Aktualności
Wystawa projektów na logo szkoły
Dzień otwarty w naszej szkole
W poniedziałek 26 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla zainteresowanych podjęciem nauki w „jedynce”. Od godziny 15:00 do 17:00 odwiedziło nas wielu uczniów, niektórzy zwłaszcza najmłodsi przyszli z rodzicami. Popołudniowe spotkania minęły błyskawicznie, a ostatni goście opuszczali mury szkoły długo po zakończeniu planowanego czasu. Można było zwiedzić całą szkołę, obejrzeć gabinety i obiekty sportowe, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się warsztaty chemiczne, pokazy w salach gimnastycznych, zajęcia w świetlicy czy gry planszowe. Nie brakowało chętnych do pomalowania twarzy, zabawy w basenie z kulkami czy na magicznym dywanie. Kolejka chętnych nieprzerwanie stała przed foto budką i stoiskiem z bańkami mydlanymi. Wyraźną frajdę sprawiały ćwiczenia na siłowni i tańce w Sali lustrzanej. Nasi goście chętnie korzystali z poczęstunku i prezentów przygotowanych własnoręcznie przez naszych uczniów pod okiem nauczycieli. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy kreatywnie i aktywnie włączyli się w przygotowanie dnia otwartego oraz naszym uczniom świetnie wywiązującym się z roli gospodarzy szkoły. Za organizację poniedziałkowego popołudnia odpowiadali: pani Katarzyna Przygocka, pani Katarzyna Juniewicz, pani Elżbieta Wysokińska, pani Małgorzata Dabkiewicz, pan Robert Budkiewicz, pan Tomasz Tomaszewski, pani Marzena Kobyra, pani Anna Zarzeka, pani Anna Zimnicka, pani Maria Stasiak, pani Ewa Żukowska, pani Iwona Jachimek. W galerii zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.
Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego 2018/GAMA/6
W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/6 dotyczące przeprowadzenia dwudniowego szkolenia z zakresu zasady równości szans i niedyskryminacji w procesie nauczania dla 24 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.
Wybrany wykonawca:
AD REM
ul. Związku Jaszczurczego 17
82-300 Elbląg
Uzasadnienie dokonanego wyboru:
Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w postępowaniu.
Ośmiu Wspaniałych
5 marca 2018 roku komisja konkursu „Ośmiu Wspaniałych” wyłoniła laureatów w kategorii „Ósemka”. Wśród nich znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Anna Korwel, Julia Machul, Patrycja Wojnicz oraz Łukasz Papis. Wykazali się oni szczególną działalnością charytatywną na terenie naszej gminy. Uczniowie zostali zgłoszeni do konkursu przez pana dyrektora Dariusza Ponichterę oraz panią Katarzynę Juniewicz - opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza.
23 marca 2018 roku odbyła się sesja Rady Miasta, na której wymienionym wyżej uczniom złożono podziękowania za szerzenie pomocy potrzebującym oraz wręczono nagrody przez Burmistrza Pasłęka - pana Wiesława Śniecikowskiego.
Łukasz Papis
Julia Machul
Patrycja Wojnicz
Dzień Otwarty Szkoły
Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci!
Szukacie szkoły, gdzie czas szybko leci?
Bo u nas dzieją się takie czary
Nikomu się nawet nie śnią wagary!
Więc przyjdźcie do nas na dzień otwarty
Bo jest z pewnością uwagi warty!
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 26.03.2018 r. w godz. 15:30 - 17:00. W programie m.in.: spotkanie z Dyrektorem szkoły, rozmowy z nauczycielami, zwiedzanie szkoły oraz mnóstwo atrakcji.Serdecznie zapraszamy!
ulotka (.pdf)
Obejrzeliśmy „Kamienie na szaniec”
15 marca 2018 r. uczniowie klas VII, II i III pod opieką pań Anny Zimnickiej, Marii Stasiak, Jolanty Ignatowicz i Małgorzaty Dabkiewicz wybrali się do Pasłęckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Kamienie na szaniec”. Zagrali w nim aktorzy z Kieleckiego Teatru Lektur z Agencji Artystycznej Joanna.
Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie utworu Aleksandra Kamińskiego. Widzowie przenieśli się za sprawą artystów do Warszawy i jej okolic z czasów II wojny światowej. Dowiedzieli się, jakie działania konspiracyjne zostały wówczas podejmowane. Spektakl opowiadał przede wszystkim o heroicznych staraniach Rudego, Alka, Zośki i ich przyjaciół mających na celu odzyskanie wolności. Opowieść o bohaterach „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego snuta była z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych, które dodatkowo przyciągały uwagę widzów. Całość dopełniała gra świateł i sugestywna muzyka w nowoczesnej aranżacji. Oprawa muzyczna odzwierciedlała wojenny klimat i wprowadzała widzów w odpowiedni stan emocjonalny. Wyświetlane podczas przedstawienia zdjęcia doszczętnie zniszczonej stolicy oraz młodych bohaterów, były bardzo wymowne i dopełniały powagi sytuacji.
Po zakończeniu spektaklu, pełni emocji związanych z okrucieństwem, które niesie za sobą wojna, uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły.
Kornelia Kazimierczuk
Laureaci i finaliści z naszej szkoły
Zakończyła się tegoroczna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku uzyskali cztery tytuły laureata i dziewięć tytułów finalisty tychże konkursów.
Paulina Ulikowska uzyskała tytuł laureatki konkursu z historii (nauczyciel przygotowujący pan Krzysztof Mieczkowski), Mateusz Krasiński uzyskał tytuł laureata konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Łukasz Papis uzyskał tytuł laureata konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Mateusz Krasiński uzyskał tytuł laureata konkursu z wiedzy o społeczeństwie (nauczycielka przygotowująca, pani Barbara Kołcz). Liczna grupa, bo aż pięcioro uczniów, uzyskało tytuły finalisty konkursu z języka angielskiego. Są to: Kaja Jabłońska, Marta Sułkowska, Hubert Adamczyk, Mateusz Cieśla i Jakub Marosz (nauczycielka przygotowująca, pani Katarzyna Przygocka). Dwoje uczniów: Nikola Lachowicz i Hubert Adamczyk uzyskało tytuły finalisty konkursu z języka polskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Maria Stasiak). Laura Kuchciak uzyskała tytuły finalistki konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Łukasz Papis uzyskał tytuł finalisty konkursu z matematyki (nauczycielka przygotowująca, pani Maria Owerko).
Na szczególne gratulacje zasłużył Mateusz Krasiński, który uzyskał tytuły laureata w dwóch konkursach oraz Łukasz Papis - laureat jednego i finalista drugiego konkursu. Należy też wyróżnić Huberta Adamczyka finalistę dwóch konkursów.
Bardzo cieszy liczny i udany udział uczniów obecnych klas siódmych w konkursach, tym bardziej, że za rok, już jako uczniowie kończących szkołę klas ósmych będą mieli ponowną szansę powalczenia o tytuł laureata lub finalisty bogatsi o doświadczenia tegorocznej edycji.
Warto przypomnieć, że tytuł Laureata uzyskany w konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na zakończenie szkoły i przyznanie automatycznie maksymalnej ilości punktów. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce. Tytuł Finalisty daje natomiast dodatkowe, cenne punkty doliczane absolwentowi szkoły przy postępowaniu kwalifikacyjnym do szkół średnich. Należy przypomnieć, że od lat najlepsze licea z Olsztyna i Elbląga zabiegają o naszych laureatów i finalistów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły.
Dariusz Ponichtera
20.Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni
9 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do Gdyni na 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W naszej wycieczce brało też udział dwunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach.
Uczestnicy po długiej podróży i oczekiwaniu w kolejce, mogli w końcu zająć miejsca w gdyńskiej arenie mieszczącej 2000 osób. Na wielkim ekranie mogliśmy oglądać i wysłuchiwać relacji z fascynujących wypraw podróżników. Obejrzeliśmy następujące prezentacje:
- Rowerem dookoła Bałtyku. W zimie - Tomasz Gehrke,
- Papua Zachodnia. Ostatnie pokolenie - Alicja Kubiak, Jan Kurzela,
- Szlakiem Kolorado przez Góry Skaliste - Monika Picz,
- Lodowe Krainy. Grenlandia Wschodnia 2014-2017- Ewa Banaszek, Maciej Sodkiewicz,
- Samotny trawers Półwyspu Skandynawskiego - Grzegorz Dzik,
- Wstań i jedź. Z Australii do Polski - Dariusz Bukowski,
- Za drzwiami: Polska pod jednym adresem - Krzysztof Story,
- Fatima 2017. Rowerami przez Europę - Zbigniew Czajka, Jan Kostuch.
Oprócz prezentacji mogliśmy odwiedzić stoiska podróżników m.in. pana Aleksandra Doby - 72-letniego kajakarza, który kilkakrotnie samotnie przepłynął Atlantyk i zdobył tytuł Człowieka Roku 2015. Widzieliśmy też stoisko pana Krzysztofa Wieleckiego i pana Adama Bieleckiego - uczestników tegorocznej wyprawy na szczyt K2. Zainteresowani mogli kupić m.in. książki autora, pontony, akcesoria elektroniczne, ubrania oraz wiele, wiele innych.
O godzinie 17.00 zakończył się nasz pobyt na Kolosach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Pasłęka.
Kolosy były niesamowitym przeżyciem. Mogliśmy się dowiedzieć wielu nowych informacji oraz zobaczyć jak wygląda podróż w nieznane od podszewki. Zaczerpnęliśmy wiedzę, która na pewno przyda nam się w życiu.
Jakub Kozakiewicz
Zapytanie ofertowe 2018/GAMA/6
Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie dwudniowego szkolenia z zakresu zasady równości szans i niedyskryminacji w procesie nauczania dla 24 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku. Szczegóły w załącznikach.
Oferty przyjmujemy do dnia 26.03.2018 r. do godz. 10.00.- Zapytanie Ofertowe (.doc)
- Załącznik nr 1 (.doc)
- Załącznik nr 2 (.doc)
- Załącznik nr 3 (.doc)
- Załącznik nr 4 (.doc)
- Załącznik nr 5 (.doc)
- Załącznik nr 6 (.doc)
Zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/5 na usługi hotelowe dla 24 nauczycieli rozstrzygnięte
W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/5 dotyczące zapewnienia usługi noclegowej, usługi cateringowej i sali szkoleniowej dla uczestników dwudniowego szkolenia dla 24 nauczycieli zostało rozstrzygnięte.
Wybrany wykonawca:
SD Company Sara Derewenda
42-300 Myszków
ul. Żarecka 11fUzasadnienie dokonanego wyboru:
Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w postępowaniu.
Zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/4 na usługi hotelowe dla 12 nauczycieli rozstrzygnięte
W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/4 dotyczące zapewnienia usługi noclegowej, usługi cateringowej i sali szkoleniowej dla uczestników dwudniowego szkolenia dla 12 nauczycieli zostało rozstrzygnięte.
Wybrany wykonawca:
Ziołowa Dolina
Wilimowo 10a
11-041 OlsztynUzasadnienie dokonanego wyboru:
Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w postępowaniu.
Zajęcia w klasie pierwszej
Uczniowie z klasy 2d: Dawid Chodziński i Paulina Młynarczyk w ramach realizacji projektu GAMA – „Znam i stosuję prawa natury” poprowadzili 12 marca zajęcia dla uczniów klasy pierwszej. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z wyjątkowym terenem w okolicach pasłęckiego Jeziorka, objętego programem Natura 2000 – Murawami Pasłęckimi. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy ocenili zajęcia jako bardzo udane.
