• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie sie 23 czerwca 2023 roku w sali gimnastycznej. Klasy starsze rozpoczynają uroczystość o godzinie 9:00, a klasy 1-3 o godzinie 11:00. Zapraszamy.

• Wycieczka klas pierwszych

• 15 czerwca klasy 1a i 1b odwiedziły Zagrodę Edukacyjną Ziołowy Dzbanek w Sąpach. Mieliśmy okazję pospacerować po ziołowym ogródku i poznać zapachy i smaki ziół.                W minizoo oglądaliśmy i karmiliśmy kozy, króliki, kury. Zwiedziliśmy Chatę Zielarską, w której obejrzeliśmy sprzęty, jakimi posługiwali się nasi przodkowie, wdychaliśmy zapachy suszonych ziół i kwiatów. Wzięliśmy udział w warsztatach, na których robiliśmy własnoręcznie pachnące mydełka. Gospodarze ugościli nas pysznymi babeczkami i swojskim kompotem. W tym pięknym miejscy spędziliśmy przyjemnie czas.

• Królewska gra w szkole

• Ostatni miesiąc nauki rozpoczął się w naszej szkole zmaganiami młodych adeptów królewskiej gry. Rozgrywki w ramach I Szkolnego Turnieju Szachowego rozpoczęto już 1 czerwca, gdy do  rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VIII. W tej kategorii wiekowej turnieju wystartowało 14 uczestników.

Wśród uczniów klas IV-VI tryumfowali:

I miejsce - Filip Filipczak, II miejsce – Michał Filipek i III miejsce – Hubert Banucha.

Zwycięzcami w kategorii klas VIII zostali:

I miejsce – Wiktor Kondratowicz, II miejsce – Kamil Kaczyński i III miejsce – Mikołaj Gierałtowski.

Najmłodsi pasjonaci szachów swoje potyczki rozgrywali w poniedziałek 12 czerwca. Do turnieju przystąpiło 14 uczniów klas I – III. Wśród grających niepokonanym okazał się uczeń klasy I – Adam Jaworski, II miejsce zajął – Piotr Pawłowski a III – Sylwester Ochocki, obaj uczniowie klasy II.

Wszyscy uczestnicy turnieju zasłużyli na gratulacje i słowa podziękowania za odwagę i wspaniałe współzawodnictwo, natomiast triumfatorzy turnieju zostali udekorowani pamiątkowymi medalami przez dyrektora szkoły.

Nagrody zostały wykonane na drukarce 3D dzięki realizacji Programu "Laboratoria Przyszłości".

• Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

• Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku dzień 9 czerwca 2023 r. jest wolny od zajęć lekcyjnych. W tym dniu szkoła pozostaje otwarta. Nauczyciele pełnią dyżury, realizując zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w godzinach od 8:00 do 14:00. Poniżej zamieszczamy plan dyżurów nauczycieli w tym dniu.

9 czerwca 2023 r. (piątek)

08:00-11:00 - panie: J. Gołofit, J. Dutkiewicz, A. Furtak, M. Stasiak i pan R. Budkiewicz

11:00-14:00 - panie: A. Zimnicka, I. Tarasiuk, I. Jachimek, A. Chłopicka i pan T. Tomaszewski