• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• SAMA, projekt: Zdobywcy

• 04.11.2020 14:21
        • Od września 2020 r.  kontynuowane są zajęcia projektowe grupy: Zdobywcy, w ramach projektu unijnego SAMA. Uczniowie realizują kolejne tematy i zdobywają wiedzę o przyrodzie, kulturze i historii regionu.
        • SAMA, projekt: Gram bez prądu

• 04.11.2020 14:19
        • Od września 2020 roku wznowione zostały działania grupy projektowej: Gram bez prądu, który jest jednym z 9 projektów uczniowskich w projekcie unijnym SAMA.
        • Wycieczka do Experymentu w Gdyni

• 14.10.2020 16:41
        • W sobotę, 10 października 2020 r. grupa młodzieży odwiedziła Eksperyment w Gdyni. Uczestnicy projektu SAMA, realizowanego w naszej szkole, mieli możliwość poznawania praw przyrodniczych w sposób doświadczalny.
        • Euroweekendowa przygoda

• 14.10.2020 16:36
        • W dniach 15-19 września 2020 roku, 30 uczniów z naszej szkoły, w ramach projektu Sama, wzięło udział w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu, malowniczo położonej  górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej.