• Zielona szkoła w Kulce

• W dniach od 28 do 30 kwietnia uczniowie klasy 6a, 6b i 7a wzięli udział w Zielonej Szkole, zorganizowanej przez Ośrodek Wypoczynkowy ,,Kulka" na Mazurach. Mieliśmy okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Braliśmy udział w zabawach integracyjnych, ale i takich, które pozwoliły nam pokonać nasze słabości i lęki. Wzięliśmy udział w takich konkurencjach jak: paintball, łucznictwo, walka gladiatorów, park linowy, ścianka wspinaczkowa, a także survival. Piękna pogoda dopisała i dzięki temu również pływaliśmy rowerami wodnymi i jeździliśmy na quadach. Wieczory spędziliśmy przy ognisku, a także na zabawie dyskotekowej. Wrażenia ogromne i z pewnością pozostaną z nami na bardzo długo.

Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy. Naprawdę warto!

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Kulkowicze z SP1:)

• Dyżur wakacyjny w pasłęckich przedszkolach

• Od 13 maja 2024 r. rusza rekrutacja na dyżur wakacyjny, będzie trwała do 24 maj 2024 r.

W związku z powyższym informujemy, iż dyżur w placówkach będzie odbywał się w następujący sposób oraz w odpowiednich terminach:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 UL. SPRZYMIERZONYCH 9 W PASŁĘKU - 1.07.2024 - 12.07.2024,

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2 UL. GDAŃSKA 17 W PASŁĘKU - 15.07.2024-26.07.2024,

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 UL. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY 30 W PASŁĘKU - 29.07.2024 - 14.08.2024,

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 1, UL. 11 LISTOPADA 8 W PASŁĘKU - 16.08.2024 - 30.07.2024.

Karty zgłoszenia należy składać do przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.

W pierwszej kolejności do przedszkola na dyżur wakacyjny przyjmowane są dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica, który samotnie wychowuje dziecko i nie korzysta w tym okresie z urlopu oraz dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczały do przedszkola pełniącego dyżur.

Ostateczna decyzja o przyjęciu dziecka na okres wakacyjny zostanie podana do wiadomości po analizie zapotrzebowania zgłoszonego przez rodziców.

W załączniku ogłoszenie Burmistrza o zasadach organizacji dyżurów w przedszkolach na terenie Gminy Pasłęk w okresie wakacyjnym 2024r. oraz karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny.

Kartę zgłoszenia dostarczamy WRAZ Z ZAŚWIADCZENIEM O ZATRUDNIENIU ORAZ NIEPRZEBYWANIU NA URLOPACH: MACIERZYŃSKIM, WYPOCZYNKOWYM, WYCHOWAWCZYM ORAZ ZDROWOTNYM.

• Pierwsze dni maja to święta państwowe. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja związane z uchwaleniem w 1791 r. pierwszej w Polsce i Europie a drugiej na świecie konstytucji. W związku z tym ostatni dzień kwietnia był w naszej szkole czasem przypomnienia tych Świąt. Nasze gabinety i my sami przybraliśmy biało-czerwone barwy. Wszystkie klasy wzięły udział w szkolnym konkursie, składającym się z dwóch części:1) najciekawsze biało-czerwone przebranie uczniów klasy,2) najciekawsze udekorowanie gabinetu z nawiązaniem do tematyki Święta.Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy wyglądali świetnie i trudno było wyłonić zwycięzców. Wśród grup przedszkolnych pierwsze miejsce uzyskała grupa Motylki, w klasach 1-3 najlepiej wypadła klasa 1b, a w klasach 4-7 - klasa 6a.