• Projekt SAMA

Okres realizacji projektu: od: 2018-08-01 do: 2020-06-30

Wartość ogółem: 810 466,04 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 765 118,16 zł

Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, matematyczno przyrodniczych, ICT oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 12 nauczycieli w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 25 rodziców w zakresie wspierania dziecka w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.
      W ramach projektu zostanie zatrudniony doradca zawodowy, dzięki któremu uczniowie podniosą swoje umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej a rodzice otrzymają wsparcie w zakresie wiedzy dotyczącej wspierania dzieci w wyborze kariery, uczniowie będą podnosili kompetencje kluczowe w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów, gier symulacyjnych. Położony zostanie nacisk na umiejętności praktyczne oraz na innowacyjne metody nauczania.

W projekcie SAMA przewidziano następujące zadania i działania:

Zadanie 1. Kariera bez granic:
      1) Doradztwo zawodowe
      2) Warsztaty z przedsiębiorczości

Zadanie 2. Zajęcia rozwijające:
      1) Programuję - koduję
      2) Matematyka na planszy
      3) Euroweekendowa przygoda
      4) Koło języka angielskiego

Zadanie 3. Projektowy zawrót głowy:
      1) Gram bez prądu
      2) Ekonomia na co dzień
      3) 3mam formę
      4) Magia wokół nas
      5) Klub literacko-teatralny
      6) Nowoczesne technologie w życiu codziennym
      7) Zdobywcy
      8) Szkolna trampolina do kultury
      9) Znam i stosuję prawa natury

Zadanie 4. Z eksperymentem za pan brat!
      1) Dni nauki
      2) Wyjazdy edukacyjne
      3) Dzień naukowca w szkole
      4) Wyjazdy do centrum eksperymentu w Gdyni

Zadanie 5. Dokształcanie nauczycieli

Nasze działania

• MATEMATYKA NA PLANSZY

• 16.01.2020 10:01
        • W zajęciach "MATEMATYKA NA PLANSZY" uczestniczy 15 uczniów z klas szóstych. Na zajęciach uczniowie poznają zasady  różnych gier, przeprowadzają rozgrywki w grupach. Aktualnie uczniowie poznali i opanowali zasady następujących gier:
        • KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 28.01.2020 10:58
        • "KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO" – zajęcia rozwijające umiejętności praktyczne z języka angielskiego dla 15 osób, 60 godzin w roku szkolnym 2019/2020. Stosowane są metody grupowe, warsztatowe i praca indywidualna, dzięki czemu u uczniów rozwijana również jest innowacyjność, inicjatywność, kreatywność i praca w zespole.
        • ZNAM I STOSUJĘ PRAWA NATURY – JESTEM EKO

• 16.01.2020 09:56
        • Celem projektu „ZNAM I STOSUJĘ PRAWA NATURY – JESTEM EKO” jest napisanie scenariusza zajęć o tematyce ekologicznej, przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla małych dzieci.
        • GRAM BEZ PRĄDU

• 13.01.2020 14:40
        • Głównym celem projektu GRAM BEZ PRĄDU jest poprzez rozpropagowanie gier planszowych oraz podwórkowych zwiększenie wśród młodzieży umiejętności interpersonalnych, rozwinięcie wyobraźni, kreatywności i przedsiębiorczości.
        • MAGIA WOKÓŁ NAS

• 13.01.2020 14:02
        • Celem projektu "MAGIA WOKÓŁ NAS" jest projektowanie, wykonywanie doświadczeń z zakresu chemii i  biologii. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w pracowni chemicznej,  trwają dwie godziny.