• Szkolne Koło Wolontariatu informuje

• Pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024 dla naszych wolontariuszy był bardzo pracowity. Dzieciaki stanęły na wysokości każdego zadania, jakiego się podjęły. Każdy z nich zaangażował się w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu z pasją i wielkim sercem, aby móc pomagać każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

Pierwszą akcją, którą zorganizowaliśmy, była zbiórka „Talenciaków” w akcji Lidl dla szkół. Na nagrody z uzyskanych punktów nadal czekamy.

„Dzień Kropki” odbył się w naszej szkole cały w kropki. Wszyscy byli przyozdobieni kolorowymi kropkami na znak tolerancji. Wolontariusze wzięli udział w organizacji zajęć dla naszych przedszkolaków z „Jedyneczki”.

Kolejnym działaniem w naszym kalendarzu był „Dzień Jabłka”. Dzieci zorganizowały bufet, którego głównym bohaterem było JABŁKO. Dochód z bufetu został przekazany na zakup artykułów higienicznych do różowych skrzynek, umieszczonych w naszej szkole, a także na dalsze działania akcji wolontariackich, które odbyły się w późniejszym czasie.

„Dzień Głośnego Czytania” był również obchodzony przez wolontariuszy. Zorganizowaliśmy zajęcia w grupach przedszkolnych, gdzie starsi koledzy czytali bajki naszym przedszkolakom.

Do akcji „Nie daj się zrobić w kulki” dołączyła cała społeczność szkolna. Celem akcji było zbieranie kasztanów i żołędzi dla Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Tym samym, młodsi koledzy i koleżanki mogli skorzystać z zabawy w Centrum Rozrywki Bonanza w Elblągu.

Wolontariusze pomogli w organizacji  „Balu Jesieni” w naszym przedszkolu, a także zajęcia z okazji „Dnia Misia”. Ponadto zorganizowaliśmy fotobudkę, gdzie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie u boku Misia. Przy okazji tego święta zebraliśmy pluszaki na loterię fantową.

W akcji „Światełko dla zapomnianych” wolontariusze zajęli się opuszczonymi grobami na cmentarzu. Zrobili porządek na grobach i zapalili znicze.

Dużą uwagą i zaangażowaniem wszystkich uczniów, a także rodziców cieszyła się akcja wolontariatu „Zaczapkowani”. Organizacja tego przedsięwzięcia odbyła się we współpracy z Akademią Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Zebraliśmy mnóstwo czapek i szalików dla Domu Świętego Alberta, które zostały przekazane dla ludzi ubogich i bezdomnych.

„Kiermasz Ozdób Świątecznych i Loteria Fantowa” odbyły się w okresie przedświątecznym na przerwach i podczas „Kolędowania”. Można było zakupić kartki i ozdoby świąteczne, wykonane własnoręcznie przez wolontariuszy i przedszkolaków. Dochód został przeznaczony na zakup środków pielęgnacyjnych w akcji Caritas „Paczuszka dla Maluszka”, artykułów plastycznych dla Oddziału Onkologii Dziecięcej w Olsztynie, najpotrzebniejszych środków higienicznych i pielęgnacyjnych dla Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży z Elbląga. Ponadto pomogliśmy w realizacji wycieczki na kręgle i pizzę dla dzieci z Placówki opiekuńczo-wychowawczej Samodzielne Mieszkanie w Pasłęku. Dzięki zebranym środkom podczas różnych działań zorganizowaliśmy również paczkę dla Domu Seniora z Bogaczewa. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, wolontariusze zrobili kosz tzw. Herbatkę dla Babci i Dziadka.

W organizacji zakupów do naszych paczek, przez cały czas, dzielnie angażowali się również rodzice naszych wolontariuszy, za co serdecznie dziękujemy. Warto pomagać i tym samym dawać przykład, ucząc pokory oraz szacunku do drugiego człowieka.

Ostatnim działaniem w pierwszym semestrze, przed zasłużonym odpoczynkiem, był udział wolontariatu w Balu Karnawałowym przedszkolaków. Po feriach wracamy i działamy!!!

Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas, ciężką pracę i wielkie serce.

opiekunka Koła Wolontariatu: Marta Korpysa

• Zajęcia taneczne

• Pasłęcki Ośrodek Kultury informuje, że w środę 17 stycznia 2024 r. w godz. 17:45-18:30 odbędą się bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat.