• Prezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego z Elbląga

• 19 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych naszej szkoły z przedstawicielem Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego z Elbląga. Jest to nowa oferta warta rozważenia.

Myślą przewodnią założyciela Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego, było stworzenie takiego miejsca-szkoły, która oprócz kształcenia wykwalifikowanej kadry, będzie domem dla każdego z uczniów, dającym poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, tolerancji i otwartości na innych i ich poglądy. Miejscem przywracającym radość z nauki. Miejscem, gdzie słowo uczeń stoi na równi ze słowem nauczyciel i na odwrót, a każda tworząca je osoba szanuje innego budowniczego szkoły.

Odzwierciedleniem wszystkich wskazanych wyżej myśli jest realizowany autorski program kształcenia i rozwoju osobistego uczniów, którego nazwa wskazuje jednocześnie jego myśl przewodnią – „Sukces rodzi sukces”.

Program opiera się na 4 filarach:

Rozwój osobisty uczniów.

Doskonalenie umiejętności życiowych.

Uczenie, jak się uczyć, aby się nauczyć.

Rozwój zainteresowań i zdolności naukowych ucznia.

• Ranking Szkół Podstawowych 2023

• Ogólnopolski ranking szkół podstawowych 2023 roku, opublikowany przez portal WaszaEdukacja.pl, uwzględnia 10 306 publicznych oraz niepublicznych szkół podstawowych, które spełniły tym samym wymogi regulaminu.

Ranking, stworzony został na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zx. ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481), są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Wszystkie dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE oraz MEiN.

Warto jednak pamiętać, że ranking szkół podstawowych nie jest jedynym kryterium przy wyborze szkoły dla dziecka. Ostateczna decyzja o wyborze placówki powinna być oparta na wielu różnych czynnikach, takich jak poziom nauczania, atmosfera w szkole, podejście nauczycieli do uczniów czy dostępność dodatkowych zajęć i aktywności pozalekcyjnych.

• Na Wielkanoc

• Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku składają całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesieodrobinę radości, jak najwięcej spokoju i pogody ducha.Ciepłych, spokojnych, pełnych  atmosfery wzajemnej życzliwości świąt Zmartwychwstania Pańskiego,rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stoleoraz smacznego święconego jajka

życzą Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

• Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk

• 3 kwietnia 2023 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk. W naszej szkole działała jedna z siedmiu Okręgowych Komisji Wyborczych, w której zasiadali: p. Sylwia Groth-Guzek, p. Edyta Siedlińska, p. Krzysztof Mieczkowski. W specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym uczniowie klas V-VIII, którzy w dniu wyborów mieli ukończone 12 lat, oddawali swój głos na wybranego kandydata. A nie był to łatwy wybór, gdyż w naszym okręgu wyborczym o dwa mandaty walczyło 6 osób: Michael Albartowicz (kl. 8b), Mikołaj Gierałtowski (kl. 8c), Wiktor Kondratowicz (kl. 8a), Gabriel Makarewicz (kl. 8a), Igor Pontus (kl. 8a) i Nikola Szumiel (kl. 8a). Na 107 uprawnionych wyborców głosowało 94 (88%). Zwycięzcami wyborów w naszym okręgu wyborczym i jednocześnie członkami Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk zostali: Igor Pontus (uzyskał 25 głosów) i Gabriel Makarewicz (22 głosy). Gratulujemy!