• Klasy czwarte w parku trampolin

          • 24 listopada uczniowie klas czwartych wyjechali do parku trampolin w Olsztynie. Po wejściu do budynku JUMP STREET widok ponad stu trampolin wywołał zachwyt u naszych maluchów, którzy nie mogli doczekać się momentu, gdy zaczną się skoki.

            Najpierw rozgrzewka, potem zajęcia z instrukotorami, którzy uczyli jak bazpiecznie wykonywać proste akrobacje na trampolinach, a na koniec zajęć skoki dowolne. Po 90 minutach zajęć czwartoklasiści zeszli na twardy i stabilny ląd bardzo zmęczeni i szczęśliwi zapowiadając, że jeszcze tu wrócą.

             

          • Pasowanie na przedszkolaka

          • W miniony czwartek 23 listopada w małej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość, na którą najmłodsi członkowie członków naszej społeczności zaprosili swoich rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo. O godzinie 13:00 czterdziestu dziewięciu trzy-, cztero- i pięciolatków zostało uroczyście pasowanych na przedszkolaka przez panią wicedyrektor Jolantę Ignatowicz. Akt pasowania został poprzedzony występem naszych maluszków starannie przygotowanym i w pocie czoła wyćwiczonym pod czujnym i czułym okiem pań wychowawczyń. Nie obyło się bez łez wzruszenia i zasłużonych oklasków. Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pamiętnej uroczystości.

            Wychowawczynie grup przedszkolnych
            Dorota Lewandowska
            Alicja Zalewska

          • Lekcja historii w teatrze... piękna i trudna

          • W środę 22 listopada 2017 roku pani Anna Zimnicka zorganizowała dla uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły wyjście do Pasłęckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Kartki z Powstania” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur z Agencji Artystycznej „Joanna”. Towarzyszyły nam również panie Jolanta Ignatowicz, Iwona Tarasiuk i Maria Stasiak.

            Spektakl teatralny powstał na podstawie „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Młodzież mogła zobaczyć przejmujące losy ludności cywilnej oraz trudności z jakimi musiała się zmagać. Bohaterami tego spektaklu są ludzie, których zachowanie podczas powstania zmienia się diametralnie wraz z postępującymi walkami w okupowanej Warszawie. Postaci wracają wspomnieniami do wydarzeń trwających od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku.

            Na początku są wstrząśnięci i jednocześnie załamani całą sytuacją, a kiedy powstanie chyli się ku upadkowi, opanowuje ich złość. Bohaterowie nie mieli zamiarów walczyć zbrojnie. Jedynym celem była walka o przetrwanie. Zmiana ich emocji miała związek z przeżyciami, z którymi się zetknęli: m.in. bombardowaniem domów, transportowaniem rannych, zasypaniem gruzami, ciągłym pobytem w piwnicy, aż po morderstwa na ludności cywilnej przez niemieckich okupantów.

            „Kartki z Powstania” były przejmującą lekcją historii. Przybliżyły nam - uczniom, z jakimi problemami musieli się zmagać zwykli cywile, ale także jakie konsekwencje niesie ze sobą wojna. Rzeczywistość dla nas obca i niewyobrażalna, ale jak bardzo przejmująca.

            Jakub Kozakiewicz kl. IIc

          • Konkurs na niemiecki kalendarz adwentowy

          • Uczniowie z klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim konkursie Adventskalender, nad którym honorowy patronat objął  Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

            Głównym celem konkursu było zapoznanie uczniów z niemieckimi tradycjami adwentowymi oraz kulturą naszych zachodnich sąsiadów.

            Podczas tworzenia kalendarzy uczniowie wykazali się kreatywnością, znajomością języka niemieckiego, rozwijali zdolności manualne, a także mogli porównać niemieckie i rodzime tradycje.

            Zadaniem uczniów było wykonanie, samodzielnie lub w parach, niemieckich kalendarzy adwentowych w dowolnej formie plastycznej.

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród  uczniów. Wszystkie prace były wykonane starannie i estetycznie. Uczniowie zachwycili pomysłowością wykorzystania różnych materiałów.

            Do konkursu zgłoszono 20 prac, z czego cztery (Patrycji Wróbel z kl. 7a, Alicji Budkiewicz z kl. 7a, Patryka Nadolskiego z kl. 3b oraz Wiktorii Boczko i Otylii Hulanickiej z kl. 2c) zostały wysłane do kolejnego etapu. Uczniowie nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz ze swoimi nauczycielami zostaną zaproszeni na uroczystą galę, która odbędzie się 7. grudnia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Najlepsze prace zostaną wówczas zlicytowane, a środki ze sprzedaży  przekazane chorym dzieciom.

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział  w konkursie, zaangażowanie i ogromny wkład pracy. Prace uczniów będzie można podziwiać w gablocie na holu szkoły.

            Beata Jankowska

          • Zabawa w Escape Haus

          • 21 listopada kolejny raz grupa „Planszomanii” wzięła udział w wycieczce do Escape Haus w Elblągu. Podzieleni na dwie grupy, po 4 osoby, zmagali się z zawiłościami fenomenalnej gry przeniesionej z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego! Gracze sprzed ekranu monitora zostają wrzuceni w wir wydarzeń i sami muszą rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zagadki to jednak nie wszystko, scenarzyści pokoi urozmaicili zabawę poprzez dodanie gier zręcznościowych oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. Nieubłaganie uciekający czas jest największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości. Inteligencja, spryt i odwaga pozwalają na pokonanie trudności i osiągnięcie celu. Z małą pomocą osób prowadzących wszystkim uczestnikom zabawy udało się  opanować strachy i lęki oraz pokonać zawiłości gry.  Emocji mnóstwo, wysiłek fizyczny i psychiczny skutecznie podniósł poziom endorfin. W dobrym nastroju, zahaczając o Mc Donalda na małe co nieco, wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

          • Architekt krajobrazu czy kosmetolog

          • W kolejnym wyjeździe zawodoznawczym w ramach projektu unijnego GAMA, który odbył się 21 listopada, trzydzieścioro uczniów z trzecich klas gimnazjalnych wraz z doradcą zawodowym wzięło udział w warsztatach związanych z kierunkami kształcenia dostępnymi w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu.

            Pierwsze były warsztaty florystyczne „Rośliny w architekturze krajobrazu”, na których osoby wrażliwe na piękno, mające talent plastyczny i wyobraźnię, mogły sprawdzić swoją kreatywność ozdabiając różę. Drugie warsztaty kosmetologiczne „Elementy analizy produktów kosmetycznych” przeznaczone były dla osób pragnących poznać tajniki nowoczesnych laboratoriów.  Uczniowie wykonali kosmetyki z naturalnych produktów.

            Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach pod nadzorem opiekunów pracowni oraz uczniów klas starszych. Podczas warsztatów gimnazjaliści samodzielnie wykonywali wszystkie prace. Efekty widoczne są na zdjęciach w naszej galerii.

            Jolanta Ignatowicz

          • Pasłęcka jedynka wśród Drużyn Energii

          • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku znalazła się w gronie stu szkół i klubów sportowych z całej Polski zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu Drużyna Energii.

            Jednym z warunków uzyskania kwalifikacji było nakręcenie krótkiego, dwuminutowego filmu promującego szkołę i, co ważne, podkreślającego jej sportowy charakter. Film przygotowali uczniowie jedynki pod artystyczną opieką pana Marka Kamińskiego (KM Studio), który już drugi rok prowadzi w naszej szkole bardzo ciekawe warsztaty dla młodych pasjonatów fotografii i filmu w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu GAMA z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

            Kwalifikacja do drugiego etapu wspomnianego konkursu oznacza, że zakwalifikowana szkoła otrzyma do 40 kompletów strojów sportowych (koszulki, spodenki i getry firmy New Balance - partnera konkursu). Za techniczną i sportową stronę udziału szkoły w konkursie odpowiada nauczyciel wychowania fizycznego, pan Robert Budkiewicz. Poniżej prezentujemy Państwu film wysłany na konkurs.

          • Pomagamy poszkodowanym w pożarze

          • W niedzielę 5 listopada w miejscowości Sople, około 20 km od Pasłęka, wybuchł pożar. Dwie rodziny, które zamieszkiwały ten budynek, zostały bardzo poszkodowane. Spaleniu uległa znaczna część domu.

            Szkolone Koło Caritas postanowiło przeprowadzić zbiórkę żywności oraz środków czystości, aby wesprzeć poszkodowanych. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z klas II i III gimnazjum oraz rodziców udało się zebrać ponad 50 kg produktów spożywczych, a także różnego rodzaju płynów do czyszczenia i mycia.

            Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie.

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas
            Iwona Tarasiuk

          • Pierwszaki na spotkaniu z Wiesławem Drabikiem

          • Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.

            Taką okazję miały pierwszaki z naszej szkoły 15 listopada 2017 r. Uczestniczyły bowiem w spotkaniu  z autorem bajek dla dzieci Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Publicznej w Pasłęku. Pan Wiesław Drabik nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Prezentował swoje przepięknie ilustrowane i barwne książeczki. Są to pełne humoru opowieści, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Opowiadał o bohaterach, zadawał zagadki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Miały okazję otrzymać niespodzianki oraz książki autora. Była też okazja, żeby zakupić wybrane książki w przystępnej cenie. Spotkanie minęło bardzo szybko. Na koniec autografy, dedykacje autora, ciepłe pożegnanie i powrót do szkoły.

            Wychowawczyni kl. Ia
            Jolanta Gołofit

          • II Pasłęckie Biegi z okazji Dnia Niepodległości

          • Dnia 14 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się II Pasłęckie Biegi z okazji Dnia Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała liczna, ponad 30-osobowa grupa uczniów od czwartoklasistów do uczniów klas trzecich gimnazjum. Sportowcy „Jedynki” zaprezentowali się znakomicie plasując się na czołowych miejscach w biegach w swoich kategoriach wiekowych. I tak:

            Jakub Soroka - I miejsce w klasach III-IV,

            Łukasz Szulago - II miejsce w klasach III-IV,

            Patrycja Wróbel - I miejsce w klasach VII-II gim.,

            Natalia Gajdarenko - II miejsce w klasach VII-II gim.,

            Katarzyna Bowsza - III miejsce w klasach VII-II gim.,

            Patryk Pieńkowski - III miejsce w klasach VII-II gim.,

            Adam Ochnik - I miejsce w klasach III gim.,

            Adrian Bochniak - II miejsce w klasach III gim.,

            Jacek Rozkowiński - III miejsce w klasach III gim.

             

            Biegali również: Klaudia Lejman, Alan Roman, Dominika Żołądek, Nikola Żuchowska, Kornelia Baczewska, Kaja Borysiewicz, Julian Chojnacki, Laura Chomiuk, Adam Podkalicki, Aleksander Rokicki, Alan Szymborski, Oliwia Zalman, Magdalena Żuk, Krzysztof Sosnowski, Łukasz Papis, Nikola Lachowicz, Szymon Lachowicz, Marcin Trębacz, Hubert Sierocki.

             

            Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okazałe pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

             

            Reprezentantom naszej szkoły należą się brawa za wytrwałość i sportową waleczność.

             

            Opiekunami dzieci i młodzieży byli: p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

             

            Tomasz Tomaszewski

          • Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Pasłęku

          • W piątek 10 listopada w odświętnie udekorowanej sali lustrzanej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystości wziął udział Burmistrz Pasłęka pan Wiesław Śniecikowski. W trakcie akademii przygotowanej przez uczniów pod opieką pani Anny Zimnickiej młodzież przypomniała okoliczności utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku oraz drogi Polaków do niepodległości aż do jej odzyskania w 1918 r. Treści historyczne wzbogacił przekaz artystyczny w postaci piosenek pt. „Uwięziony ptak, Idę walczyć mamo i Wolność w wykonaniu naszych szkolnych wokalistów, dla których tło stanowiła dekoracja przygotowana przez panią Iwonę Jachimek. Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy wspólnie zaśpiewali wiązankę niezapomnianych i ciągle wzruszających pieśni: Wojenko, wojenko, My, pierwsza brygada, Szara piechota i „Kocham wolność. Mamy nadzieję, że wspólna lekcja patriotyzmu sprawi, że młodzież z większą wiedzą i zrozumieniem podejdzie do najważniejszego święta narodowego w naszym kraju.  

            Wizyta pana burmistrza była też okazją do osobistego złożenia życzeń całej społeczności szkolnej z okazji minionego Dnia Edukacji Narodowej połączonego ze ślubowaniem nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, na którą to uroczystość pan burmistrz nie mógł przybyć z racji innych obowiązków.

          • Klasowy konkurs kaligraficzny

          • 9 listopada w klasie IVc miała miejsce nietypowa uroczystość. Tego dnia podsumowano przeprowadzony tydzień wcześniej konkurs pięknego pisania, czyli klasowy konkurs kaligraficzny. Uczniowie podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie. Mieli do przepisania dość obszerny fragment aktualnie przerabianej lektury - Akademii pana Kleksa. W momencie oceny jakości poszczególnych prac oceniane były: estetyka, ogólne wrażenie estetyczne oraz poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. Komisja sędziowska w składzie - pani Ewa Żukowska - szkolny pedagog, pani Maria Stasiak - nauczycielka języka polskiego a z ramienia uczniów - Oliwier Lachowicz - miała  bardzo trudne zadanie w ocenie prac. Wszystkie były napisane bardzo starannie, z dużą troską i dbałością o jej ostateczny wygląd. Członkowie komisji po wielu przemyśleniach ustalili werdykt. Wszyscy uczniowie zajęli honorowe miejsca na podium oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejsze jednak, że w trakcie pracy dali z siebie wszystko. Ich ciężka praca została osłodzona ulubionymi batonikami, ciepłymi słowami a  przede wszystkim  gratulacjami ze strony pani wicedyrektor szkoły wręczającej dyplomy uczniom. To był bardzo sympatyczny dzień. Mamy nadzieję, że to nie ostatni konkurs w tej klasie.

            Maria Stasiak

          • Zwycięstwo „Jedynki” w Turnieju Tymbarka

          • 9 listopada w Gronowie Górnym odbyły się eliminacje powiatowe turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z: Młynar, Gronowa Górnego, Nowakowa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Po rozegraniu wszystkich meczów turniejowych zwycięzcą została reprezentacja pasłęckiej „Jedynki”, która wygrała wszystkie mecze (Pasłęk - Nowakowo 8:0, Pasłęk - Młynary 6:0, Pasłęk - Gronowo Górne 3:1).

            Drużyna z Pasłęka grała w składzie: Jakub Soroka, Alan Antczak, Julian Chojnacki, Julian Gronkowski, Kornel Nojak, Adam Podlalicki, Aleksander Rokicki, Mateusz Sosin, Łukasz Szulago, Alan Szymborski.

             

          • Podziękowanie

          • Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły od kilku lat biorą udział w akcjach na rzecz misji. Dzięki kontaktom z werbistami z Pieniężna możemy pomagać ludziom w różnych zakątkach świata. W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do kilku akcji prowadzonych przez księży, czyli przeprowadziliśmy zbiórkę środków czystości i higieny, materiałów opatrunkowych, telefonów komórkowych, kluczy oraz różańców. Dzięki okazanemu wsparciu posługa misyjna będzie skuteczniejsza.

            Werbiści przysłali podziękowania za naszą pomoc i liczą, że nadal będziemy ich wspierać w tym trudnym i potrzebnym dziele na rzecz innych.

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas
            Iwona Tarasiuk

             

          • Obejrzeliśmy „Dwie korony”

          • W poniedziałek 6 listopada uczniowie naszej szkoły z klas VII oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyli w projekcji filmu „Dwie korony”. To pierwszy film ukazujący fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbe - od dzieciństwa aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia realizowano w Polsce, Japonii i we Włoszech. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Cannes.

             

            W wyjściu do pasłęckiego kina opiekunami byli: p. Ewa Konupek, p. I. Tarasiuk, p. K. Mieczkowski i p. D. Ponichtera.

             

             

             

             

          • Konkurs „Najpiękniejsza dynia” rozstrzygnięty

          • W naszej szkole został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą dynię. Udział w nim wzięło 19 uczniów naszej szkoły. Prace należało wykonać na prawdziwej dyni. Dynie zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkolnym. Wszystkie zgłoszone dynie były przepiękne i oryginalne. Jury miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ prace zachwycały pomysłowością i sposobem wykonaniem.

            31 października 2017 r. jury w składzie: pan dyrektor Dariusz Ponichtera, pani pedagog Ewa Żukowska i pani Iwona Jachimek dokonało wyboru najładniejszych dyń. Zwycięzcami zostali:
            I miejsce: Wojciech Kisiel (kl. 4b),
            II miejsce: Tomasz Papierowski (kl. 2c gim.),
            III miejsce: Lena Grodzka (kl. 1a).

             

            Wszyscy uczniowie, którzy wzięli  udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.
             

            Organizatorzy:
            Katarzyna Juniewicz i Katarzyna Przygocka

          • „Awantura o żabę” w naszej szkole

          • Dnia 30 października 2017 r. gościli w naszej szkole aktorzy krakowskiego teatru Kurtyna z przedstawieniem profilaktyczno-terapeutycznym dla najmłodszych pt. „Awantura o żabę”. Spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie klasy I oraz dzieci z dwóch grup przedszkolnych. Przedstawienie „Awantura o żabę” to urocza opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. To też wyraźna przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, kłótliwości, a przede wszystkim rzeczy, których spotkanie byłoby tak niebezpieczne jak mówią o tym nasi opiekunowie. Spektakl „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym. O poszukiwaniu swojego miejsca pośród innych, tak aby być szanowanym, podziwianym i akceptowanym. Opowieść okraszona pięknymi kostiumami, muzyką i tańcem żywo interesowała i bawiła naszą widownię.

          • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

          • Zgodnie z Zarządzeniem Nr 3/2017/2018 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku dni 2 i 3 listopada 2017 r. są wolne od zajęć lekcyjnych. W tych dniach szkoła pozostaje otwarta w godzinach od 6:30 do 16:30. Nauczyciele pełnią dyżury, realizując zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Poniżej zamieszczamy plan dyżurów nauczycieli w tym terminie.

            Dariusz Ponichtera

             

            2 listopada 2017 r. (czwartek)

            08:00-11:30 - p. Iwona Tarasiuk, p. Ewa Żukowska, p. Krzysztof Mieczkowski

            11:30-15:00 - p. Sylwia Groth-Guzek, p. Ewa Konupek

            3 listopada 2017 r. (piątek)

            08:00-11:30 - p. Anna Daniecka, p. Beata Jankowska, p. Katarzyna Juniewicz

            11:30-15:00 - p. Iwona Jachimek, p. Maria Owerko

             

          • Mecz eliminacyjny koszykówki dziewcząt

          • Dnia 31 października 2017 r. w naszej szkole odbył się mecz eliminacyjny koszykówki dziewcząt z drużyną ZSP w Pasłęku, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu elbląskiego. Nasze dziewczęta dopiero uczą się koszykówki, jak również „zjadła” je trochę trema i uległy koleżankom z „Trójki” 28:7. Pomimo porażki zespół zagra w turnieju finałowym. W meczu wystąpiły uczennice: Alicja Kowalczyk, Katarzyna Bowsza, Paulina Kapłon, Kaja Kogut, Anna Korwel, Patrycja Wydra, Dominika Pych, Emilia Tomaszewska, Martyna Pielech, Patrycja Wojnicz, Julia Czyżów, Julia Machul.

            Opiekun: Tomasz Tomaszewski

          • Pielgrzymka do Gietrzwałdu

          • Dnia 25 października 2017 r. 40-osobową grupą uczniów naszej szkoły wybraliśmy się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Towarzyszyli nam trzej opiekunowie: pani Iwona Tarasiuk, pani Marzena Kobyra i pan Krzysztof Mieczkowski. Przez złe warunki pogodowe od razu, po przybyciu na miejsce, udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W środku, pan Mieczkowski opowiedział nam o objawieniach Maryi, doświadczanych głównie przez dwie dziewczynki - Justynę Szafryńską i Barbarę Samulowską. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego wiedzy i zdolności pamięciowych. Następnie zobaczyliśmy figurę Matki Boskiej. Tam, pan Krzysztof opowiedział nam jej historię, po czym wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Mimo nieustającego deszczu, wyposażeni w butelki, wybraliśmy się do cudownego źródełka. Nabraliśmy uzdrawiającej wody i udaliśmy się z powrotem w stronę kościoła. Mieliśmy chwilę na odpoczynek i ogrzanie się, ponieważ pogoda dawała się we znaki. Godzinę później odbył się różaniec, Anioł Pański oraz Msza Święta. Spędziliśmy w kościele dłuższą chwilę, ale dzięki ciekawemu kazaniu, czas szybko minął. Po wszystkim udaliśmy się w drogę powrotną do Pasłęka.

             

            Pomimo niesprzyjającej pogody wróciliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Gdybyśmy nie opuszczali tej szkoły w tym roku, z wielką chęcią wybralibyśmy się na taką pielgrzymkę ponownie.

             

            Julia Winiewska kl. 3b

  • Galeria zdjęć

      brak danych