• Wesołych Świąt

• Niech ten piękny świąteczny czas napełni Wasze domy ciepłem i radością, a święto Narodzenia Chrystusa przyniesie błogosławieństwo Wam i Waszym najbliższym. Z okazji świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie życzenia spełnienia wszelkich marzeń. Niech te wyczekiwane świąteczne dni przyniosą Wam wiele radości, spokoju i ciepła w gronie najbliższych. Wspólne chwile w rodzinnym gronie niech wypełni atmosfera wzajemnej życzliwości. A Nowy Rok niech przyniesie jak najwięcej spokoju światu, naszej Ojczyźnie i Waszym rodzinom.

Dariusz Ponichtera

• XII Festiwal piosenki zimowej i świątecznej klas starszych

• Klasy starsze swój dzień rozpoczęły od zajęć lekcyjnych oraz wigilii klasowych, na których nie zabrakło przepysznego jedzenia i kolędowania. Następnie wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie życzenia świąteczne wszystkim uczniom złożył Pan Dyrektor Dariusz Ponichtera. Następnie przystąpiliśmy do konkursu. W konkursie brały udział wszystkie klasy IV-VII, soliści oraz duety. Wszyscy uczestnicy byli oceniani przez nasze jury. Oto poszczególne wygrane:

Solista:

I m. - Aleksander Piórkowski "Last Christmas" - klasa 5a

II m. - Wiktoria Kędzierska "Pastorałka od serca do ucha" - klasa 4a

III m. - Magdalena Wojnicz "Kto wie  dwa" - klasa 5b

wyróżnienia:

Patrycja Zabiełło "Pastorałka z nieba" - klasa 6a

Paulina Kulig "All I Want For Christmas Is You" - klasa 5a

Duet:

I m. - Lena Adamczyk (5a) i Zuzanna Stolarowicz (5b) "Snowman"

II m. - Aleksandra Zarzeka (4b) i Julia Mazurowska (4b) "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Zespół:

I m. - klasa 4 a "Świeć gwiazdeczko"

Wyróżnienie:

klasa 5a "Last Christmas"

Z tego miejsca należy podziękować pomysłodawcy konkursu Pani Iwonie Jachimek, która zapoczątkowała całe wydarzenie w naszej szkole oraz co roku przygotowuje przepiękne dekoracje.

• XII Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej klas młodszych

• Dzisiejszy dzień zaczęliśmy festiwalem piosenki zimowej i świątecznej w wykonaniu uczniów klas młodszych. Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a dzieci w pięknej scenografii śpiewały znane i nieznane utwory nawiązujące do świąt. W miłej atmosferze rozeszliśmy się do sal lekcyjnych gdzie czekają kolejne atrakcje ostatniego przedświątecznego dnia w szkole. Wesołych świąt!

• Podsumowanie pracy Szkolnego Koła Caritas

• W I semestrze tego roku SKC zorganizowało trzy duże akcje na rzecz potrzebujących.

Rozpoczęliśmy od  Dnia Ubogiego, któremu towarzyszyły słowa z Księgi Tobiasza: NIE ODWRACAJ TWARZY OD ŻADNEGO BIEDAKA. Zebrane środki higieny osobistej zostały przekazane na rzecz bezdomnych i biednych.

Następnie uczniowie naszej szkoły zaangażowali się kolejny raz w zbiórkę żywności w pasłęckich sklepach.

Od kilkunastu lat pomagamy Stowarzyszeniu JUTRZENKA w zbiórce przede wszystkim jedzenia dla rodzin z naszej gminy, które borykają się z różnymi problemami. Nasi wolontariusze zawsze chętnie biorą udział w tych zbiórkach.

Przed Bożym Narodzeniem postanowiliśmy włączyć się do kolejnej akcji: PACZUSZKA DLA MALUSZKA.

Fundacja Małe Stópki otacza opieką dzieci z Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki oraz innych ośrodków, w których przebywają chore dzieci. Uczniowie odpowiedzieli na naszą prośbę i razem z rodzicami przynieśli to wszystko, czego potrzebują małe i chore dzieci.

Podziękowaniem dla Wszystkich, którzy włączyli się w nasze akcje niech będą słowa papieża Jana Pawła II:

CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST, NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI.

opiekun SKC I. Tarasiuk