• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• Zawód przyszłości – konkurs plastyczny

• 14.10.2020 16:32
        • 30 września został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas siódmych pt. „Zawód przyszłości”, który przeprowadzono u nas w szkole w ramach działania doradcy zawodowego „Kariera bez granic” w projekcie SAMA.
        • "Znam i stosuję prawa natury" - warsztaty w przedszkolu

• 14.10.2020 16:29
        • Od października 2019 roku grupa projektu SAMA w składzie:  Ola Adamczyk, Ala Huk, Ula Kogut, Luiza Cebula, Tatiana Kosiorek, Daria Łowiecka,  Maja Tyszecka i Zuzia Szymańska, pod opieką pani Elżbiety Wysokińskiej, realizowała projekt Znam i stosuję prawa natury. Był on częścią realizowanego w naszej szkole projektu SAMA.
        • Wszyscy jesteśmy zdolni - podejmujemy decyzje

• 14.10.2020 16:22
        • W ramach unijnego projektu SAMA  i działania „Kariera bez granic” młodzież z klas siódmych naszej szkoły podstawowej w dniu 10 września 2020 r miała możliwość uczestniczenia w dwugodzinnych warsztatach  przeprowadzonych przez doradców zawodowych z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Elbląga.
        • Piknik Naukowy

• 14.10.2020 16:19
        • 4 września 2020 r. zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA, zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat! odbył się Piknik Naukowy na szkolnym boisku, który poprowadzili pracownicy firmy SmartLab. Smart_Lab to trójmiejska firma wywodząca się z Akademickiego Inkubatora Gospodarczego Politechniki Gdańskiej, działająca na terenie całego kraju i zajmująca się popularyzacją nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii, fizyki, ekologii, techniki oraz biologii. Firma realizuje zajęcia w przedszkolach, szkołach, oraz innych miejscach.