• Wesołych Świąt Wielkanocnych

• Szanowni Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę całej społeczności naszej szkoły zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Życzę Wam radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny. Niech te święta przyniosą do Waszych domów jak najwięcej uśmiechu, ciepła i miłości.

Z wyrazami szacunku, Dariusz Ponichtera

• InstaLogik V edycja 2023/2024

• InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

W tegorocznym konkursie InstaLogik  naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z klas 4-7. Aż pięcioro dotarło do 3-go etapu, kończąc konkurs z rewelacyjnym wynikiem.

W kategorii klas 4 SP na szczeblu ogólnopolskim:

Laureat I miejsca Oliwier Chojecki – najlepszy wynik w województwie warmińsko-mazurskim

Laureat III miejsca Kornel Chahed – trzeci wynik w powiecie

Finalista Nikodem Dobrzeniecki – trzeci wynik w Pasłęku

W kategorii klas 5 SP na szczeblu ogólnopolskim:

Finalistka Paulina Kulig  - najlepszy wynik w powiecie elbląskim

W kategorii klas 6 SP na szczeblu ogólnopolskim:

Finalista Filip Filipczak - najlepszy wynik w powiecie elbląskim.

Wszystkim gratulujemy, a chętnych na kolejną edycję zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Anna Chłopicka

• III miejsce na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegach Przełajowych

• Z przyjemnością informuję, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku- Filip Faszyński zdobył III miejsce na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegach Przełajowych na 800m w kategorii do lat 12. Zawody odbyły się 16.03.2024 r. w Pasłęku.

Filip Faszyński jest zawodnikiem klubu sportowego- Akademia Młodego Sportowca by Adrian Olbryś.

Poza Filipem w zawodach wzięli udział inni uczniowie SP1: Amelia Buska-Michałowska, Zuzanna Wiśniewska, Alicja Grudzińska, Julia Grudzińska, Wojciech Romanowicz i Sylwester Ochocki.

Gratulacje!

• Dzień Kobiet

• Szanowne Panie, w imieniu męskiej części społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku składam Wam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Dziękuję za Wasz uśmiech, życzliwość, talenty otrzymane od Boga, które swoją pracą codziennie rozwijacie. Z wyrazami szacunku,

Dariusz Ponichtera

P.S.  Panie, które nie obchodzą Dnia Kobiet proszę o przyjęcie życzeń ot tak bez okazji.