grupy projektowej: TRZYMAM FORMĘ.
W projekcie uczestniczą dziewczęta z klasy siódmej i szóstej. Grupa realizuje tematykę związaną z promocją zdrowego stylu życia. Na zajęciach grupa zgłębiają wiedzę na ten temat, poznają zasady zdrowego stylu życia. Uczą się, jak ważna w życiu jest właściwa dieta, unikanie czynników szkodliwych, aktywność fizyczna oraz umiejętność odpoczywania i właściwe podejście do życia.
SAMA, projekt: Magia wokół nas
Od września 2020 r. raz w tygodniu kontynuowane zajęcia „Magia wokół nas”. Uczęszczają na nie uczniowie z klas VII, którzy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy z nauk przyrodniczych. Na zajęciach uczniowie poznają wiadomości, które pozwolą im w życiu codziennym we właściwy i bezpieczny sposób posługiwać się substancjami chemicznymi. Pozwolą postępować zgodnie z zasadami dbałości o własne zdrowie i ochronę środowiska. Zajęcia uczą wyjaśniać zjawiska zachodzące w przyrodzie. Pozwalają uświadomić uczniom znaczącą rolę chemii we współczesnym świecie. Uczniowie poznają wiadomości o budowie, właściwościach i zastosowaniu różnych substancji chemicznych. Kształtują aktywną postawę badawczą. Doskonalą umiejętność pracy w grupie, umiejętność planowania i organizowania własnej pracy. Uczniowie uczą się samodzielnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Wyrabiają umiejętność prawidłowego
Uczestnicy ,,SAMA" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu
22 X 2020 r. odbył się wyjazd zawodoznawczy dla 15 uczestników ,,SAMA", czyli Szkolnej Akademii Mistrzów Aktywności. Uczniowie odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu, gdzie zostali oprowadzeni po całym ośrodku oraz zobaczyli jak wygląda tam praca uczniów i nauczycieli. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, które podlega pod Urząd Miejski, jest instytucją świadczącą usługi z zakresu praktycznej nauki zawodu uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, szkół policealnych), a także prowadzącą kursy zawodowe. CKZiU prowadzi działania, które mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach. Oferta edukacyjna CKZiU jest bardzo interesująca. Praktyczn
SAMA: grupa projektowa "Ekonomia na co dzień" na wycieczce w Warszawie
Zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA – Ekonomia na co dzień, odbył się ośmioosobowy wyjazd edukacyjny do Warszawy.
Celem uczestników było: planowanie działań i gospodarowanie własnymi zasobami, oraz poznanie największych zabytków stolicy a także poszerzenie o nich już zdobytej wiedzy, przygotowanie młodzieży do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz kształtowanie otwartej postawy wobec różnorodności.
SAMA - grupa: "Szkolna Trampolina do Kultury" na wycieczce w Warszawie
W dniach 15 – 16 października 2020 r. ośmioosobowa grupa działająca w ramach projektu unijnego SAMA pt.” Szkolna Trampolina Do Kultury” pod opieką I.wony Jachimek wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Celem naszych zamierzeń było zwiedzanie i poznanie historii najważniejszych zabytków naszej stolicy. I tak na naszej liście znalazło się piękne Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta oraz zwiedzanie Zamku Królewskiego. Następnym punktem były odwiedziny Pałacu Na Wodzie i spacer po Łazienkach Królewskich. Dłuższą wizytę odbyliśmy w Muzeum Narodowym, podczas lekcji muzealnej pt. „ Polska. Siła obrazu” na wystawie polskiego malarstwa z XIX wieku. Nie uszły także naszej uwadze zgromadzone tam dzieła Jana Matejki ze słynną Bitwą pod Grunwaldem i Stańczykiem. Był to ogrom zdobytej wiedzy i umiejętności czytania obrazów. Ciekawym miejscem okazało się również Muzeum świata iluzji,w którym było
„Zdobywcy” w grze miejskiej „Śladami przeszłości do nowoczesności”
6 października 2020 r. grupa projektowa „Zdobywcy” z projektu SAMA, wzięła udział w grze miejskiej „Śladami przeszłości do nowoczesności” zorganizowanej przez Pasłęcki Ośrodek Kultury i CSE Światowid. Gra miała na celu przybliżenie młodszemu pokoleniu wiedzy historycznej, która pozornie może wydawać się im trudna i odległa. Tematyka gry była powiązana z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz Bitwą Warszawską, która w tym roku obchodzi swoje stulecie, ale również z zabytkami i historiami dotyczącymi Pasłęka. Dzięki temu uczestnicy poprzez zabawę mogli poszerzyć swój zasób informacji na temat ważnych wydarzeń historycznych, ale również utrwalić wiedzę na temat swojego miasta i regionu.
SAMA, projekt: Zdobywcy
Od września 2020 r. kontynuowane są zajęcia projektowe grupy: Zdobywcy, w ramach projektu unijnego SAMA. Uczniowie realizują kolejne tematy i zdobywają wiedzę o przyrodzie, kulturze i historii regionu.
Dziedzictwo kulturowe naszego miasta - w trakcie zajęć uczniowie odbyli wycieczkę po Pasłęku, podczas której poznali najciekawsze zabytki miasta: Brama Kamienna, Brama Młyńska, ratusz, zamek krzyżacki, wieża ciśnień, cmentarz żydowski, zespół zabytkowych kamieniczek.
Dziedzictwo kultury sakralnej naszego miasta - podczas wycieczki uczestnicy projektu zwiedzili najciekawsze obiekty sakralne Pasłęka: kościół św. Bartłomieja, kościół św. Józefa oraz kościół św. Jerzego.
Z biegiem rzeki Wąskiej - uczniowie odbyli spacer wzdłuż doliny rzeki Wąskiej, podczas którego poznali formy erozyjnej i akumulacyjnej działalności rzeki. Sporządzili szkic obserwowanego terenu.
Walory przyrodnicze Parku
SAMA, projekt: Gram bez prądu
Od września 2020 roku wznowione zostały działania grupy projektowej: Gram bez prądu, który jest jednym z 9 projektów uczniowskich w projekcie unijnym SAMA. Na boisku szkolnym została wymalowana ścieżka gier i zabaw. Nasi uczniowie często z niej korzystają w czasie przerw śródlekcyjnych, a także na zajęciach wychowania fizycznego. Od miesiąca grupa planszomaniaków szykuje się na turniej gier planszowych. Gramy, uczymy się grać, żeby za miesiąc zorganizować PLANSZOWISKO. Uczniowie naszej szkoły zmierzą się w grach planszowych. Najlepsi otrzymają ciekawe nagrody.Wszyscy uczniowie naszej szkoły, w czasie zajęć świetlicowych bardzo chętnie korzystają z zasobów gier planszowych grupy projektowej: Gram bez prądu.
Igrzyska powiatu w piłce nożnej
Dnia 16.10.2020 r. w Młynarach odbyły się dwa turnieje w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Elbląskiego w piłce nożnej chłopców. Do rozgrywek stawiły się reprezentacje szkół podstawowych z: Pasłęka, Młynar, Gronowa Elbląskiego, Godkowa, Błudowa.
Oba turnieje: chłopców młodszych i starszych zdominowały zdecydowanie dwie drużyny z „Jedynki” w Pasłęku.
Wycieczka do Experymentu w Gdyni
W sobotę, 10 października 2020 r. grupa młodzieży odwiedziła Eksperyment w Gdyni. Uczestnicy projektu SAMA, realizowanego w naszej szkole, mieli możliwość poznawania praw przyrodniczych w sposób doświadczalny. Dużym powodzeniem cieszyła się symulacja jazdy w różnych warunkach samochodem , zmienianie ukształtowania terenu, składanie modeli ciała człowieka, przeprawy statków przez śluzy i wiele innych.
SAMA, projekt: Nowoczesne Technologie w Życiu Codziennym
Od września 2020 r. zostały wznowione zajęcia projektu SAMA, podczas których realizowane jest zadanie „Nowoczesne technologie w życiu człowieka”. Uczestnicy kontynuują pracę z zestawem BeCreo. Realizują kolejne wyzwania np. „Inteligentny dom”, „Stacja pogodowa” czy „Sport to zdrowie”. Łącząc moduły i pisząc odpowiednie programy zapewniają sobie wiele godzin pracy i zabawy, a jednocześnie poznają jak praktycznie w codziennym życiu są wykorzystywane nowe technologie.
Dni wolne od zajęć lekcyjnych
Szanowni Państwo,
Informuję, że w uzgodnieniu z Samorządem Uczniowskim, Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną zdecydowałem, że w bieżącym roku szkolnym dniami dodatkowo wolnymi od zajęć lekcyjnych będą: 2 listopada, 4 i 5 stycznia oraz 4 czerwca. Ponadto w dniu 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) także nie realizujemy zajęć lekcyjnych. Zaznaczam, że w w/w dniach szkoła zapewnia uczniom opiekę. Dni wolne od zajęć lekcyjnych nie dotyczą grup przedszkolnych działających w naszej szkole.
Spotkanie z policjantem
We wrześniu najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził policjant. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogoda sprzyjała, więc spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Pan policjant wysłuchał wiersza Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”, wyrecytowanego przez dzieci. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.
„Zemsta” – uczniowskie recenzje
29 września 2020 r. uczniowie klas siódmych nasze Szkoły mieli okazję obejrzenia inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry. Spektakl przygotowany przez młodzież z Zielonki Pasłęckiej i Pasłęka w reżyserii Marcin Tomasika i Lucyny Hulanickiej został pokazany na deskach sali widowiskowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.
Euroweekendowa przygoda
W dniach 15-19 września 2020 roku, 30 uczniów z naszej szkoły, w ramach projektu Sama, wzięło udział w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu, malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Przez kilka dni intensywnych zajęć prowadzonych przez wolontariuszy z różnych stron świata, min. z RPA, Indonezji, Wietnamu i Kolumbii uczniowie poznawali siebie, rozwijali kreatywność oraz umiejętności przywódcze. W ramach relaksu zwiedziliśmy też Sanktuarium na Górze Iglicznej oraz mogliśmy podziwiać piękne górskie krajobrazy min. wodospad Wilczki. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Zdjęcia w galerii.
Zawód przyszłości – konkurs plastyczny
30 września został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas siódmych pt. „Zawód przyszłości”, który przeprowadzono u nas w szkole w ramach działania doradcy zawodowego „Kariera bez granic” w projekcie SAMA.
Rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom wynikającym m.in. ze zmian demograficznych dokonujących się w społeczeństwie, z dynamicznego rozwoju nowych technologii i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej. Czynniki te kształtują zawody przyszłości – profesje, których przedstawiciele będą poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Dostosowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku znacznie zwiększa szanse na znalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym zawodzie. Pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie zwłaszcza na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Pierwszym krokiem, aby osiągnąć taki status jest wybór właściwego kierunku kształcenia, który pozwoli zdobyć zawód z przyszłości
"Znam i stosuję prawa natury" - warsztaty w przedszkolu
Od października 2019 roku grupa projektu SAMA w składzie: Ola Adamczyk, Ala Huk, Ula Kogut, Luiza Cebula, Tatiana Kosiorek, Daria Łowiecka, Maja Tyszecka i Zuzia Szymańska, pod opieką pani Elżbiety Wysokińskiej, realizowała projekt Znam i stosuję prawa natury. Był on częścią realizowanego w naszej szkole projektu SAMA. Zadaniem grupy projektowej było zapoznanie się z zagrożeniami, jakie występują na naszej planecie i poznawaniu rozwiązań ich zapobiegania. Dziewczęta bardzo chciały podzielić się zdobytą wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami. Opracowały scenariusze zajęć o tematyce ekologicznej, przygotowały pomoce potrzebne do ich przeprowadzenia, przeprowadziły próby zajęć i zaprezentowały zajęcia w grupach przedszkolnych. Ala z pomocą Darii przekonywała przedszkolaki, jak ważne są w życiu ludzi rośliny, szczególnie ich zdolność wytwarzania tlenu. Luiza i Tatiana zwracały uwagę na
Spotkanie z Moniką Laskowską
Doradca zawodowy w ramach projektu SAMA i działania "Kariera bez granic" zorganizował spotkanie z młodą panią energetyk. Młodzież klas siódmych miała przyjemność poznać trochę starszą od nich, koleżankę studentkę Politechniki Gdańskiej Wydziału Mechanicznego - kierunek Energetyka. Kierunek wielce przyszłościowy. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Monika jest już inżynierem i kontynuuje dalszą naukę na studiach magisterskich. Jest także stypendystką Fundacji BGŻ Paribas "KLASA". Przybliżyła uczniom wartość nauki i działalności wolontariatu oraz formę wsparcia fundacji. Monika przez cały okres nauki szkolnej należała do uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce - obecnie otrzymuje stypendium rektora. Monika przekazała uczniom, że każdy może osiągnąć bardzo wiele wykorzystując to co posiada swoją wiedzę i umiejętności w każdym miejscu i w każdym okresie życ
Badanie czytelnictwa
Biblioteka Publiczna w Pasłęku zwraca się z prośbą o udział w badaniu czytelnictwa w Pasłęku oraz zainteresowań czytelniczych. Dzięki Waszym głosom będziemy mogli lepiej dostosowywać naszą ofertę do Waszych oczekiwań. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie dzieci i młodzież.
Badanie dostępne jest (do końca września) online pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQZOR16T9ZNUKoheGABuXxiS8s02EWRYa7ufzDZzsXji8oew/viewform?usp=sf_link
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych