• Egzamin ósmoklasisty 2023

• Uwaga Ósmoklasiści

23, 24 i 25 maja 2023 r. (wtorek, środa i czwartek)

O godz. 9:00 rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut. Uczniowie uprawnieni mają przedłużony czas zdawania egzaminu: – z języka polskiego do 180 min. – z matematyki do 150 min. – z języka obcego nowożytnego do 135 min.

O godz. 8:35 uczniowie udają się do sal zgodnie z listami wywieszonymi na głównym holu, wchodzą pojedynczo, losują numer miejsca w sali, okazują legitymację i zajmują miejsca zgodnie z numerem wylosowanym.

O godz. 8:45 przewodniczący w obecności członka zespołu oraz jednego przedstawiciela uczniów z danej sali, zgłasza się do pokoju nauczycielskiego w celu odebrania materiałów egzaminacyjnych.

Powodzenia na egzaminie!

• Powiatowe Igrzyska Dzieci w czwórboju LA dziewcząt

• Dnia 15 maja na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się zawody sportowe w czwórboju LA. W rywalizacji wzięły udział dziewczęta naszej szkoły w składzie: Aleksandra Domalewska, Lena Tanona, Lena Grodzka, Małgorzata Myk, Amelia Rodziewicz, Zofia Suckiel, Julia Pszczółkowska.

Zawodniczki startowały w: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku wzwyż i biegu na 600 m. Dla dziewcząt był to pierwszy start na stadionie lekkoatletycznym, nabycie doświadczeń, zachęta do kolejnych startów i treningów. W ogólnej klasyfikacji uplasowały się drużynowo na 4 miejscu, a najlepszy wynik punktowy osiągnęła Julia Pszczółkowska.

Tomasz Tomaszewski

• Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

• Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku dzień 2 maja 2023 r. jest wolny od zajęć lekcyjnych. W tym dniu szkoła pozostaje otwarta. Nauczyciele pełnią dyżury, realizując zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w godzinach od 8:00 do 14:00. Poniżej zamieszczamy plan dyżurów nauczycieli w tym dniu.

2 maja 2023 r. (wtorek)

08:00-11:00 - panie: Dorota Lewandowska i Katarzyna Juniewicz