• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• Pasja do eksperymentów, czyli Dzień Nauki

• 14.10.2020 16:14
        • 4 września 2020 r. zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA, zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat! odbył się Dzień Nauki. Zaprosiliśmy do współpracy przy tym wydarzeniu firmę Smart_Lab specjalizującą się w pokazach, autorskich, warsztatach, grach i zabawach edukacyjnych. Nadrzędnym celem działalności Smart_Lab jest przybliżanie ludziom piękna świata przyrody, a w ten sposób przyczynienie się do rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy, ale i potrafiącego się nauką bawić oraz  zachwycać.
        • Dzień Nauki w Jedynce

• 14.10.2020 16:10
        • Zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA, zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat! organizujemy już 4 września 2020 roku DZIEŃ NAUKI czyli całodniowe zajęcia dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zorganizowane przez Centrum Edukacji SmartLab z Gdańska.
        • Uczestnicy projektu SAMA w Centrum Nauki  Experyment w Gdyni

• 14.10.2020 16:15
        • 7 marca 2020 r. grupa 50 uczniów wraz z opiekunami udała się do Centrum Nauki  Experyment w Gdyni, gdzie w dwóch grupach zapoznali się z wystawą pod opieką edukatorów, którzy omawiali poszczególne stanowiska. Uczniowie mogli samodzielnie  sprawdzić działanie różnych urządzeń i przeprowadzić proste doświadczenia. Wyjazd odbył się w ramach działań związanych z realizacją projektu SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w naszej szkole. Uczniowie indywidualnie lub w grupach zwiedzali ciekawe wystawy.