• Ferie na sportowo

          • Ferie zimowe upłynęły nam na sportowo. Sala gimnastyczna szkoły była areną sportowych zmagań uczniów, rywalizujących ze sobą w turniejach: piłki siatkowej, halowej piłki nożnej i tenisa stołowego. Oto krótkie relacje z rozgrywek.

            Dnia 21 stycznia o godzinie 10:00 odbył się turniej piłki siatkowej, w którym między sobą rywalizowało 6 drużyn: „Orzełki <3”, „Niepełnosprytni”, „Słodziaczki”, „7a”, „Smerfetki”, „Haribo”. Kapitanowie drużyn wzięli udział w losowaniu grup, które ułatwiły sprawiedliwe rozegranie meczów. Po zakończeniu rywalizacji zostały podliczone zwycięstwa poszczególnych drużyn, z których wynikło, że:

            - miejsce pierwsze zajęły „Orzełki <3” w składzie: Magdalena Czyżewska, Agata Wydra, Kinga Cieślińska, Damian Schufreida, Filip Czerski, Krzysztof Sosnowski;
            - miejsce drugie – „Niepełnosprytni” w składzie: Dominika Pych, Hanna Dzięgo, Adrian Albartowicz, Adrian Brzozowski, Marek Janiszeski, Damian Makulec;
            - miejsce trzecie – „Słodziaczki” w składzie: Martyna Pielech, Kamila Markisz, Julia Machul, Nikodem Pielech, Sebastian Sokołowski, Patryk Tużyk.
            Serdeczne gratulacje.
            Turniej zorganizowali: Adrian Brzozowski, Adrian Albartowicz.

            Dnia 22 stycznia odbył się halowy turniej piłki nożnej dla klas czwartych. Wzięły w nim udział cztery drużyny. Każda z drużyn rozegrała po 3 mecze (każdy na każdego). Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Football Team” w składzie: Olek Rokicki, Alan Antczak, Jakub Soroka, Łukasz Szulago, Mateusz Sosin, Julian Gronkowski. Miejsce drugie należało zaś do „Fun dub club”. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

             

            Dnia 23 stycznia odbył się turniej piłki halowej. Brały w nim udział 4 drużyny z klas gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęli „Zielak Cerry” w składzie: Damian Makulec - kapitan drużyny, Patryk Tużyk, Piotr Białek, Sebastian Sokołowski, Przemek Zieliński. Drugie miejsce przypadło drużynie „FC Poloniści”: Kacper Chraniuk, Jakub Dąbrowski, Nikodem Pielech, Adrian, a trzecie miejsce wywalczyli „Beznałogowi Alkohollicy”: Damian Schufreida, Marek Janiszewski, Marco Riolfatto, Adam Ochnik. Trzy najlepsze drużyny dostały dyplomy za udział w turnieju.

          • Wyjazd edukacyjny do Kaczego Bagna

          • W dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2018 r. 29-osobowa  grupa uczniów naszej szkoły, w ramach realizacji projektu GAMA, brała udział w zajęciach w Kaczym Bagnie. Organizatorzy zapewniali trzy półtoragodzinne bloki zajęć. Mieliśmy okazję nauki gry na bębnach, robienia mydełek, lepienia przedmiotów użytkowych z gliny, chodzenia na szczudłach, tańca z ogniem i innych. Pozostały czas upływał młodzieży i opiekunom na grach, zabawach, śpiewie i nauce tańca. Nastąpiła pełna integracja. Młodzież wykazała się licznymi talentami. Pełniła dyżury przy posiłkach. Przed przyjazdem do Pasłęka spędziliśmy czas na sztucznie zaśnieżonym stoku na Kurzej Górze, gdzie zjeżdżaliśmy na kolorowych oponach. Byliśmy też na lodowisku, gdzie jeździliśmy na łyżwach. Pobyt minął zbyt szybko i pozostanie długo we wspomnieniach uczestników. 

          • Projekt GAMA w Kaczym Bagnie

          • 28 stycznia uczniowie z naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę do „Kaczego Bagna”, w którym to codziennie odbywały się ciekawe zajęcia i warsztaty, m.in. nauka chodzenia na szczudłach, gry na bębnach afrykańskich, robienie mydełek i wiele, wiele innych. Chętni mogli też ułożyć własny układ do tańca z ogniem. Niestety złe warunki pogodowe nie pozwoliły nam spróbować swoich sił z prawdziwym ogniem, jednak wszystko przed nami. Przy zajęciach z kręcenia filmu było widać szczególne zaangażowanie uczniów, co oznacza, że warsztaty im się wyjątkowo podobały. Była świetna zabawa i możliwość zaprezentowania się przed kamerą. Interesujące były również zajęcia z robienia chleba. Każdy mógł zrobić własną bułkę i nadać jej taki kształt, jaki tylko chciał. Uważam, że warto tam wrócić, ponieważ jest to niesamowite miejsce, a opiekunowie są równie mili.

            Ala Budkiewicz kl. 7a

          • Ferie zimowe 2018

          • Przypominam, że od 22 stycznia do 4 lutego 2018 r. trwają ferie zimowe dla uczniów naszego województwa. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych w czasie ferii na obiektach sportowych jedynki. Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan zajęć feryjnych.

            Dariusz Ponichtera

            - Plan zajęć podczas ferii zimowych (.doc)

             

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W piątek, 19 stycznia, w małej sali gimnastycznej naszej szkoły miały miejsce niezwykle miłe uroczystości. Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności czyli przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na przedstawienia i słodkie poczęstunki. Okazją do niezwykle miłych i wzruszających spotkań był oczywiście Dzień Babci i Dziadka. Maluchy podziękowały piosenkami, wierszami  i życzeniami za codzienną miłość, opiekę, troskę i wsparcie, na które zawsze mogą liczyć ze strony babć i dziadków. Obdarowały ich też własnoręcznie zrobionymi prezentami. Nic dziwnego, że niejedna łza wzruszenia pojawiła się na twarzach szacownych gości, nie było też końca uśmiechom i życzeniom „dwustu lat” w zdrowiu i pomyślności. Spotkania przygotowały wychowawczynie grup przedszkolnych, panie Alicja Zalewska i Dorota Lewandowska oraz wychowawczyni klasy pierwszej, pani Jolanta Gołofit.

          • Wycieczka do Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Galerii El w Elblągu

          • Zakończenie pracowitego semestru zbiegło się z relaksującą wycieczką (19 stycznia) młodzieży klas trzecich do Elbląga. Ze względu na preferowanie aktywnego wypoczynku nastawiliśmy się na połączenie go z kulturowym rozwojem. W związku z tym poniosło nas do Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Galerii El. Podczas półtoragodzinnego zwiedzania muzeum z przewodnikiem p. Piotrem Adamczykiem, będącym absolwentem naszej szkoły, obejrzeliśmy ciekawe eksponaty z Elbląga, Żuław, Pomorza i krajów północnoeuropejskich oraz wystawy czasowe. Dopełnieniem duchowych przeżyć było obejrzenie nowej wystawy pt. „Nabory 2017” w Centrum Sztuki Galeria El. Prezentowane tam prace 160 artystów koncentrują się w kierunkach związanych z abstrakcją i geometrią w sztuce, co z kolei pozwoliło nam na większe otwarcie się na sztukę współczesną. Ponieważ nie samą sztuką człowiek żyje, zwieńczeniem wyjazdu była dłuższa wizyta w popularnych restauracjach.  

            Organizator Iwona Jachimek
            Opiekun Anna Chłopicka

          • Zabawy na śniegu

          • Spadł śnieg tak wyczekiwany i lubiany przez najmłodszych członków naszej szkolnej społeczności. Zimowa aura pozwoliła nam, aby zabawy na świeżym powietrzu 18 stycznia miały troszkę inna formę. Biały puch na szkolnym Orliku zmienił się w zimowego bałwanka. Korzystamy z prawdziwej zimy i chcemy więcej.

            Przedszkolaki z grup Biedroneczki i Słoneczka

             

             

             

          • Pasłęk widziany okiem młodych

          • 15 stycznia w naszej szkole miała miejsce prezentacja kalendarzy na 2018 rok wykonanych w ramach realizacji działania: Pasłęk okiem młodych będącego częścią projektu GAMA - Gimnazjalna Akademia Mistrzów Aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

            W kalendarzu, zaprojektowanym przez ucznia klasy 2d Kubę Gracza, zamieszczono zdjęcia wykonane podczas warsztatów fotograficznych i telewizyjnych realizowanych w ramach realizacji działań projektowych.

            Oto ich autorzy: Emilia Tomaszewska, Edyta Goździejewska, Hanna Dzięgo, Amelia Antczak, Filip Czerski, Jakub Kozakiewicz, Kuba Gracz, Łukasz Papis, Wiktoria Karczewska, Kornelia Kazimierczuk oraz Julia Machul. Opiekunem grupy projektowej jest pani Maria Stasiak.

          • Zawody w naszym najbliższym otoczeniu

          • Dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-20, a w nim realizacji zadania: Świadomie w przyszłość i działania: Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów trzecioklasiści wraz z doradcą zawodowym i wychowawcami 16 stycznia 2018 r. wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych.

            Na warsztatach gastronomicznych młodzież pracowała w grupach, wykonując różne ciekawe dania i napoje. Celem warsztatów było przybliżenie gimnazjalistom charakteru kształcenia zawodowego realizowanego w ramach zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Zdobycie tych zawodów umożliwia podjęcie pracy zawodowej w zakładach gastronomicznych, hotelach, placówkach hotelowych, promach, statkach pasażerskich i firmach cateringowych. Uczniowie są przygotowani do prowadzenia własnej firmy świadczącej usługi gastronomiczne, do pracy jako menager zakładów gastronomicznych oraz pracy jako dietetyk.

            Na warsztatach ekonomicznych uczniowie poznawali przepisy prawne określające zasady funkcjonowania przedsiębiorstw, wypełniali dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Sporządzali deklaracje podatkowe i ubezpieczeniowe. Próbowali tworzyć biznesplan. Absolwent technikum ekonomicznego uzyskuje tytuł technika ekonomisty, który umożliwia podjęcie pracy zawodowej w urzędach administracji publicznej, bankach i instytucjach finansowych, urzędach skarbowych, przedsiębiorstwach, jednostkach i zakładach budżetowych, instytucjach ubezpieczeniowych.

            Podczas warsztatów mechanicznych gimnazjaliści tradycyjnie mieli zajęcia z obróbki mechanicznej metali i w kuźni. Uczniowie m.in. budowali obwody elektryczne na tablicach mechatronicznych, poznawali budowę samochodu i ciągnika rolniczego, rozkładali na części silnik spalinowy, diagnozowali usterki w samochodzie przy pomocy komputera diagnostycznego. Warsztaty wprowadzały gimnazjalistów w atmosferę pracy w zawodach mechanik samochodowy, mechanik pojazdów i maszyn rolniczych. Uczeń po zdaniu zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uzyskuje zawód mechanik pojazdów samochodowych, który umożliwia podjęcie pracy w zakładach naprawczych, serwisach samochodowych, stacjach kontroli pojazdów lub założenie własnego warsztatu. Zawód mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych przygotowuje do wykonywania następujących zadań: przeprowadzanie przeglądów technicznych ciągników i pojazdów samochodowych, wykonywanie prac związanych z konserwacją pojazdów stosowanych w rolnictwie, wykonywane agregatowania maszyn i narzędzi rolniczych, wykonywanie prac w gospodarstwie rolnym za pomocą agregatów ciągnikowych i urządzeń technicznych

            Podczas warsztatów analizy jakościowej w mleczarstwie uczniowie gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi pojęciami z zakresu oceny jakościowej wybranych produktów spożywczych. Uczniowie przeprowadzili ocenę organoleptyczną karmelków i czekolady, wykonali oznaczenie kwasowości miareczkowej mąki, próbę alkoholową mleka oraz zbadali metodą areometryczną jego gęstość. Na zakończenie zajęć dokonali refraktometrycznego pomiaru zawartości procentowej sacharozy w czterech różnych sokach i napojach. Celem tych warsztatów było przybliżenie gimnazjalistom specyfiki kształcenia zawodowego na nowym kierunku w ramach zawodu technik przetwórstwa mleczarskiego.

            Warsztaty przeprowadzili nauczyciele zawodu ZSEiT wspomagani przez młodzież z klas technikalnych i zawodowych. Przyjazna atmosfera i zaangażowanie prowadzących zajęcia dały naszym uczniom możliwość przybliżenia wybranych kierunków kształcenia i zdobycia nowych doświadczeń.

            Jolanta Ignatowicz

          • Spotkania z panią pielęgniarką

          • Dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-20, a w nim realizacji zadania: Świadomie w przyszłość i działania: Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, 15 stycznia 2018 r. uczniowie  klas trzecich gimnazjum mieli możliwość rozmowy z przedstawicielką zawodu medycznego, pielęgniarką, panią Danutą Gizielską.

            Pani Danuta opowiedziała uczniom o zawodzie pielęgniarki, przedstawiła jakie predyspozycje powinna mieć osoba chcąca ten zawód wykonywać, jaką szkołę trzeba skończyć, by nabyć kwalifikacji, a następnie jakie są możliwości zatrudnienia. Opowiedziała o specyfice pracy pielęgniarki na poszczególnych oddziałach w szpitalu.

            Na koniec poszerzyła wiedzę uczniów o chorobach cywilizacyjnych typu: cukrzyca, otyłość, nadwaga, choroby serca. Mówiła o profilaktyce, o szkodliwości palenia papierosów i picia alkoholu. Zachęciła też do zdobywania wiedzy na tematy zdrowotne, gdyż niewiedza to brak zdrowia.

            Jolanta Ignatowicz

          • Śpiewaliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

          • W niedzielę 14 stycznia 2018 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w 26. Finale WOŚP, której sztab mieścił się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pasłęku. Zdobywcy wielu nagród konkursów wokalnych, zespół „Jagiełłki” w składzie Kamila Markisz, Kornelia Kazimierczuk, Anita Pryt i Łukasz Papis zaprezentowali się szerokiej publiczności w pięciu kompozycjach. Entuzjastyczne przyjęcie naszego występu pozwoliło nam osiągnąć maksimum zadowolenia zwłaszcza, że mogliśmy nim wesprzeć tak zaszczytną akcję. 

            Opiekun Iwona Jachimek

             

          • Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

          • Z inicjatywy uczennicy Julii Wronkowskiej we współpracy z członkami Samorządu Uczniowskiego w środę 3 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie w ramach obchodzonego w grudniu Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z trudnościami jakie w codziennym życiu czekają na osoby niepełnosprawne oraz sposobami adekwatnej im pomocy. Julia, bohaterka spotkania, w arcyciekawy sposób opowiedziała o swoim niełatwym życiu i pasji związanej z grą na keyboardzie. Wysłuchaliśmy kilku jej wykonań kompozycji instrumentalnych oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Młodzież mogła zadać każde, nawet najbardziej nurtujące pytanie świetnie zapowiadającej się terapeutce, Julce. Dopełnieniem całości była prezentacja multimedialna przygotowana przez Patrycję Dywan. 

            Opiekun Iwona Jachimek

          • Nowy rok i nowe otwarcie naszych uczniów w galerii POK

          • 2 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji zajęć artystycznych w pasłęckiej galerii sztuki. Podczas osobistego kontaktu mogli zapoznać się z pracami malarskimi i kolażami autorstwa znanych artystów Zygmunta Prończyka i Zbigniewa T. Szmurło. Młodzież zgłębiała tajniki języka plastycznego oraz różnorodne sposoby przedstawiania otaczającego nas świata przez malarzy. Pod koniec wizyty odbył się konkurs na ulubiony obraz oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 

            Opiekun Iwona Jachimek

             

          • Szkoła Podstawowa nr 1 w konkursach Kuratora Oświaty

          • Zakończył się pierwszy etap konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Miło nam poinformować, że liczna grupa, bo  15 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku przekroczyło poziom 80% możliwych do uzyskania punktów, co, według regulaminów konkursów, oznacza udział w etapie wojewódzkim danego konkursu. 

            Bardzo dobrze wypadł pierwszy etap konkursu z  języka angielskiego, w którym aż pięcioro uczniów przekroczyło wymagany próg. Są to: Kaja Jabłońska, Marta Sułkowska, Hubert Adamczyk, Mateusz Cieśla i Jakub Marosz (nauczycielka przygotowująca pani Katarzyna Przygocka). Dobrze wypadł także konkurs z języka polskiego, gdzie troje uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Są to: Julia Winiewska (nauczycielka przygotowująca pani Anna Zimnicka), Nikola Lachowicz i Hubert Adamczyk (nauczycielka przygotowująca pani Maria Stasiak). Dobrze wypadł również szkolny etap konkursu z geografii, w którym kwalifikacje uzyskało troje uczniów: Laura Kuchciak, Mateusz Krasiński i Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Mariola Dorniak). W konkursie z matematyki szkołę będzie reprezentował Łukasz Papis (nauczycielka przygotowująca pani Maria Owerko), a w konkursie z biologii Aleksandra Mazurek (nauczycielka przygotowująca pani Elżbieta Wysokińska). W konkursie z wiedzy o społeczeństwie uczestniczy Mateusz Krasiński (nauczycielka przygotowująca pani Barbara Kołcz). Do etapu wojewódzkiego konkursu z historii zakwalifikowała się Paulina Ulikowska (nauczyciel przygotowujący pan Krzysztof Mieczkowski). 

            Szczególne gratulacje należą się uczniom: Hubertowi Adamczykowi, Mateuszowi Krasińskiemu oraz Łukaszowi Papisowi, którzy zakwalifikowali się do udziału w etapie wojewódzkim dwóch konkursów.

            Warto przypomnieć, że udział w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty jest szansą na uzyskanie zaszczytnego tytułu Laureata, co oznacza zwolnienie z danego zakresu egzaminu na koniec nauki w szkole i przyznanie automatycznie maksymalnej liczby punktów z tego zakresu. Ponadto, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, laureat ma pierwszeństwo w rekrutacji do każdej wybranej przez niego szkoły średniej, a to oznacza możliwość podjęcia nauki w najlepszych liceach w Polsce. Należy przypomnieć, że w latach ubiegłych licea z Olsztyna i Elbląga zabiegały o naszych laureatów poprzez specjalne, imienne zaproszenia wystosowane na adres szkoły.

            Liczymy na to, że nasze „konkursowe nadzieje” wykorzystają swoje szanse i zdobędą tytuły laureata idąc w ślady laureatów z lat ubiegłych. Gratulujemy i trzymamy kciuki. 

          • Wesołych Świąt

          • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, radość, atmosferę wzajemnej życzliwości i rodzinnych więzi. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

            Dyrekcja i grono pedagogiczne składa całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku życzenia najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku.

             

             

             

          • Ferie świąteczne

          • Przypominam, że w dniach 23-31 grudnia 2017 r. trwają ferie świąteczne. W tych dniach nie są realizowane zajęcia lekcyjne. Szkoła pozostaje jednak otwarta w dniach 27, 28 i 29 grudnia (środa, czwartek i piątek) w godzinach 7:00-15:00 i zapewni doraźną opiekę uczniom, których rodzice/opiekunowie prawni wyrażą taką potrzebę.

            Dariusz Ponichtera

             

          • Życzenia świąteczne

          •  

            Szkolne Koło Caritas prowadzone przez panią Iwonę Tarasiuk wspiera przez cały rok wiele dzieł Caritas Diecezji Elbląskiej. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Koordynator Szkolnych Kół Caritas ks. Damian Papierowski przesyła nam wszystkim świąteczne życzenia.

             

            Życzenia świąteczne (.pdf)

             

             

          • VII Festiwal Piosenki Zimowej

          • Jak co roku w ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą odbywa się Festiwal Piosenki Zimowej. Ta siódma już edycja największego święta w naszej szkole zgromadziła wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców oraz licznych jego miłośników (absolwentów). Jako pierwsi w zimowo-ruchowych konkurencjach rywalizowali między sobą uczniowie klas czwartych. Następnie urzekli nas swoim występem w Jasełkach uczniowie z klasy pierwszej. Z kolei uczennice Zuzanna Rozenbajgier, Maja Górecka, Kaja i Kinga Borysiewicz zaczarowały atmosferę swoim wykonaniem trzech kolęd na flażoletach. Tradycyjnie też pochwalili się swoimi wokalnymi występami zdobywcy 1 miejsca w kategorii duet i 1 miejsca w kategorii zespół uczestnicy XV Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej w składzie: Kornelia Kazimierczuk, Ada Gracz, Łukasz Papis, Anita Pryt i Kamila Markisz. Punktem najbardziej wyczekiwanym przez starszych uczniów był konkurs tytułowej piosenki zimowej. Do wokalnych zmagań zgłosiły się wszystkie klasy oraz indywidualności głosowe. Tegoroczne jury w składzie: pani Marzena Kobyra – przewodnicząca, pani Jolanta Ignatowicz i pani Anna Chłopicka miało trudny orzech do zgryzienia, jeżeli chodzi o wybór tych najlepszych, ze względu na wysoki poziom występów. Młodzież wykazała się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością w doborze repertuaru oraz ruchu scenicznego. Dlatego też w kategorii zespół przyznano miejsca ex aequo i tak:

            I miejsca zajęły klasy IIc i IIIb,
            II miejsca zajęły klasy IIIa i IIId,
            III miejsca zajęły klasy VIIa i VIIb.

            W kategorii solista:

            I miejsce zajęła Kamila Markisz z klasy IIIa,
            II miejsce zajęła Anita Pryt z klasy IIId,
            III miejsce zajęła Ada Gracz z klasy IIIb.

            W kategorii duet wyróżnienie otrzymali Anita Pryt i Łukasz Papis z klasy IIId.

            Oczywiście gratulacje należą się wszystkim występującym, bo przecież najważniejszą była dobra, wspólna zabawa oraz magiczny nastrój dźwięków tradycyjnych kolęd oraz współczesnych piosenek, który zapanował w całej szkole.

            Organizatorzy: SU i Iwona Jachimek

          • Przedświąteczne skakanie :-)

          • Dnia 21.12.2017 roku odbył się wyjazd do parku trampolin 7 Jump Street w Olsztynie. Uczestniczyły w nim klasy VIIa oraz VIIb pod opieką pań: Beaty Jankowskiej, Katarzyny Przygockiej i Ewy Żukowskiej.

            Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z ratownikiem na temat bezpiecznego korzystania z trampolin, a następnie rozgrzewki. Potem odbyły się zajęcia z instruktorem. Wtedy uczniowie byli już gotowi do bezpiecznego i beztroskiego korzystania z parku. Na ponad stu trampolinach każdy znalazł sobie jakieś zajęcia, np.: wykonywanie salt, grę w siatkówkę, ćwiczenie rzutów do kosza i wiele innych. Po 1,5 godzinie skakania wszyscy byli już zmęczeni, ale szybko odzyskali siły posilając się w McDonaldzie.

            Tak właśnie, uczniowie naszej szkoły miło spędzili przedświąteczny czas i bezpiecznie wrócili do domu.

            Nikola Lachowicz kl. VIIa

          • Zbiórka na rzecz chorych dzieci

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku  wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci Magdy i Sebastiana organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Pasłęku przy pomocy stowarzyszenia Pasłęk Pomagamy. Główna impreza charytatywna odbyła się 17 grudnia w Perfect Pubie. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali piękne kartki świąteczne na kiermasz, a grono pedagogiczne przekazało na licytację dużego pluszowego misia. Nasi szkolni Wolontariusze wraz z opiekunem panią Katarzyną Juniewicz z wielkim zapałem przygotowywali występ artystyczny oraz kartki, a w dniu akcji charytatywnej wzięli aktywny udział w zbiórce pieniędzy oraz zaprezentowali swoje wokalne umiejętności wraz z grupą uczniów z klasy pierwszej. Ogromnym wsparciem i zaangażowaniem wykazała się nasza Pani Wicedyrektor Jolanta Ignatowicz, która brała czynny udział w licytacji. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wszelką pomoc!

  • Galeria zdjęć

      brak danych