• Wizyta strażaków w naszym przedszkolu

• 19 września przedszkolaków odwiedziła załoga Straży Pożarnej. Strażacy przeprowadzili pokaz z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieci mogły zapoznać sie z wyposażeniem wozu strażackiego, a także polać wodą. Na chwilę każdy mógł stać się strażakiem zakładając stroj strażacki.

Celem spotkania było nie tylko zaprezentowanie podstawowych zasad ratownictwa, ale również zaszczepienie w dzieciach odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Podczas pokazu dzieci miały okazję nauczyć się, jak prawidłowo wezwać pomoc , co powiedzieć podczas rozmowy z dyspozytorem oraz jak w prosty sposób pomóc osobie potrzebującej wsparcia przed przyjazdem służb ratunkowych. A co najważniejsze mogły wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach reanimacji na fantomach i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Spotkanie przebiegało w atmosferze ciekawości i zaangażowania – dzieci chętnie zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach. Takie edukacyjne inicjatywy są niezwykle ważne, ponieważ kształtują odpowiedzialność oraz świadomość najmłodszych w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe.

Dziękujemy Panu Aleksandrowi Gajczewskiemu z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Stegny Pani Urszuli Szuniewicz i Panu Radosławowi Wardzyńskiemu za tak ważną lekcję

• "Pszczółki" i "Kotki" w Szymanowie

• 19 września dzieci z grupy "Pszczółki" i "Kotki" odwiedziły Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szymanowie. 🦌🐐🦙🐿🦘🦚

Dzieci aktywnie spędziły czas korzystając z terenu rekreacyjno - sportowego wyposażonego m.in. w siłownię zewnętrzną, boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, duży plac zabaw oraz odwiedziły park zwierząt. Podziwiały piękny obiekt jak i malowniczą, bogatą w zieleń okolicę. Na koniec dla zmęczonych wędrówką przedszkolaków czekało ognisko i pyszne kiełbaski.😊😊😊

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 16 września 2024 roku  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.🟣🔵🟢🔴🟠🟡

Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia, działania, a także jest to dzień odwagi i zabawy wypełniony kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy historię tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Dzięki zabawie terenowej z kropką mogliśmy się o tym przekonać. Były śpiewy, tańce, poszukiwanie kropek, kodowanie i kolorowe prace z kropką.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu, w przyrodzie.

Było kolorowo, ,,kropkowo" i radośnie! 🔴🟠🟡🟤🟣

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024?2025

• 2 września 2024 roku rozpoczęliśmy uroczyście kolejny rok szkolny w naszej szkole.

Początek roku szkolnego w Polsce zbiega się z jedną z najtragiczniejszych rocznic w naszej historii - 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Podczas krótkich spotkań na sali gimnastycznej dyrektor Dariusz Ponichtera przypomniał te tragiczne wydarzenia.

Na początek przywitaliśmy klasy 4-8. Kolejno rok szkolny 2024/2025 rozpoczęły klasy drugie i trzecie. Spotkanie koleżanek i kolegów po wakacjach to wielkie emocje.

Uczniowie klas pierwszych zostali dziś serdecznie przywitani w naszej szkole przez dyrekcję, wychowawczynie i grono pedagogiczne. Mamy trzy klasy pierwsze. Wychowawczyniami są: 1a - pani Beata Jankowska, 1b - pani Izabela Klugiewicz, 1c - pani Marzena Rokicka.

Życzenia dobrego roku złożyła też nauczycielom i uczniom pani burmistrz Elżbieta Wasiuk.

Tradycyjnie w pierwszym dniu szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku.