• Uczestnicy projektu SAMA na spektaklu w Teatrze Muzycznym w Gdyni

          • W sobotę  23 marca 2019 r. uczestnicy projektu SAMA  wyjechali na długo oczekiwany spektakl pt. Piotruś Pan. Wizytę  w teatrze poprzedził bardzo przyjemny spacer nad morzem. Wszyscy bez wyjątku byli spragnieni słońca, świeżego powietrza, a przede wszystkim relaksu. Po spacerze wszyscy - można powiedzieć, że wypoczęci i zrelaksowani - ale spragnieni wielkich wrażeń zajęli miejsca na widowni. A wrażenia rzeczywiście były ogromne.

            Piotruś Pan jest spektaklem familijnym, wprowadza widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie są uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie można zmierzyć się ze złowrogimi piratami, ogrzać się w kręgu indiańskich ognisk i odkryć nowe lądy.

            Przedstawienie wszystkim bardzo się spodobało. Nic dziwnego. Dynamiczna akcja, wspaniała muzyka, imponująca choreografia i oczywiście projekcje w wersji 3D, czyli wszystko to, co wywołuje niesamowite wrażenia wśród widzów. Po tak wspaniałej uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę... w  McDonaldzie. A później... już tylko powrót do Pasłęka. Zgadnijcie, z jakim pytaniem na ustach rozstawali się uczestnicy dzisiejszego wyjazdu. Oczywiście brzmiało ono: Kiedy jedziemy do teatru?

             

          • Laureaci i finaliści z SP nr 1

          • Zakończyła się tegoroczna edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku uzyskali sześć tytułów laureata i siedem tytułów finalisty tych konkursów.

            Jakub Kozakiewicz uzyskał tytuł laureata konkursu z języka polskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Anna Zimnicka), Jakub Kozakiewicz uzyskał tytuł laureata konkursu z wiedzy o społeczeństwie (nauczycielka przygotowująca, pani Barbara Kołcz), Jakub Kozakiewicz uzyskał tytuł laureata konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Mateusz Cieśla uzyskał tytuł laureata konkursu z biologii (nauczycielka przygotowująca, pani Elżbieta Wysokińska), Mateusz Cieśla uzyskał tytuł laureata konkursu z języka angielskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Katarzyna Przygocka), Dawid Chodziński uzyskał tytuł laureata konkursu z biologii (nauczycielka przygotowująca, pani Elżbieta Wysokińska), Kamila Dobrowolska uzyskała tytuł finalistki konkursu z biologii (nauczycielka przygotowująca, pani Elżbieta Wysokińska), Hanna Dzięgo uzyskała tytuł finalistki konkursu z biologii (nauczycielka przygotowująca, pani Elżbieta Wysokińska), Mateusz Cieśla uzyskał tytuł finalisty konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak), Nikola Lachowicz uzyskała tytuł finalistki konkursu z języka polskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Maria Stasiak), Kaja Jabłońska uzyskała tytuł finalistki konkursu z języka angielskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Katarzyna Przygocka), Marta Sułkowska uzyskała tytuł finalistki konkursu z języka angielskiego (nauczycielka przygotowująca, pani Katarzyna Przygocka), Nikola Lachowicz uzyskała tytuł finalistki konkursu z geografii (nauczycielka przygotowująca, pani Mariola Dorniak).

            Na szczególne gratulacje zasłużyli Jakub Kozakiewicz, który uzyskał tytuły laureata w trzech konkursach oraz Mateusz Cieśla – laureat dwóch i finalista jednego konkursu. Należy też wyróżnić Nikolę Lachowicz finalistkę dwóch konkursów.

            Warto przypomnieć, że tytuł Laureata uzyskany w konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na zakończenie szkoły i przyznanie automatycznie maksymalnej ilości punktów oraz obligatoryjnie celującą ocenę z danego przedmiotu na koniec roku szkolnego. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce. Tytuł Finalisty daje natomiast dodatkowe, cenne punkty doliczane absolwentowi szkoły przy postępowaniu kwalifikacyjnym do szkół średnich. Należy przypomnieć, że od lat najlepsze licea z Olsztyna i Elbląga zabiegają o naszych laureatów i finalistów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły. Nasi laureaci uzyskiwali także w minionych latach stypendia pozwalające im kontynuować naukę w jednym z najlepszych liceów w Polsce – słynnym III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

             

        • Klasa wojskowa, propozycja ZSEiO w Elblągu
          • Klasa wojskowa, propozycja ZSEiO w Elblągu

          • Jednym z kryterium wyboru zawodu staje się konieczność czasowa, a więc rynek pracy i perspektywy na przyszłość. Wybór szkoły średniej to jedna z ważniejszych decyzji w drodze do kariery i przyszłej pracy. Zatem, co wybrać?

            Dzisiaj (26 marca) odwiedzili naszych najstarszych uczniów przedstawiciele klasy mundurowej z Technikum Logistycznego z innowacją wojskową z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Pan pułkownik i uczniowie zachęcali do złożenia dokumentów do ich szkoły. Opowiadali o tym, że klasa o profilu wojskowym to połączenie możliwości zdobycia wykształcenia zawodowego i przedsionek do służby wojskowej. Nauka połączona z poznaniem podstawowych elementów wojskowej dyscypliny, karności, budowy broni, taktyki strzelania, topografii, walki wręcz etc. W ramach zajęć uczniowie odbywają szkolenie na terenie jednostek wojskowych i szkolą się z wojskowymi instruktorami. Raz w roku wyjeżdżają na obóz szkoleniowy, czyli poligon. Uczestniczą w najważniejszych uroczystościach na terenie miasta i województwa, reprezentując w mundurach swoją szkołę. Wyjeżdżają na targi militarne, zawody i inne przedsięwzięcia. Jednocześnie dobrze się bawią – w czasie szkolenia, poligonu, strzelania czy przy ognisku. Zapewniali naszych uczniów, że mogą to poznać i przeżyć i nie muszą z tego po czterech (dla gimnazjalistów) lub pięciu (dla ósmoklasistów) latach skorzystać – w końcu będą mieć maturę i ukończone Technikum – dalsza droga otworem.

            Jolanta Ignatowicz

          • II miejsce piłkarzy halowych

          • 14 marca w Tolkmicku odbyły się mistrzostwa powiatu elbląskiego w halowej piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn, w tym reprezentacja naszej szkoły. Po rozegraniu wszystkich meczów eliminacyjnych piłkarze z „Jedynki” awansowali do finału turnieju, w którym zmierzyli się z drużyną Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku. Niestety, w piątej minucie gry po zamieszaniu podbramkowym piłka wylądowała w naszej bramce i mimo determinacji i walki do ostatniej sekundy nie udało się zmienić wyniku. Ostatecznie reprezentacja SP1 Pasłęk zajęła II miejsce.

            W skład reprezentacji weszli: Damian Schufreida, Damian Makulec, Dawid Dudkowski, Paweł Ciszewski, Jakub Pasternak.

             

          • Zdobywcy

          • ZDOBYWCY to zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu unijnego SAMA rozwijające kompetencje kluczowe, a zwłaszcza doskonalenie umiejętności prowadzenia obserwacji i eksperymentów. Prowadzone są przez nauczyciela  warsztaty stacjonarne i zajęcia terenowe. Uczniowie rozwiązują  problemy badawcze i zdobywają certyfikaty “Zdobywcy”: piechura, eksperymentatora, ekologa, meteorologa, botanika i wiele innych. Podsumowaniem będzie przygotowanie gry terenowej lub doświadczenia. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, odkrywanie nowych i interesujących ich zjawisk, pobudzanie ciekawości naukowej i praktycznego badania interesujących zjawisk. Zwiększają też kreatywność uczniów w rozwiązywaniu problemów i uatrakcyjniają treści programowe poprzez zajęcia praktyczne.

             

            Jolanta Ignatowicz

        • Wyjazd edukacyjny do Kaczego Bagna dla uczestników projektu SAMA
          • Wyjazd edukacyjny do Kaczego Bagna dla uczestników projektu SAMA

          • W ramach projektu SAMA organizowane są kolejne czterodniowe wyjazdy edukacyjne do Kaczego Bagna. Zapraszamy uczniów klas IV i V. Zapewniamy wspaniały początek wakacji dla 60 uczniów.

            Termin I: 21.06.2019 r. do 24.06.2019 r.
            Termin II: 24.06.2019 r. do 27.06.2019 r.

            Wszystkie koszty pobytu pokrywa szkoła.

             

             

            Pierwszeństwo mają uczniowie biorący udział w zajęciach projektowych:
            KLUB LITERACKO-TEATRALNY,
            PROGRAMUJĘ-KODUJĘ,
            SZKOLNA TRAMPOLINA DO KULTURY,
            ZDOBYWCY.

            Szczegółowych informacji udzielą nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia w projekcie SAMA. Zostaną też rozdane oświadczenia dla rodziców na wyrażenie zgody do udziału dziecka w wyjeździe.

            Kacze Bagno jest niezależnym ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym pracującym metodami aktywizującymi. Jego przestrzeń stanowią dwa budynki na ogrodzonym terenie w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Dysponuje łącznie 65 miejscami noclegowymi (łóżka piętrowe), dwiema salami warsztatowymi w tym jedną o pow. 150m2, pracownią ceramiczną, kafeterią oraz piwniczką. Posiada wyposażenie niezbędne podczas szkoleń: rzutnik, ekran, flipchart. Łazienki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

            Szczegóły na: http://kaczebagno.pl

            Wielkim atutem Kaczego Bagna jest kuchnia, w której korzysta się m.in. z warzyw z własnego ogrodu, w którym zastosowano uprawę permakulturową. Co ważne przygotowuje się dania wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe i inne pod potrzeby gości. Zwraca się baczną uwagę na alergie wszystkich gości i stosuje się do zaleceń rodziców.

            Należy zabrać ze sobą śpiwór, obuwie na zmianę w tym sportowe pełne (adidasy, trampki), odzież na zmianę, w tym taką którą można pobrudzić, przybory higieniczne, ręcznik.

            Jolanta Ignatowicz

          • Matematyka na planszy

          • W projekcie SAMA uczniowie wykazujący zdolności w zakresie nauk matematycznych biorą udział w zajęciach rozwijających właśnie te umiejętności. Zajęcia dodatkowe prowadzone są innowacyjnymi metodami rozwijającymi zdolności matematyczne w oparciu o gry i zabawy logiczne i matematyczne. Warsztaty: "MATEMATYKA NA PLANSZY" obejmują poznawanie gier oraz przygotowanie własnej gry. Podczas zajęć uczniowie pracują w grupach rozwijając swoją innowacyjność, inicjatywność, kreatywność i pracę w zespole.

            Jolanta Ignatowicz

             

          • Zajęcia z programowania

          • W projekcie SAMA uczniowie z grupy „Programuję_Koduję” w naturalny sposób uczą się obsługi elektronicznych urządzeń. Wystarczy więc tylko odrobina stymulacji, żeby zachęcić ich do nauki programowania. Odpowiednie narzędzia sprawiają, że kodowanie to przyjemność, rozrywka. Pomoce zakupione na zajęcia opierają swoje działanie na kształceniu logicznego wyciągania wniosków. Programowanie dla dzieci pomaga w osiągnięciu konkretnego celu. Łącząc naukę z zabawą opiera się na podobnej zasadzie co układanie puzzli lub rozwiązywanie zagadek. W ten sposób kodowanie dla dzieci rozwija ich inteligencję oraz wyobraźnię. Nasi młodzi programiści kreatywnie wykorzystują technologię. Takie umiejętności znacznie pomogą im w zdobywaniu dalszej wiedzy, jak i w wykonywaniu różnych zawodów w dorosłym życiu.

            Jolanta Ignatowicz

          • Za nami Event w Jedynce

          • W minioną sobotę 16 marca gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów, ich rodziców oraz pozostałych gości zainteresowanych pełną atrakcji prezentacją szkoły, jej kadry, osiągnięć i możliwości. Przez pięć godzin liczni zwiedzający mogli aktywnie uczestniczyć w edukacyjnych grach, zabawach i prezentacjach przygotowanych w poszczególnych salach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pierwszej pomocy, zajęcia laboratoryjne w pracowniach biologicznej i chemicznej, karaoke, foto budka i zajęcia sportowe. Liczni gości korzystali również z możliwości artystycznego malowania twarzy, karaoke, zajęć z robotyki i własnoręcznego wykonania mydełek. Na gości czekał także poczęstunek i pamiątkowe gadżety. Poniżej prezentujemy zdjęcia z sobotnich atrakcji.

             

          • Mistrzostwa LZS w biegach przełajowych

          • Dnia 15 marca 2019 r. w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Ludowych Zespołów Sportowych w biegach przełajowych. Znakomicie zaprezentowała się 8-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Jakub Soroka zdecydowanie zwyciężył w swoim biegu rywalizując z chłopcami o rok starszymi, Maria Gierulska uplasowała się na 2 pozycji w biegu dziewcząt, czołowe lokaty zajmowali również: Patrycja Wróbel, Hubert Adamczyk, Alicja Kowalczyk, Łukasz Szulago, walecznie biegli również: Nikola Żuchowska i Hubert Zieliński.

            Sportowcy „Jedynki” znacząco przyczynili się do wygranej Pasłęka w klasyfikacji łącznej gmin i klubów sportowych.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się sezonie. Opiekunem młodzieży był p. Tomasz Tomaszewski.

            Tomasz Tomaszewski

          • Event w Jedynce

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zaprasza przyszłych uczniów i ich rodziców 16 marca. Tego dnia, w godzinach 11:00-16:00, szkoła zaprasza na aktywną i pełną atrakcji prezentację jej wyposażenia, kadry i osiągnięć.

            Przypominamy, że trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, klasy pierwszej oraz klasy czwartej i siódmej naszej szkoły. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja 2019/2020.

             

          • „Jedynka” wicemistrzem w unihokeju

          • 8 marca w Gronowie Elbląskim odbyły się mistrzostwa powiatu elbląskiego w unihokeju chłopców klas starszych szkół podstawowych. W turnieju wystartowało siedem drużyn z: Pasłęka, Gronowa Elbląskiego, Młynar, Nowakowa, Zwierzna, Godkowa i Jegłownika.

            Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, po wyjściu z grupy, spotkała się w meczu półfinałowym z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Godkowie -  faworytami turnieju. Starcie skończyło się zwycięstwem szkoły z Pasłęka co zapewniło naszym hokeistom udział w finale, w którym zmierzyliśmy się z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Młynarach. Po zaciętej walce mecz o pierwsze miejsce zakończył się remisem i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej potrafił wykorzystać zespół z Młynar i zajął pierwsze miejsce a reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Pasłęka zajęła miejsce drugie.

            Pasłęcką „Jedynkę” reprezentowali: Szymon Dyl, Marek Janiszewski, Damian Schufreida, Paweł Ciszewski, Filip Czerski, Dawid Dudkowski, Michał Warchowicz.

             

          • Turniej koszykówki ŚGO w naszej szkole

          • W dniach 1-2 marca 2019 r. w Pasłęku odbył się Charytatywny Turniej Koszykówki Świąteczne Granie Ofiarowanie, którego inicjatorem i organizatorem od kilku lat jest nasz dawny absolwent pan Tomasz Iwanicki. Turniej wspiera Dom Dziecka w Pasłęku i Schronisko „Psi Raj” w Pasłęku. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy, na sali gimnastycznej „Jedynki” został rozegrany turniej koszykówki pań. Mogliśmy podziwiać 6 rozegranych spotkań na wysokim koszykarskim poziomie zawodniczek z Elbląga, Gdańska i dwóch zespołów z Warszawy.

            Tomasz Tomaszewski

             

             

          • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego!

          • Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier, organizowanym przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz. Konkurs jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień oraz talentów językowych dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział blisko 8,5 tysięcy uczestników z całej Polski.

            Z naszej szkoły liczne grono uczniów z klas piątych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum przystąpiło do skomplikowanego testu. Pięcioro z nich zdobyło zaszczytne miejsca i otrzymało dyplomy uznania za zdobycie bardzo dobrego oraz dobrego wyniku.

             

            1. miejsce w województwie zajęli: Kaja Jabłońska z klasy 8b oraz Mateusz Cieśla z klasy 3c.
            2. miejsce w województwie zajęła: Marta Sułkowska z klasy 8a.
            4. miejsce w województwie zajął: Igor Kamiński z klasy 3a.

            Marta Adamczyk z klasy 5b uzyskała najwyższy wynik w klasach piątych! Pozostałym uczniom zostały przyznane Dyplomy Uczestnika Konkursu.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów!

            Katarzyna Przygocka

          • Dzień Otwarty w jedynce

          • W miniony piątek 1 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla zainteresowanych ofertą nauki w jedynce i ich rodziców. W piątkowe popołudnie odwiedziło nas wielu przyszłych uczniów, którzy wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą szkoły, jej wyposażeniem i kadrą. W miłej atmosferze tworzonej przez nauczycieli i uczniów spędziliśmy czas z naszymi gośćmi, którzy z dużym zainteresowaniem i aktywnie korzystali z propozycji przygotowanych przez opiekunów poszczególnych pracowni.

            Przypominamy, że to nie koniec marcowych atrakcji dla naszych przyszłych uczniów. Na sobotę 16 marca zapraszamy na Event w Jedynce. Oj, będzie się działo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego.

             

          • Wyjazd zawodoznawczy do Fabryki Mebli „WÓJCIK”

          • Kolejna grupa z uczestników SAMA, czyli Szkolnej Akademii Mistrzów Aktywności zgromadziła się w sali konferencyjnej fabryki mebli Wójcik, w której zostaliśmy miło ugoszczeni. Usłyszeliśmy wiele ważnych i motywujących słów. Następni zostaliśmy oprowadzeni po fabryce, gdzie mogliśmy poznać sekrety tworzenia i produkowania mebli, o których nie mieliśmy pojęcia. Byliśmy ciekawi jak to wszystko się odbywa. Mogliśmy zobaczyć różne maszyny, bez których byłoby trudno funkcjonować tej fabryce. Pracownicy w zakładzie byli bardzo mili i udzielali nam odpowiedzi na nasze, często wymagające pytania, wynikające z zainteresowania zawodem stolarza i meblarza. Zauważyliśmy, że każdy pracuje tam na ważnym i bardzo potrzebnym stanowisku. Fabryka MEBLE WÓJCIK czeka na nowych młodych pracowników z otwartymi rękami i dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości, co do wyboru dalszej drogi kształcenia, to warto rozważyć, może zawód stolarza jest dla niego. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tam proces tworzenia mebli od samego początku aż do końca. Na zakończenie cała grupa pojechała do McDonalda - nieodłącznego punktu każdej wycieczki.

            Jolanta Ignatowicz

          • Wyjazd zawodoznawczy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

          • 28 lutego odbył się wyjazd zawodoznawczy dla uczestników ,,SAMA", czyli Szkolnej Akademii Mistrzów Aktywności. Uczniowie wraz z opiekunkami, którymi były Pani Marianna Mazur i Jolanta Ignatowicz, odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu, gdzie zostali oprowadzeni po całym ośrodku oraz zobaczyli jak wygląda tam praca uczniów i nauczycieli. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, które podlega pod Urząd Miejski, jest instytucją świadczącą usługi z zakresu praktycznej nauki zawodu uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, szkół policealnych), a także prowadzącą kursy zawodowe. CKZiU prowadzi działania, które mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach. Oferta edukacyjna CKZiU jest bardzo interesująca. Praktyczna nauka zawodu oraz kształcenie ogólne realizowane jest przez siedem  dni w tygodniu. W dni robocze tj. od  poniedziałku do piątku kształci młodzież, natomiast w weekendy osoby dorosłe. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferuje bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe w kierunkach m.in.: operator obrabiarek skrawających, wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych, florysta, fryzjer, elektryk, technik informatyk, technik archiwista i wiele innych.

            Nikola Lachowicz

          • Dzień otwarty w SP nr 1

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zaprasza przyszłych uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty w najbliższy piątek 1 marca w godzinach 15:30-18:00.

            Informujemy, że od 1 marca rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych oraz klasy czwartej i siódmej. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pasłęku: www.paslek.pl oraz na niniejszej stronie w zakładce „Rekrutacja 2019/2020”. Informację o planowanym dniu otwartym oraz imprezie pod nazwą „Event w Jedynce” (sobota 16 marca) znajdą Państwo również na profilu Facebook naszej szkoły.

             

          • Dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          • Niniejszym pragniemy poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do otrzymania wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w latach 2016-2020. Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych.

            W sumie biblioteka szkolna wzbogaci swój księgozbiór w pozycje o wartości 15000 zł.

            Po podpisaniu umowy dotyczącej realizacji zadania rozpoczną się konsultacje z uczniami, nauczycielami i Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w sprawie planowanego zakupu książek.

            Już dziś zachęcamy do rodzinnego typowania swoich książkowych faworytów.

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych