• „Jedynka” mistrzem powiatu

• 27 września 2022 r. na stadionie miejskim w Pasłęku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. W turnieju wystartowało osiem drużyn z powiatu elbląskiego, a w wśród nich piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.

Nasza reprezentacja pierwszy mecz zagrała z reprezentacją Zwierzna, którą pokonała z wynikiem 4:0. Wygrana dała nam prawo do gry w półfinale, gdzie zmierzyliśmy się z zespołem z Tolkmicka wygrywając to spotkanie 1:0. Po tym zwycięstwie  awansowaliśmy do finału, w którym spotkaliśmy się  z zawodnikami z Młynar pokonując ich  4:0.

W skład naszej reprezentacji wchodzili: Ksawery Kujawski, Igor Pontus, Szymon Kowalski, Gabriel Stolica, Dawid Zienkiewicz, Borys Prejs, Aleksander Chybiński, Maciej Kulig.

Piłkarzom „Jedynki” gratulujemy.

• Dni dodatkowo wolne od zajęć lekcyjnych

• Szanowni Państwo,

informuję, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców naszej szkoły dniami dodatkowo wolnymi od zajęć lekcyjnych w roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku będą: 31 października 2022 r.2 maja 2023 r.9 czerwca 2023 r. oraz dni egzaminów ósmoklasisty: 23, 24, 25 maja 2023 r. Podkreślam, że będą to dni wolne od zajęć lekcyjnych, co oznacza, że szkoła będzie w tych dnia otwarta i zapewni opiekę uczniom, których rodzice zgłoszą taką potrzebę.

Dni dodatkowo wolne od zajęć nie dotyczą grup przedszkolnych działających w naszej szkole.

Z wyrazami szacunku,
            Dariusz Ponichtera

• Dzień Przedszkolaka

• Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W naszej Motylkowej grupie obchodzony jest na wesoło, z zabawą i smacznie. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i zajadaliśmy przesmaczne lody, a także w drużynach dziewczynek i chłopców stworzyliśmy nasze przedszkolne plakaty.

Marta Korpysa
            Motylki

• Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

• Dnia 16.09.2022 r. w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego – Jesienne Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała liczna 28-osobowa grupa dziewcząt i chłopców, od uczniów klas II po klasy VIII. Dzieci młodsze rywalizowały na trasie biegowej w lasku o długości ok. 500 metrów, młodzież od klas V biegała pętlę wokół pasłęckiego Jeziorka, ok. 800 metrów. Wszystkim należą się brawa za wytrwałość i sportową postawę, a w szczególności gratulujemy aż 7 uczniom zdobycia medali. Oto oni:

I miejsce:
            Amelia Buska-Michałowska (2b),
            Hubert Nowomiejski (2a),

II miejsce:
            Lena Tanona (5b),
            Ksawery Kujawski (8a),

III miejsce:
            Julian Grodzki (2c),
            Antoni Żuk (3a),
            Urszula Kogut (8b).

Biegali również: Maja Zygmunt, Lena Adamczyk, Tymon Siedliński, Szymon Olbryś, Kacper Żuk, Jakub Pontus, Lena Grodzka, Małgorzata Myk, Cezary Suckiel, Zuzanna Głuszyk, Daria Łowiecka, Lena łukaszewicz, Aleksander Chybiński, Szymon Kowalski, Antoni Olbryś, Róża Pałka, Filip Faszyński , Matylda Rogulska, Julian Kaczorek, Franciszek Maciejko, Mateusz Dziemidowicz.

Miło nam poinformować, że zgodnie z nowym regulaminem punktowym oceny zachowania, wszyscy uczestnicy biegów, a były to mistrzostwa powiatowe, otrzymują 40 pkt., a medaliści 75 pkt.

Opiekunami sportowców „Jedynki” byli: p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

• Dzień Kropki

• Dzień Kropki to naprawdę wyjątkowe święto, które obchodzi się 15 września w 196. krajach. Inspiracją do obchodów tego święta stała się opowieść The  Dot (Kropka). Dzień Kropki stał się symbolem kreatywności oraz motywem do działania dla wielu dzieci i nauczycieli.

W naszej przedszkolnej grupie Motylków również obchodzimy ten dzień koncentrując się wokół rozwoju talentów i pracy z wyobraźnią.

Marta Korpysa
            Motylki

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi organizuje Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Celem akcji jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linikiem: https://www.gov.pl.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023. Początek roku szkolnego w Polsce zbiega się z jedną z najtragiczniejszych rocznic w naszej historii - 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Podczas krótkich spotkań na sali gimnastycznej uczniowie upamiętnili te tragiczne wydarzenia. W tym roku na wielu z naszych uczniów czekają duże zmiany. Jedni uczniowie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną w klasie 1, a inni przechodzą o poziom wyżej do klasy 4, gdzie nauka wygląda już zupełnie inaczej. Klasy 8 w tym roku szkolnym przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Nowe wyzwania czekają również na pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy będą musieli się zmierzyć z nowym materiałem edukacyjnym. Jednak początek roku to nie tylko przykry obowiązek, ale również doskonała okazja do spotkania swoich kolegów i koleżanek z klasy jak i poznania całkowicie nowych osób. Odbyły się również dzisiaj krótkie spotkania z wychowawcą, którzy przywitali swoich uczniów i ich rodziców. Wychowawcy przypomnieli zasady i regulaminy obowiązujące w szkole oraz przedstawili nowe plany lekcji, na które również uczniowie czekali z niecierpliwością.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w naszej szkole startuje Program Laboratoria Przyszłości. Dzięki rządowemu wsparciu nasi uczniowie będą mieli szanse m.in. tworzyć druki 3d.