• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• SZKOLNA TRAMPOLINA DO KULTURY

• 24.01.2020 11:21
        • W roku szkolonym 2019/2020 realizowany jest projekt „SZKOLNA TRAMPOLINA DO KULTURY”. W ośmioosobowej grupie uczennic z klas piątych i szóstych zrealizowały do tej pory treści z zakresu warsztatów z rysunku - , historii sztuki -  i malarstwa
        • EKONOMIA NA CO DZIEŃ

• 24.01.2020 11:19
        • Celem zajęć "EKONOMIA NA CO DZIEŃ" jest przekazanie wiedzy ekonomicznej uczniom oraz rozwijanie wśród nich postaw społecznych i przedsiębiorczych, tak aby potrafili zrozumieć procesy gospodarki rynkowej oraz zasady racjonalnego gospodarowania zasobami w życiu codziennym.
        • NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W ŻYCIU CODZIENNYM

• 16.01.2020 10:08
        • Roboty to część nowoczesnych technologii wykorzystywanych w życiu codziennym. Na początkowych zajęciach grupy projektowej: "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W ŻYCIU CODZIENNYM" zostały wykorzystane do pracy Ino-Boty.
        • KLUB LITERACKO-TEATRALNY

• 16.01.2020 10:06
        • Rok szkolny 2019/ 20 jest drugim rokiem realizacji zadań "KLUBU LITERACKO-TEATRALNEGO" w ramach projektu SAMA.
        • 3MAM FORMĘ

• 16.01.2020 10:04
        • Na zajęciach grupa projektowa "3MAM FORMĘ" pogłębia wiedzę na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz wpływu aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój.