• Mistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt

• Dnia 23.11.2022 r. w Gronowie Elbląskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Drużyna dziewczynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wł. Jagiełły w Pasłęku wygrała wszystkie 3 swoje mecze (z SP Godkowo 2:1, z SP Młynary 2:1 i z SP Gronowo Elbląskie 2:0) zapewniając sobie tytuł mistrzyń powiatu. Klasyfikacja turnieju: I miejsce - SP nr 1 Pasłęk, II miejsce - SP Godkowo, III miejsce - SP Młynary, IV miejsce 0 SP Gronowo Elbląskie. Nasze „Złote dziewczynki z Jedynki” wystąpiły w składzie: Aleksandra Domalewska, Zuzanna Kozińczak, Urszula Moraczewska, Lena Grodzka, Martyna Jabłońska, Małgorzata Myk, Julia Pszczółkowska, Amelia Rodziewicz, Zofia Suckiel. Dla większości z nich były to pierwsze „poważne” zawody, nie obyło się bez łez, ale najważniejsze, że były to łzy radości! Opiekunem reprezentacji był p. Tomasz Tomaszewski.

• Święto Niepodległości

• Jak co roku uczciliśmy Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku. Tym razem spotkaliśmy się w małej sali gimnastycznej aby wziąć czynny udział w prezentacji przygotowanej przez panią Annę Zimnicką. W trakcie tej ciekawej lekcji historii przypomnieliśmy sobie okoliczności upadku Rzeczypospolitej na skutek rozbiorów, walkę o niepodległość podczas zaborów oraz okoliczności, które doprowadziły do odrodzenia Polski po I wojnie światowej. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych, jak się okazało dobrze znanych również najmłodszym. Dziękujemy wychowawcom za  przygotowanie wraz z uczniami okolicznościowych kotylionów i do zobaczenia na miejskich obchodach Święta Niepodległości z udziałem Sztandarów, również Pocztu Sztandarowego naszej szkoły.

Wsparcie w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości".