• Wycieczka do Gdyni

          • W piątek 6 kwietnia 2018 roku klasy 4a i 4c wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Portu Wojennego w Gdyni. Już o godzinie 6:30 (a więc naprawdę bardzo wcześnie) wszyscy stawili się na boisku szkolnym w oczekiwaniu na przyjazd autobusu. Długą  drogę do celu umilały wspólne śpiewy, gry i zabawy. W końcu można było dostrzec dźwigi portowe, stocznie, statki. Czyli dojechaliśmy! Jesteśmy u celu podróży. Promy (wśród nich znany tylko z telewizji Stena Line), tankowce, okręty cieszyły nasze oczy. Niezapomniane wrażenia wywarł na nas widok okrętu podwodnego.To prawdziwy kolos! Piękne widoki to jednak nie wszystko. Skoro trafiliśmy do portu, musimy przejść chrzest na wilka morskiego. Po pokonaniu specjalnie przygotowanego dla nas toru przeszkód, otrzymaniu oryginalnego imienia (np. Ząb Neptuna lub Czarna Perła) staliśmy się prawdziwymi wilkami morskimi. Mogliśmy zatem wejść na pokład kolejnego statku, obejrzeć znajdujący się tam profesjonalny sprzęt, by później zjeść smaczną wojskową grochówkę. Jednak na grochówce się nie skończyło. Przecież w drodze powrotnej nie ominiemy Mac Donalda! Najedzeni, zmęczeni, ale przede wszystkim pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

          • Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

          • 5 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się II Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. W turnieju wystartowało 6 drużyn: dwie z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku, dwie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Szkoła Podstawowa z Młynar oraz reprezentacja Zespołu Szkół w Pasłęku. Reprezentacja naszej szkoły po bardzo dobrych meczach zajęła drugie miejsce w turnieju ustępując, po bardzo wyrównanej walce, tylko drużynie gospodarzy. Nasi medaliści grali w składzie: Kinga Cieślińska, Paweł Ciszewski, Filip Czerski, Marek Janiszewski, Kamila Markisz, Dominika Pych, Wiktoria Sobocińska, Krzysztof Sosnowski.

             

          • Nasz udział w II Gimnazjadzie Europejskiej

          • 5 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku po raz drugi odbył się „Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej” skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli ZSEiT Małgorzatę Cytrycką i Barbarę Żak oraz  młodzież z technikum. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań na temat państw członkowskich Unii Europejskiej i jej historii, wzbogacanie tożsamości europejskiej i poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

            W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Gimnazjum w Dobrym oraz Szkoły Podstawowej w Rychlikach. Uczniowie zmierzyli się z testem otwartym, który wyłonił zwycięzców indywidualnych. Z pozostałymi zadaniami zmagano się w grupach. Gimnazjaliści musieli rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać zabytkowe budowle, rozwiązać zadania otwarte oraz przestawić wybrane państwo należące do Unii Europejskiej w formie prezentacji.

            W klasyfikacji zespołowej puchary Dyrektora ZSEiT zdobyli:
            1. Szkoła Podstawowa w Rychlikach,
            2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pasłęku (drużyna w składzie: Kacper Karasiewicz, Kornelia Kazimierczuk, Mateusz Krasiński),
            3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pasłęku (drużyna w składzie: Kacper Hołowaty, Michał Mackiewicz, Łukasz Papis).

            Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, nauczyciele – opiekunowie młodzieży podziękowania, a zwycięskie drużyny puchary. Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i wyniku.

            Jolanta Ignatowicz

          • Nasi uczniowie w konkursie „Speaking in Public”

          • Dnia 26 marca 2018 r. w III LO w Elblągu odbyła się kolejna edycja konkursu krasomówczego w języku angielskim „Speaking in Public”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z 2 i 3 klasy gimnazjum: Ada Gracz, Kamila Dobrowolska, Mateusz Cieśla, Jakub Kozakiewicz oraz Szymon Osiński. Zadaniem uczniów było przygotować oraz wygłosić kilkuminutowe przemówienie publiczne, a następnie odpowiadać na zadawane przez jury i publiczność pytania. Spośród 20 uczestników konkursu komisja wyłoniła 10 laureatów, wśród których znalazło się aż troje naszych uczniów, a dwoje z nich zajęło zaszczytne miejsca: I miejsce - Mateusz Cieśla, II miejsce – Kamila Dobrowolska. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami krasomówczymi i językowymi oraz świetnie poradzili sobie z towarzyszącym stresem. Wszystkim naszym uczniom wręczono nagrody oraz dyplomy. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Przygocka.

            Serdecznie gratulujemy zdolnym gimnazjalistom! 

            Ada Gracz

          • „Dopalacze - powiedz STOP!”

          • Dopalacze - śmiertelne niebezpieczeństwo!
            Dopalacze zabijają! Nie eksperymentuj!
            Dopalacze - nie wierz, że będzie fajnie! Nie daj się nabrać!
            Dopalacze? Zareaguj! - możesz komuś uratować życie!

            Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że liczba zatruć dopalaczami wzrasta!!! 

            Te groźne narkotyki są łatwo dostępne, a efekt ich działania jest nieprzewidywalny. 

            Dopalacze uzależniają! Mogą wywołać stany lękowe, napady paniki, niekontrolowane wybuchy agresji, zaburzenia świadomości, zaburzenie rytmu serca, nudności, zatrzymanie oddechu, utratę przytomności, a także śmierć. Nikt nie wie jaki jest skład chemiczny tzw. dopalaczy, a tym samym nikt nie wie jak ratować życie osoby, która jest pod ich wpływem. Nie ma na to lekarstwa. Zażycie dopalaczy może się skończyć śmiercią.

            Pedagodzy naszej szkoły, w swoich działaniach wychowawczych, nieustannie drążą temat narkotyków, dopalaczy starając się wyposażyć uczniów w wiedzę na ten temat, aby nie eksperymentowali ze środkami zmieniającymi świadomość, żeby dokonywali słusznych wyborów, żeby byli bezpieczni. 

            Szkoła jest wspierana w działaniach profilaktycznych przez Gminę Pasłęk, która co roku włącza się w ogólnopolską kampanię profilaktyczną. Szkoła otrzymuje materiały szkoleniowe oraz środki finansowe na warsztaty profilaktyczne. W tym roku szkolnym jest to kampania pt. „DOPALACZE - POWIEDZ STOP!”.

            Liczymy na to, że nasi uczniowie, także dzięki naszym działaniom, będą rozsądni i odpowiedzialni i nie będą eksperymentować ze swoim zdrowiem i życiem. 

            Pedagog Ewa Żukowska
             

          • Na Wielkanoc

          • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły Wam radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i siłą w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

             

             

          • Przerwa świąteczna

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku informuje, że w dniach od 29 marca do 3 kwietnia 2018 r. trwają ferie świąteczne. W tych dniach nie są realizowane zajęcia lekcyjne. Szkoła pozostaje jednak otwarta i zapewni opiekę uczniom, których rodzice zgłoszą taka potrzebę.

            Dariusz Ponichtera

          • Drugi konkurs wokalny z sukcesami

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku świetnie zaprezentowali się 27 marca 2018 r. na I Powiatowym Przeglądzie Anglojęzycznej Piosenki Miłosnej w Słobitach. W gronie 43 wykonawców I miejsce w kategorii zespoły wokalne zajął duet Kamila Markisz i Łukasz Papis z piosenką All of me. II miejsce w kategorii solista starszy wyśpiewał Łukasz Papis utworem Hero, zaś III miejsce w kategorii zespołów wokalnych zdobyła grupa Jagiełłki utworem I love rock and roll śpiewanym w składzie: Marta Adamczyk, Kornelia Baczewska, Kaja Borysiewicz, Maja Górecka, Zuzanna Rozenbajgier, Oliwia Zalmann i Magdalena Żuk – uczennice klasy IVb oraz Kamila Markisz, Anita Pryt, Kornelia Kazimierczuk i Łukasz Papis – uczniowie klasy IIIa i IIId gimnazjum. Gratulujemy umiejętności wokalnych i językowych naszym zdolnym uczniom oraz opiekunce wokalistów pani Iwonie Jachimek.

          • Wystawa projektów na logo szkoły

          • Dnia 26 marca 2018 r. w ramach organizowania Dnia Otwartego Szkoły udostępniono wystawę licznych kompozycji rysunkowych będących projektami na nasze nowe logo. Ekspozycja zawierała prace uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych. 

            I. Jachimek

             

             

             

             

          • Dzień otwarty w naszej szkole

          • W poniedziałek 26 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla zainteresowanych podjęciem nauki w „jedynce”. Od godziny 15:00 do 17:00 odwiedziło nas wielu uczniów, niektórzy zwłaszcza najmłodsi przyszli z rodzicami. Popołudniowe spotkania minęły błyskawicznie, a ostatni goście opuszczali mury szkoły długo po zakończeniu planowanego czasu. Można było zwiedzić całą szkołę, obejrzeć gabinety i obiekty sportowe, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się warsztaty chemiczne, pokazy w salach gimnastycznych, zajęcia w świetlicy czy gry planszowe. Nie brakowało chętnych do pomalowania twarzy, zabawy w basenie z kulkami czy na magicznym dywanie. Kolejka chętnych nieprzerwanie stała przed foto budką i stoiskiem z bańkami mydlanymi. Wyraźną frajdę sprawiały ćwiczenia na siłowni i tańce w Sali lustrzanej. Nasi goście chętnie korzystali z poczęstunku i prezentów przygotowanych własnoręcznie przez naszych uczniów pod okiem nauczycieli. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy kreatywnie i aktywnie włączyli się w przygotowanie dnia otwartego oraz naszym uczniom świetnie wywiązującym się z roli gospodarzy szkoły. Za organizację poniedziałkowego popołudnia odpowiadali: pani Katarzyna Przygocka, pani Katarzyna Juniewicz, pani Elżbieta Wysokińska, pani Małgorzata Dabkiewicz, pan Robert Budkiewicz, pan Tomasz Tomaszewski, pani Marzena Kobyra, pani Anna Zarzeka, pani  Anna Zimnicka, pani Maria Stasiak, pani Ewa Żukowska, pani Iwona Jachimek. W galerii zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.

          • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego 2018/GAMA/6

          • W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/6 dotyczące przeprowadzenia dwudniowego szkolenia z zakresu zasady równości szans i niedyskryminacji w procesie nauczania dla 24 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.

            Wybrany wykonawca:
            AD REM
            ul. Związku Jaszczurczego 17
            82-300 Elbląg

            Uzasadnienie dokonanego wyboru:
            Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
            Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w
             postępowaniu.

          • Ośmiu Wspaniałych

          • 5 marca 2018 roku komisja konkursu Ośmiu Wspaniałych wyłoniła laureatów w kategorii Ósemka. Wśród nich znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Anna Korwel, Julia Machul, Patrycja Wojnicz oraz Łukasz Papis. Wykazali się oni szczególną działalnością charytatywną na terenie naszej gminy. Uczniowie zostali zgłoszeni do konkursu przez pana dyrektora Dariusza Ponichterę oraz panią Katarzynę Juniewicz - opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza.

            23 marca 2018 roku odbyła się sesja Rady Miasta, na której wymienionym wyżej uczniom złożono podziękowania za szerzenie pomocy potrzebującym oraz wręczono nagrody przez Burmistrza Pasłęka - pana Wiesława Śniecikowskiego.

            Łukasz Papis
            Julia Machul
            Patrycja Wojnicz

          • Dzień Otwarty Szkoły

          • Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci!
            Szukacie szkoły, gdzie czas szybko leci?
            Bo u nas dzieją się takie czary
            Nikomu się nawet nie śnią wagary!
            Więc przyjdźcie do nas na dzień otwarty
            Bo jest z pewnością uwagi warty!


            Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 26.03.2018 r. w godz. 15:30 - 17:00. W programie m.in.: spotkanie z Dyrektorem szkoły, rozmowy z nauczycielami, zwiedzanie szkoły oraz mnóstwo atrakcji.

            Serdecznie zapraszamy!

            ulotka (.pdf)

          • Obejrzeliśmy „Kamienie na szaniec”

          • 15 marca 2018 r. uczniowie klas VII, II i III pod opieką pań Anny Zimnickiej, Marii Stasiak, Jolanty Ignatowicz i Małgorzaty Dabkiewicz wybrali się do Pasłęckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. Kamienie na szaniec. Zagrali w nim aktorzy z Kieleckiego Teatru Lektur z Agencji Artystycznej Joanna.

            Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie utworu Aleksandra Kamińskiego. Widzowie przenieśli się za sprawą artystów do Warszawy i jej okolic z czasów II wojny światowej. Dowiedzieli się, jakie działania konspiracyjne zostały wówczas podejmowane. Spektakl opowiadał przede wszystkim o heroicznych staraniach Rudego, Alka, Zośki  i ich przyjaciół mających na celu odzyskanie wolności. Opowieść o bohaterach Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego snuta była z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych, które dodatkowo przyciągały uwagę widzów. Całość dopełniała gra świateł i sugestywna muzyka w nowoczesnej aranżacji. Oprawa muzyczna odzwierciedlała wojenny klimat i wprowadzała widzów w odpowiedni stan emocjonalny. Wyświetlane podczas przedstawienia zdjęcia doszczętnie zniszczonej stolicy oraz młodych bohaterów, były bardzo wymowne i dopełniały powagi sytuacji.

            Po zakończeniu spektaklu, pełni emocji związanych z okrucieństwem, które niesie za sobą wojna, uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły.

            Kornelia Kazimierczuk

          • Lekcja sztuki w galerii

          • Dnia 14 marca 2018 r. uczniowie klasy 3b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach artystycznych przeprowadzonych w galerii POK. Celem było obejrzenie wystawy prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego.  

            I. Jachimek

             

             

             

             

          • Laureaci i finaliści z naszej szkoły

          • Zakończyła się tegoroczna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku uzyskali cztery tytuły laureata i dziewięć tytułów finalisty tychże konkursów.

            Paulina Ulikowska uzyskała tytuł laureatki konkursu z historii (nauczyciel przygotowujący pan Krzysztof Mieczkowski), Mateusz Krasiński uzyskał tytuł laureata konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Łukasz Papis uzyskał tytuł laureata konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Mateusz Krasiński uzyskał tytuł laureata konkursu z wiedzy o społeczeństwie (nauczycielka przygotowująca, pani Barbara Kołcz). Liczna grupa, bo aż pięcioro uczniów, uzyskało tytuły finalisty konkursu z języka angielskiego. Są to: Kaja Jabłońska, Marta Sułkowska, Hubert Adamczyk, Mateusz Cieśla i Jakub Marosz (nauczycielka przygotowująca, pani Katarzyna Przygocka). Dwoje uczniów: Nikola Lachowicz i Hubert Adamczyk uzyskało tytuły finalisty konkursu z języka polskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Maria Stasiak). Laura Kuchciak uzyskała tytuły finalistki konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Łukasz Papis uzyskał tytuł finalisty konkursu z matematyki (nauczycielka przygotowująca, pani Maria Owerko).

            Na szczególne gratulacje zasłużył Mateusz Krasiński, który uzyskał tytuły laureata w dwóch konkursach oraz Łukasz Papis - laureat jednego i finalista drugiego konkursu. Należy też wyróżnić Huberta Adamczyka finalistę dwóch konkursów.

            Bardzo cieszy liczny i udany udział uczniów obecnych klas siódmych w konkursach, tym bardziej, że za rok, już jako uczniowie kończących szkołę klas ósmych będą mieli ponowną szansę powalczenia o tytuł laureata lub finalisty bogatsi o doświadczenia tegorocznej edycji.   