Zajęcia w przedszkolu
W piątek, 9 marca uczennice z klasy 2c: Wiktoria Boczko, Otylia Hulanicka i Julia Kucaj przeprowadziły zajęcia dla przedszkolaków z grupy „Biedronki”. Uczennice uczestniczą w realizacji programu GAMA – „Znam i stosuję prawa natury”. Przygotowały scenariusz zajęć, potrzebne pomoce i przeprowadziły próby zajęć na innych uczestnikach grupy. Zapoznały dzieci z mieszkańcami lasu oraz z zasadami jakie muszą być zachowane w czasie obecności w lesie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zaproponowane ćwiczenia i wysoko oceniły pracę starszych koleżanek. Pięknie dziękujemy pani Dorocie Lewandowskiej za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i wykonanie pięknych zdjęć.
Biegi przełajowe
Dnia 9 marca 2018 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w biegach przełajowych. W bardzo trudnych warunkach: lód, błoto, zimno znakomicie zaprezentowała się 11-osobowa ekipa z naszej szkoły. Jakub Soroka z kl. IVb uplasował się na 4 pozycji, Patrycja Wróbel z kl. VIIa zajęła 2 miejsce w swoim biegu, a Adam Ochnik z kl. IIIa wywalczył 3 miejsce.
Wszyscy biegający sportowcy z „Jedynki”: Alicja Kowalczyk, Katarzyna Bowsza, Natalia Gajdarenko, Jakub Juchniewicz, Jacek Roskowiński, Hubert Adamczyk, Natalia Kamińska, Marcin Trębacz znacząco przyczynili się do zajęcia 1 miejsca przez Pasłęk w punktacji drużynowej miast i gmin. Gratulacje, uznanie za wytrwałość i życzenia powodzenia w kolejnych zawodach!
Tomasz Tomaszewski
Próba pracy
8 marca 2018 r. wyruszyliśmy do CKZiU na kolejną wycieczkę zawodoznawczą w ramach projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, które podlega pod Urząd Miejski, jest instytucją świadczącą usługi z zakresu praktycznej nauki zawodu uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, szkół policealnych), a także prowadzącą kursy zawodowe. CKZiU prowadzi działania, które mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach. Oferta edukacyjna CKZiU jest bardzo interesująca. Praktyczna nauka zawodu oraz kształcenie ogólne realizowane jest przez siedem dni w tygodniu. W dni robocze tj. od poniedziałku do piątku kształci młodzież, natomiast w weekendy osoby dorosłe. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferuje bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe w kierunkach m.in.: operator obrabiarek skrawających, wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych, florysta, fryzjer, elektryk, technik informatyk, technik archiwista i wiele innych.
Nasi trzecioklasiści zostali zaproszeni na próbę pracy w zawodach:
- stolarz,
- fryzjer,
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
- mechanik pojazdów samochodowych,
- elektronik.Zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły i pod okiem doświadczonych nauczycieli zawodu podjęli się wykonania konkretnych prac związanych z powyższymi zawodami. Stolarze poznali sposoby obróbki drewna. Fryzjerzy wykonywali fryzury na specjalnych manekinach i sobie nawzajem. Monterzy zabudowy wykonywali prawdziwe tynki i kładli glazurę. Mechanicy pojazdów samochodowych zmieniali koła i robili naprawy montażowe. Elektronicy instalowali diody i poznawali zasady działania obwodów elektrycznych.
Wszyscy pracowali chętnie i z zainteresowaniem. Było to zupełnie nowe doświadczenie, dające satysfakcję i nowe umiejętności.
Jolanta Ignatowicz
„Jedynka” mistrzem powiatu
7 marca w Gronowie Elbląskim odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju chłopców. Do turnieju zostało zgłoszonych siedem zespołów z powiatu elbląskiego, wśród nich znalazła się również reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku.
Po rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy awansowali z pierwszego miejsca do meczu półfinałowego, w którym zmierzyli się z reprezentacją Gronowa Elbląskiego pokonując przeciwników wynikiem 5:2 i zapewniając sobie grę o złoto. W meczu finałowym graliśmy z drużyną Szkoły Podstawowej w Młynarach, z którą zremisowaliśmy w regulaminowym czasie i musieliśmy walczyć w 5-minutowej dogrywce. Po zaciętej walce nasi hokeiści strzelili gola przeciwnikowi i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Jedynki” dając nam zwycięstwo w całym turnieju.
Mistrzowie powiatu grali w składzie: Paweł Ciszewski, Filip Czerski, Szymon Dyl, Mateusz Pisarek, Damian Schufreida, Eliasz Winogrodzki.
Uczta duchowa z muzykiem Panem Arturem Olewniczakiem
Dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, a w nim realizacji zadania: Świadomie w przyszłość i działania: Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów odbyło się 1 marca 2018 r. spotkanie z wyjątkową postacią, muzykiem Panem Arturem Olewniczakiem obecnie muzykującym wraz z orkiestrą na statku japońskim.
Z głębi serca płynące podziękowania za wprowadzenie nas w tajemniczy świat muzyki, przybliżenie warsztatu własnej pracy, za stworzenie magicznej atmosfery, za poświęcenie cząstki cennego czasu, by otoczyć nas mgiełką cudownych dźwięków, będących dla nas balsamem dla uszu i miodem na serce. Dziękujemy.
Pan Artur Olewniczak ukończył Szkołę Podstawową w klasie skrzypiec oraz liceum muzyczne w Elblągu - puzon. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował przez wiele lat z Ryszardem Rynkowskim, zespołem Piersi (z Pawłem Kukizem), zespołem Dżem, z Filharmonią Baltica w Słupsku, Filharmonią Szczecińską, Elbląską Orkiestra Kameralną oraz orkiestrą rozrywkową Kukla Band (Zygmunt Kukla) i Jan Konop Big Band. Jest związany z elbląskim i trójmiejskim środowiskiem jazzowym. W latach 2009-13 był też nauczycielem muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum.
Marianna Mazur
Nabór uczniów do Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, klas czwartych i klas siódmych.
Wnioski o przyjęcie uczniów należy składać w sekretariacie szkoły czynnym w godzinach 7:30-15:30. Termin składania wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych: od 1 marca do 16 marca 2018 r. Termin składania wniosków o przyjęcie do klas czwartych i klas siódmych: do 30 marca 2018 r.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji wraz z drukami wniosków znajdują się w zakładce: Rekrutacja 2018. Informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 55 248 28 67.
Zapraszamy rodziców przyszłych uczniów na spotkania informacyjne: 1 marca 2018 r. (czwartek) według następującego harmonogramu: godzina 16:00 rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych; godzina 17:00 rodzice uczniów przyszłych klas czwartych i siódmych. Miejsce spotkań: mała sala gimnastyczna na obiekcie sportowym szkoły.
Warsztaty mydlarskie w naszej szkole
13 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty mydlarskie, które przeprowadziłam samodzielnie, a na ich pomysł wpadłam podczas udziału w wyjeździe edukacyjnym do Kaczego Bagna. Zakupiona została baza mydlana wraz z foremkami w kształcie serca. Dzieci ze świetlicy mogły same stworzyć mydełka, dla siebie lub swoich bliskich. Do bazy dodaliśmy barwniki spożywcze, aby mydełka były kolorowe i bezpieczne. Do zapachu użyliśmy różnych olejków zapachowych. Niektóre mydełka zawierały peeling z soli morskiej. Na koniec zostały pięknie zapakowane. Warsztaty bardzo spodobały się młodszym koleżankom i kolegom. 14 lutego z okazji walentynek część mydełek podarowałam też pracownikom naszej szkoły.
Patrycja Dywan IIc
Archiwum Aktualności