• Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Jesienne Biegi Przełajowe

          • 24 września 2018 r. w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym. Biegi przełajowe rozpoczęły się przy zimnej, ale słonecznej pogodzie, niestety po około godzinie nadciągnęły chmury i wszystkich zmoczył deszcz. Naszą szkołę reprezentowała 15-osobowa drużyna. Wszystkim uczestnikom biegów należą się słowa uznania za wytrwałość w tak trudnych warunkach pogodowych, szczególnie gratulujemy Jakubowi Soroce i Patrycji Wróbel zwycięstw w swoich kategoriach wiekowych, a pozostali biegacze to: Maria Gierulska, Paweł Ciszewski, Marek Janiszewski, Paweł Urbanowski, Urszula Kogut, Miłosz Kot, Daria Łowiecka, Klaudia Lejman, Dominika Żołądek, Nikola Żuchowska, Łukasz Szulago, Hubert Adamczyk, Nikola Lachowicz.

            Opiekunami zawodników byli: p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

            Tomasz Tomaszewski

        • Konkurs zawodoznawczy
          • Konkurs zawodoznawczy

          • Dzięki nowemu projektowi finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, SAMA - Szkolna Akademia Mistrzów Aktywności, a w nim realizacji zadania: Kariera bez granic ogłaszamy konkurs plastyczny dla uczniów klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej na na pracę formatu min. A3 (duży blok rysunkowy).

            Tematem pracy jest: "Bądź architektem swojego szczęścia!", czyli hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - OTK,  corocznego działania mającego na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczne działania zaplanowane są w dniach od 15 do 21 października 2018 r.

            Prace należy składać podpisane do 15 października 2018 r. do doradcy zawodowego. Przewidujemy bardzo atrakcyjne nagrody.

            Zachęcamy do udziału w konkursie. Naprawdę warto.

            Jolanta Ignatowicz
            Marianna Mazur

          • #SuperKoderzy na lekcjach języka angielskiego!

          • Nasza szkoła została uczestnikiem  programu #SuperKoderzy prowadzonego przez Fundację Orange. #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny, w czasie trwania którego dzieci w wieku 9-12 lat uczą się programowania i podstaw robotyki na różnych lekcjach. Uczniowie klasy 5a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego p. Katarzyną Przygocką nakręcili film, który przekonał Organizatorów konkursu do zakwalifikowania nas do programu: Pogromcy języków - język angielski. Fundacja Orange zapewniła nauczycielce profesjonalne szkolenie przygotowujące do przeprowadzenia zajęć zgodnych z podstawą programową w ramach wybranej ścieżki, wsparcie doświadczonych edukatorów oraz grant na zakup niezbędnego sprzętu podczas zajęć. Przy użyciu robotów mBot uczniowie będą tworzyć interaktywne widowiska oraz programować animacje wzbogacone o dialogi nagrywane w języku angielskim. Dzięki takiej formie nauki uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność i umiejętność logicznego myślenia oraz uczyć się pracy w zespole. Będzie dużo nauki przez zabawę!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          • Informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) na sali gimnastycznej:

            • o godz. 9.00 - klasy III gimnazjalne oraz klasy VII i VIII szkoły podstawowej,
            • o godz. 10.30 - klasy I, II, IV i V szkoły podstawowej.

             

            Uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym przyjeżdżają na godz. 8.00 wg ubiegłorocznego rozkładu, pozostali uczniowie wg rozkładu autobusów kursowych. Odjazd autobusu szkolnego o godz. 10.15.

            Dariusz Ponichtera

          • „Ratujemy i Uczymy Ratować”

          • Nasza szkoła została objęta Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli. Program polega na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej. Panie Katarzyna Juniewicz i Katarzyna Przygocka odbyły szkolenie WOŚP, na którym zdobyły wiedzę z zakresu dydaktyki pierwszej pomocy oraz otrzymały dla szkoły komplet materiałów dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia szkoleń i lekcji z uczniami. W czerwcu panie przeszkoliły uczniów z klasy pierwszej naszej szkoły. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci nauczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej, tj. ocena stanu poszkodowanego, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz prowadzenie resuscytacji na fantomach. Każde przeszkolone dziecko otrzymało na własność „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”, telefon papierowy oraz certyfikat uczestnictwa w Programie. 

            Celem szkolenia „Ratujemy i Uczymy Ratować” jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy. Również od przyszłego roku szkolnego nasze przeszkolone nauczycielki będą prowadziły zajęcia z pierwszej pomocy z młodszymi uczniami naszej szkoły.

          • Wycieczka do Pragi i Wrocławia

          • Dnia 18 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku, wybrali  się na wycieczkę do Wrocławia i Pragi.

            Pierwszego dnia zobaczyliśmy stary gród w Biskupinie. Osada, której zrekonstruowany fragment dzisiaj dostępny jest dla turystów, powstała najprawdopodobniej ok. 700 lat p.n.e. Następnie pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby, gdzie po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer, aby podziwiać piękne widoki gór sudeckich. 

            Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Pragi. Praga jest przez wielu uznawana za najpiękniejsze miasto starego kontynentu oraz znajduje się w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Podziwialiśmy tam piękne zabytki, m.in. Rynek Staromiejski, Most Karola, Zamek na Hradczanach, Katedrę św. Wacława i Wojciecha oraz Ogrody Królewskie. Później, po męczącej, ale ciekawej podróży, pojechaliśmy do Wrocławia, aby zakwaterować się i zjeść kolację. Na koniec udanego dnia wybraliśmy się na spacer po Rynku we Wrocławiu.

            W ostatni dzień zwiedzania pojechaliśmy do Afrykarium, gdzie mogliśmy przenieść się w odległą krainę dzikich zwierząt np. hipopotamów, lwów czy rekinów oraz ciekawych, egzotycznych miejsc takich jak dżungla czy podwodny świat. Później mogliśmy zobaczyć Panoramę Racławicką. Jest to obraz, który przedstawia Bitwę pod Racławicami. Ma on 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Obraz wywarł na nas oszałamiające wrażenie. 

            Oprócz tego zwiedziliśmy Wrocław. Zobaczyliśmy najsłynniejsze wrocławskie budowle oraz miejsca, m.in. Ostrów Tumski, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Rynek oraz mieliśmy okazję zobaczyć niektóre ze słynnych wrocławskich krasnali. Na koniec zwiedziliśmy Toruń, gdzie podziwialiśmy niesamowitą architekturę tego miasta. 

            Wycieczka była bardzo ciekawa. Dotknęliśmy żywej historii oraz poznaliśmy miasta od innej strony. Dziękujemy naszym opiekunkom: Pani Marioli Dorniak, Pani Iwonie Tarasiuk oraz Pani Marii Stasiak za otwartość, uśmiech, humor i całodobową opiekę.

            Jakub Kozakiewicz kl. IIc
             

          • Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego

          • W środę, 20 czerwca w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 28. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego, organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na utwór prozatorski, cieszący się zainteresowaniem od blisko 30 lat, który w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych, realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie. Laureatką tego literackiego konkursu po raz drugi z rzędu została Julia Winiewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Julia, wraz z opiekunką literacką panią Anną Zimnicką odebrały nagrody z rąk pani Grażyny Rabsztyn reprezentującej PKOL.

            W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 220 opowiadań z całego kraju. Z tego grona wyłoniono 17 laureatów (8 w kategorii szkoły podstawowe i 9 w kategorii gimnazja). Dodatkowym wyróżnieniem, które podkreśliło wyjątkowość pracy Julii Winiewskiej, był fakt, iż opowiadanie Julii (jako jedno z trzech) wybrano do zaprezentowania podczas gali wręczania nagród.

            Sama uroczystość była niezwykle miła i profesjonalnie przygotowana, a jej rangę podkreśliła obecność byłych olimpijczyków, którzy wręczali laureatom nagrody.

            Po uroczystej gali Julia oraz wybrani laureaci udzielili wywiadu Polskiemu Radiu, które również prezentuje wyniki tego konkursu.

            Opowiadanie naszej laureatki pt. Bieg do życia wraz z opowiadaniami pozostałych laureatów zostało umieszczone w publikacji wydanej przez Polski Komitet Olimpijski. Książkę tę będziemy mogli znaleźć w naszej szkolnej bibliotece i z całą pewnością warto po nią sięgnąć.

          • Noc pełna wrażeń…

          • W minioną sobotę, 16 czerwca, odbył się od dawna wyczekiwany i pieczołowicie przygotowywany wieczorek pożegnalny klas trzecich gimnazjum kończących naukę w naszej szkole. Uroczystość, zgodnie z narodową tradycją, rozpoczął „taniec polski” jak nazywa się poloneza, który, wedle zwyczaju praktykowanego już od XVII wieku, rozpoczyna największe i najbardziej uroczyste bale w naszym kraju. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu pani Małgorzaty Dabkiewicz, wspieranej przez pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego, polonez, w wykonaniu naszych absolwentów, nawiązał do najlepszych wzorców elegancji, klasy i stylu. Nic dziwnego, że rodzicom i nauczycielom szkliły się oczy, a młodzież została nagrodzona po tańcu burzliwymi oklaskami.

            Zanim goście udali się na salę, odbyła się sesja fotograficzna na tle „ścianki” z logo szkoły. Warto pokreślić, że pięknie prezentowała się elegancja panów w wieczorowych garniturach i pań we właściwie dobranych kreacjach.

            Po przejściu na salę balową podziwialiśmy, jak zawsze oryginalną i efektowną dekorację, przygotowaną według pomysłu i pod kierunkiem pani Iwony Jachimek. W tak pięknym otoczeniu, przy dobrej muzyce, bawiliśmy się świetnie do przewidzianej pory i jeszcze odrobinkę dłużej.

            Serdeczne podziękowania za udany wieczór i piękną noc należą się także wszystkim wychowawczyniom klas trzecich oraz rodzicom naszych absolwentów za świetną organizację, zaangażowanie i troskę o najdrobniejsze szczegóły. 

          • Zaczarowany pociąg, część druga

          • 15 czerwca 2018 r. grupa wolontariuszy z klas drugich gimnazjum: Patrycja Dywan, Aleksandra Kłos, Łukasz Ćwik, Paweł Ciszewski, Anna Korwel, Katarzyna Bowsza, Łukasz Łabuński, Szymon Dyl, Damian Schufreida i Patryk Pieńkowski przygotowała dla przedszkolaków z „Jedyneczki” drugą część przedstawienia pt.: „Zaczarowany pociąg”. Odbyliśmy podróż przez różne bajkowe krainy. Zatrzymywaliśmy się na stacjach PANTOFELEK, PIERNIKOWO, URWISOWO, SMERFOWO, KRASNALOWO i spotykaliśmy się z postaciami z różnych popularnych bajek. Na końcu znaleźliśmy się w PRZEDSZKOLU, gdzie świetnie bawiliśmy się przy muzyce wspólnie z dziećmi. Dziękujemy przedszkolakom za uwagę.

            Patrycja Dywan kl. IIc

          • Spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą

          • W ramach projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 zorganizowano spotkanie z przedstawicielami rodzinnej firmy AJRAM, która produkuje krzesła i stoły. Firmą zarządza Prezes Zarządu Kazimierz Łesyk z trzema synami. Ich pasja i ciągłe dążenie do doskonałości pozwoliło stworzyć nowoczesne i dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Dbają, aby każdy etap produkcji - poczynając od selekcji surowca, poprzez jego obróbkę, aż po efekt końcowy w postaci gotowego krzesła lub stołu odbywał się w ich fabryce i pod okiem fachowców.

            Nasi trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć prezentację firmy i jej produktów oraz poznać drogę rozwoju zawodowego pana Łesyka, którego drewno jako surowiec naturalny fascynowało od zawsze. Od najmłodszych lat tworzyłem z niego różne rzeczy. Sprawiało mi to wiele radości, aż z wiekiem zabawa przerodziła się w profesję. Swoją pasją udało mu się zarazić synów, z którymi dzisiaj wspólnie pracuje. Dziękujemy za pokazanie młodzieży możliwości pracy w zawodzie stolarza.

            Jolanta Ignatowicz

          • Planszomania

          • WARTO GRAĆ W GRY PLANSZOWE ponieważ, są one doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. 
            WARTO GRAĆ W GRY PLANSZOWE ponieważ, gry rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie!
            WARTO GRAĆ W GRY PLANSZOWE ponieważ, rozwijają  umiejętności społeczne i interpersonalne!

            Dnia 14. czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku odbył się SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH organizowany w ramach projektu GAMA pt. „PLANSZOMANIA”. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjalnych.

            Przystępując do I etapu zawodów, każdy, spośród 30 uczestników turnieju, losował nr stolika, a tym samym gry: „Dobble”, „Blokus”, „Blokers”, „Speed” „Memory”, „Dixit” lub „5 sekund”. Uczestnicy projektu PLANSZOMANIA, na każdym etapie turnieju, objaśniali zasady gier i czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek. Zwycięstwo w tej rundzie promowało do kolejnego etapu turnieju. 

            W kolejnej turze, zawodnicy podzieleni (drogą losowania) na dwa zespoły zmierzyli się w grach: „Wsiądź do pociągu-Europa” i „Catan”. Dwaj zwycięzcy II etapu walczyli o I miejsce, grając w „Pentagon”. Uczestnicy z drugiego etapu wyłonili spośród siebie brązowego medalistę grając w „Rummikuba”. Pozostali gracze kibicowali grającym lub grali w dowolne gry planszowe, karciane, strategiczne, miło spędzając czas. Suto zastawiony słodki bufet uatrakcyjniał zmagania zawodników.

            Szkolny Turniej Gier Planszowych wygrał uczeń klasy 3a Mateusz Krasiński, drugie miejsce zajął uczeń klasy 2b Damian Schufreida, a trzece miejsce wywalczył Dawid Dudkowski z klasy 2b.

            Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci atrakcyjnych gier planszowych, a pozostali uczestnicy turnieju gry karciane oraz zestawy edukacyjne, które wręczyli  Dyrektor i Wicedyrektor szkoły.

            Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za dobrą zabawę i życzymy sukcesów. 

            PLANSZOMANIACY z projektu GAMA
             

          • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

          • W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Byli to następujący uczniowie:
            1. Jakub Kozakiewicz kl. 2c gimnazjum,
            2. Tomasz Papierowski kl. 2c gimnazjum,
            3. Nikodem Trochimiuk kl. 2b gimnazjum.

            Zajęli oni zaszczytne 2 miejsce. Gratulujemy.

            W turnieju tym brali udział również młodsi przedstawiciele naszej szkoły:
            1. Alicja Budkiewicz kl. 7a,
            2. Hubert Adamczyk kl. 7a,
            3. Jakub Mikusek kl. 7a,
            4. Amelia Partyka kl. 7b.

            Im również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            W czerwcu odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin teoretyczny i praktyczny zdało 51 uczniów z klas czwartych. Otrzymali oni kartę rowerową uprawniającą do poruszania się po drogach. 

            Obecnie zbliżają się wakacje. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie wypoczynku. O bezpiecznym poruszaniu się po drogach, ulicach. Nie bawmy się blisko nich.

            Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku.

            Iwona Jachimek
            Iwona Żabicka

             

          • Gala projektu GAMA

          • 11 czerwca w naszej szkole miała miejsce gala projektu GAMA. Uczestnicy w ramach działania „Pasłęk okiem młodych” zaprezentowali efekty swoich prac wykonanych podczas warsztatów fotograficznych, filmowych i dziennikarskich. Zaproszeni goście - dyrekcja szkoły, a przede wszystkim instruktorzy - obejrzeli sondę uliczną zrealizowaną pod czujnym okiem pani Jolanty Prokopowicz, film o Pasłęku, który powstał w trakcie warsztatów filmowych (instruktor - pan Marek Kamiński)  oraz wystawę fotograficzną, na którą składały się zdjęcia Pasłęka zrobione w czasie warsztatów fotograficznych (instruktor - pani Joanna Kamińska). Kuba Gracz zaprezentował zebranym samodzielnie zaprojektowany kalendarz na rok 2018 (z fotografiami Pasłęka), który w pierwszych dniach stycznia został przekazany opiekunom poszczególnych gabinetów przedmiotowych w szkole. Efektami swojej pracy podzielili się również uczestnicy warsztatów prasowych. Zapoznali gości z tekstami artykułów, pisanych pod czujnym okiem profesjonalisty.

            Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków przez panią wicedyrektor uczestnikom warsztatów oraz wspólnym zdjęciem.

            Opiekun grupy projektowej
            Maria Stasiak

          • Wycieczka do Olsztyna

          • W środę, szóstego czerwca uczniowie klas 2c i 2d odwiedzili stolicę województwa warmińsko-mazurskiego - Olsztyn. Po drodze zajechaliśmy do arboretum w Kudypach, gdzie mieliśmy okazję podziwiać liczne gatunki roślin, obejrzeć eksponaty w muzeum działającym przy arboretum. Spotkanie z Olsztynem rozpoczęliśmy spacerem po Starym Mieście. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki „Makumba”, gdzie wzięliśmy udział w terenowych grach sprawnościowych, takich jak: szukanie skarbu, paintball, jeżdżenie kładem, czy pokonywanie przeszkód w parku linowym. Wyjazd się udał i wróciliśmy do Pasłęka pełni wrażeń.

          • Wyjazd zawodoznawczy

          • 7 czerwca 45 uczniów „Jedynki” dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, a w nim realizacji zadania: „Świadomie w przyszłość” odwiedziło fabrykę MEBLE WÓJCIK, która funkcjonuje na rynku polskim od 2008 roku. 

            Zostaliśmy oprowadzeni po fabryce, gdzie mogliśmy poznać sekrety tworzenia i produkowania mebli, o których nie mieliśmy pojęcia. Byliśmy ciekawi jak to wszystko się odbywa. Mogliśmy zobaczyć różne maszyny, bez których byłoby trudno funkcjonować tej fabryce. Pracownicy w zakładzie byli bardzo mili i udzielali nam odpowiedzi na nasze, często wymagające pytania, wynikające z zainteresowania zawodem stolarza i meblarza. Zauważyliśmy, że każdy pracuje tam na ważnym i bardzo potrzebnym stanowisku. Po zwiedzeniu fabryki zgromadziliśmy się w sali konferencyjnej, w której zostaliśmy miło ugoszczeni i każdy mógł zadać pytania, które go nurtowały. Usłyszeliśmy wiele ważnych i motywujących słów. Fabryka MEBLE WÓJCIK czeka na nowych młodych pracowników z otwartymi rękami i dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości, co do wyboru dalszej drogi kształcenia, to warto rozważyć, może zawód stolarza jest dla niego?

            Jolanta Ignatowicz

          • Wyśpiewany trzeci sukces w tym roku

          • Początek czerwca okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych wokalistów, którzy 5 czerwca 2018 r. wyjechali na Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej do Zielonki Pasłęckiej. Burmistrz Pasłęka objął swoim patronatem konkurs stając się przez to głównym fundatorem nagród dla zwycięzców. Miło nam poinformować, że sporo z nich przypadło naszemu udziałowi. I tak I miejsce w kategorii zespołów z klas VII SP oraz II i III gimnazjum zajęły  „Jagiełki” w składzie: Kamila Markisz, Anita Pryt, Kornelia Kazimierczuk i Łukasz Papis za wykonanie utworu pt. „Happy” P. Williams’a, II miejsce duet Kamila Markisz i Łukasz Papis za piosenką pt. „Beneath Your Beautiful” Labrinth oraz w kategorii zespołów z klas IV-VI, III miejsce (ustępując tylko szóstoklasistom) nasze młode „Jedyneczki” z klasy 4b w składzie: Marta Adamczyk, Kornelia Baczewska, Zuzanna Rozenbajgier, Magdalena Żuk, Jakub Soroka, Mateusz Sosin i Alan Szymborski za utwór „Stand By Me” B. King oraz wyróżnienia  za utwory solowe otrzymały Marta Adamczyk i Anita Pryt. Wielkie gratulacje.

            I. Jachimek

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku odbyło się wielkie święto dzieci. Były turnieje sportowe, piknik zdrowotny, gala ekologiczna, warsztaty recyklingowe, wystawa prac plastycznych, warsztaty z decoupage, nauka zasad wybranych gier planszowych, pokazy talentów.

            Dzień Dziecka w klasie Ia rozpoczął się od zabaw rekreacyjno-sportowych na boisku szkolnym, przygotowanych przez panią Małgorzatę Dabkiewicz. Dziewczęta z klasy drugiej: Emilia Adamczyk, Katarzyna Bowsza, Kaja Kogut, Anna Korwel, Oliwia Parcheta i Agata Wydra wywiązały się z realizacji projektu edukacyjnego: Jak zorganizować ciekawe gry i zabawy sportowo-rekreacyjne? Uczennice zaprosiły w Dniu Dziecka dzieci z klasy Ia z wychowawczynią panią Jolantą Gołofit. Zajęcia te odbyły się na kompleksie boisk Orlik przy naszej szkole. Wspólną zabawę rozpoczęto wesołą rozgrzewką - tańcem Makarena, która wprowadziła wszystkich w miły, zabawowy nastrój. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których na przemian prowadzone były zabawy sportowe oraz gry i zabawy rekreacyjne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaprojektowane i wykonane przez starsze koleżanki oraz słodki poczęstunek. Pierwszaki opuściły boisko w świetnym nastroju i udały się się do klasy, gdzie czekały na nich słodkie upominki przygotowane przez rodziców. W klasie obejrzały film dla dzieci pt. Mniam. Po krótkim odpoczynku poszły na lody, na pobliski plac zabaw. Słodkościom nie było końca. Na placu słodkie podarunki rozdawał dzieciom klaun. Wszyscy bawili się doskonale.

            W tym dniu grupa projektowa 3MAM FORMĘ z projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 pod opieką pani Małgorzaty Dabkiewicz podsumowała swoją roczną pracę organizując piknik zdrowotny i przygotowując stoisko ze zdrową żywnością. Podczas imprezy dziewczęta:  Martyna Pielech, Kamila Markisz, Alicja Kowalczyk, Wiktoria Wolfram, Maja Pawlikowska, Oliwia Wasińska i Wiktoria Urban promowały zdrowy tryb życia wykorzystując przygotowane plakaty, ulotki na temat zdrowego trybu życia oraz częstując zdrowymi przekąskami, owocami i napojami. Dzień Dziecka na sportowo zachwycił też uczniów klas czwartych, którzy brali udział w wielozadaniowych wyścigach sztafet oraz turnieju w dwa ognie.

            Klasy drugie i trzecie gimnazjum rozgrywały Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział pięć drużyn. Rozegrano 10 spotkań oraz Turniej Drużyn Mieszanych w Piłkę Siatkową, gdzie odbył się mecz pomiędzy dwoma drużynami. Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali poczęstunek, z uwagi na upał mieli zapewnioną wodę mineralną, najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nad bezpiecznym i radosnym przebiegiem Dnia Dziecka na sportowo czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Dabkiewicz, Robert Budkiewicz i Tomasz Tomaszewski.

            Grupa projektowa ZNAM I STOSUJĘ PRAWA NATURY - JESTEM EKO z projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 pod opieką pani Elżbiety Wysokińskiej, w składzie: Wiktoria Boczko, Otylia Hulanicka, Julia Kucaj, Paulina Młynarczyk, Dominika Pych, Dawid Chodziński, Michał Bereżański oraz Krzysztof Sosnowski przygotowała warsztaty recyklingowe. Na wyznaczonych stanowiskach, głównie wszyscy uczniowie, a szczególnie klas czwartych, mogli wykonać minionka, tęczową gąsienicę lub sówkę, układać puzzle wykonane przez uczestników projektu, wziąć udział w konkursie wiedzowym, segregować wirtualne śmieci. Każdy uczestnik otrzymywał wykonane prace i symboliczny drobiazg na pamiątkę.

            Uczniowie z grupy projektowej JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY w ramach projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wraz z opiekunką, panią Katarzyną Juniewicz, zorganizowali warsztaty z decoupage dla uczniów naszej szkoły. Każdy z uczniów mógł zrobić dla siebie tą techniką drewnianą zakładkę do książki, zawieszkę lub wazonik ze słoika. Grupa przedsiębiorców w składzie: Alicja Jedlikowska, Krystian Nożewski, Emilian Szostak, Julia Romańska, Klaudia Wandrowska, Oliwia Chałupczyńska, Dominika Gębczyk i Natalia Gajdarenko chętnie służyła pomocą i radą w zrobieniu wybranej rzeczy. W świetlicy szkolnej zorganizowano wystawę prac plastycznych, na której zaprezentowano wszystkie dzieła które grupa robiła przez okres trwania projektu, w tym obrazy wykonane techniką collage, przedmioty ozdobione metodą decoupage, ulotki utworzone w programie komputerowym  promujące pomoc dla schroniska dla zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

            W związku z zaplanowanym na 14 czerwca 2018 r., od 9.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Pasłęku SZKOLNYM TURNIEJEM GIER PLANSZOWYCH PLANSZOWISKO przeznaczonym dla chętnych uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjalnych, na holu szkolnym w Dniu Dziecka odbywał się trening i nauka zasad wybranych gier planszowych, w które grają nasi planszomaniacy z grupy projektowej PLANSZOMANIA działającej w ramach projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 pod opieką pani pedagog Ewy Żukowskiej. Chętnych do trenowania było wielu. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w naszych rozgrywkach. Gwarantujemy dobrą zabawę i ciekawe nagrody.

            Wszystkim organizatorom święta dzieci i zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękuję.

            Jolanta Ignatowicz

          • Moja przygoda z golfem

          • Jako 6-latek pierwszy raz stanąłem na polu golfowym. Wtedy nie wiedziałem, że to będzie moja pasja. Sumiennie ćwiczyłem wybijanie piłeczek... i tak minęło 9 lat moich treningów na polu golfowym. Marzyłem o tym, żeby mieć trenera i moje marzenia o trenerze i o przynależności do klubu spełniły się. Zostałem powołany do Kadry Juniorskiej. Mój klub macierzysty to „TOKARY GOLF CLUB” a moim trenerem jest najlepszy trener w Polsce Pan Wacław Laszkiewicz PGA Polska.

            W ciągu ostatniego miesiąca zagrałem 4 turnieje w Lisiej Polanie k/Warszawy, w Tokarach i w Krakowie. W Krakowie zająłem II miejsce (Audi Junior Tour). Ostatnie dwa turnieje zagrałem w swoim klubie, gdzie pobiłem swój rekord życiowy.

            Dnia 27 czerwca zagram w turnieju na polu „Rosa” koło Częstochowy. Wakacje będą bardzo intensywne. Czekają mnie turnieje na polu golfowym Binowo  k/Szczecina, „Modry Las”, „Sierra”, „Armada”, „Gradi” i najważniejsze dla mnie - Olimpiada Młodzieży Juniorów gry w golfa w Warszawie oraz Mistrzostwa Polski (First Warsaw Golf).

            Wierzę, że z pomocą mojego trenera i ciężką pracą osiągnę sukces. Bardzo bym tego chciał. Cieszę się, że spełniają się moje marzenia. Pasłęckie pole golfowe jest blisko i mogę ćwiczyć i trenować na ile tylko starczy mi sił i czasu.

            Zachęcam moich kolegów i koleżanki, aby spróbowali swoich sił w tym sporcie.

            Poznałem wielu kolegów i koleżanek z całej Polski, którzy graja w golfa. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Cieszymy się z każdego sukcesu i życzymy sobie, żeby zagrać na najwspanialszych polach golfowych na świecie.

            Krzysztof Sosnowski kl. 2d

          • Zabawa w paintball

          • W dniu 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, klasy 7a i 7b wraz z p. Katarzyną Przygocką, p. Beatą Jankowską i p. Marzeną Kobyrą uczestniczyła w wycieczce do Sierpina. Celem wycieczki była wspaniała zabawa w paintballa, integracja grupowa oraz zapoznanie się z zasadami survivalu. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza rozpoczęła grę w paintballa, a druga została z panem przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział swoje survivalowe historie i podzielił się z nami swoją wiedzą. Naturalną koleją rzeczy jest wykorzystanie teorii w praktyce, dlatego następnie uczniowie dostali mapy, kompasy i wyposażeni w nabyte umiejętności musieli poruszać się po lesie, aby odnaleźć poszczególne miejsca. Po wykonanym zadaniu młodzież miło spędziła chwile przy ognisku, rozmowie i zbieraniu energii na później. Kolejno przyszła chwila na wymianę grup oraz rozpoczęcie nowej gry paintballowej. Uczniowie bawili się wspaniale. Według ich opinii to był najlepszy Dzień Dziecka!

            Nikola Lachowicz

  • Galeria zdjęć

      brak danych