            Warto przypomnieć, że tytuł Laureata uzyskany w konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na zakończenie szkoły i przyznanie automatycznie maksymalnej ilości punktów. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce.  Tytuł Finalisty daje natomiast dodatkowe, cenne punkty doliczane absolwentowi szkoły przy postępowaniu kwalifikacyjnym do szkół średnich. Należy przypomnieć, że od lat najlepsze licea z Olsztyna i Elbląga zabiegają o naszych laureatów i finalistów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły.

            Dariusz Ponichtera

          • 20.Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni

          • 9 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do Gdyni na 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W naszej wycieczce brało też udział dwunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach.

            Uczestnicy po długiej podróży i oczekiwaniu w kolejce, mogli w końcu zająć miejsca w gdyńskiej arenie mieszczącej 2000 osób. Na wielkim ekranie mogliśmy oglądać i wysłuchiwać relacji z fascynujących wypraw podróżników. Obejrzeliśmy następujące prezentacje:

            • Rowerem dookoła Bałtyku. W zimie - Tomasz Gehrke,
            • Papua Zachodnia. Ostatnie pokolenie - Alicja Kubiak, Jan Kurzela,
            • Szlakiem Kolorado przez Góry Skaliste - Monika Picz,
            • Lodowe Krainy. Grenlandia Wschodnia 2014-2017- Ewa Banaszek, Maciej Sodkiewicz,
            • Samotny trawers Półwyspu Skandynawskiego - Grzegorz Dzik,
            • Wstań i jedź. Z Australii do Polski - Dariusz Bukowski,
            • Za drzwiami: Polska pod jednym adresem - Krzysztof Story,
            • Fatima 2017. Rowerami przez Europę - Zbigniew Czajka, Jan Kostuch.

             

            Oprócz prezentacji mogliśmy odwiedzić stoiska podróżników m.in. pana Aleksandra Doby - 72-letniego kajakarza, który kilkakrotnie samotnie przepłynął Atlantyk i zdobył tytuł Człowieka Roku 2015. Widzieliśmy też stoisko pana Krzysztofa Wieleckiego i pana Adama Bieleckiego - uczestników tegorocznej wyprawy na szczyt K2. Zainteresowani mogli kupić m.in. książki autora, pontony, akcesoria elektroniczne, ubrania oraz wiele, wiele innych.

            O godzinie 17.00 zakończył się nasz pobyt na Kolosach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Pasłęka.

            Kolosy były niesamowitym przeżyciem. Mogliśmy się dowiedzieć wielu nowych informacji oraz zobaczyć jak wygląda podróż w nieznane od podszewki. Zaczerpnęliśmy wiedzę, która na pewno przyda nam się w życiu.

            Jakub Kozakiewicz

          • Zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/5 na usługi hotelowe dla 24 nauczycieli rozstrzygnięte

          • W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/5 dotyczące zapewnienia usługi noclegowej, usługi cateringowej i sali szkoleniowej dla uczestników dwudniowego szkolenia dla 24 nauczycieli zostało rozstrzygnięte.

            Wybrany wykonawca:
            SD Company Sara Derewenda
            42-300 Myszków
            ul. Żarecka 11f

            Uzasadnienie dokonanego wyboru:
            Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
            Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w
             postępowaniu.

          • Zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/4 na usługi hotelowe dla 12 nauczycieli rozstrzygnięte

          • W związku z prowadzeniem projektu pn. „GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, informujemy, że zapytanie ofertowe nr 2018/GAMA/4 dotyczące zapewnienia usługi noclegowej, usługi cateringowej i sali szkoleniowej dla uczestników dwudniowego szkolenia dla 12 nauczycieli zostało rozstrzygnięte.

            Wybrany wykonawca:
            Ziołowa Dolina
            Wilimowo 10a
            11-041 Olsztyn

            Uzasadnienie dokonanego wyboru:
            Wybrany wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę zgodnie z warunkami Zapytania Ofertowego.
            Wybrany Wykonawca nie jest powiązany osobowo i kapitałowo z Zamawiającym i spełnia warunki określone w
             postępowaniu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych