• Sportowcy „Jedynki” biegali na wojewódzkich przełajach

          • Uczniowie naszej szkoły udanie reprezentowali szkołę, Pasłęk i powiat elbląski na Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 24 października 2017 r. w Nowym Mieście Lubawskim.

            Pomimo przenikliwego zimna i wiatru sportowcy „Jedynki”, pośród kilkunastu najlepszych reprezentacji z całego województwa, uplasowali się na wysokich pozycjach: chłopcy zajęli 4 miejsce, a dziewczęta 6 pozycję.

            Wytrwali sportowcy to: Martyna Pielech, Natalia Gajdarenko, Katarzyna Bowsza, Julia Machul, Nikola Lachowicz, Patrycja Wróbel, Natalia Kamińska, Adrian Bochniak, Adrian Brzozowski, Mateusz Pisarek, Jacek Roskowiński, Adam Ochnik, Nikodem Pielech, Jakub Juchniewicz - opiekun Tomasz Tomaszewski.

            Sportowcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas II Pasłęckich Biegów z Okazji Dnia Niepodległości.

            Tomasz Tomaszewski

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery 2017

          • W dniach 16-22 października 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywały się wydarzenia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje kompetencje i talenty”.

             

            W ramach OTK 2017 w naszej szkole młodzież z klas VII, na zaproszenie doradcy zawodowego i przy wsparciu nauczycielki plastyki pani Iwony Jachimek, wykonała prace plastyczne na temat: „Ja na rynku pracy: moje kompetencje i talenty”. Dzieła naszych przyszłych pracowników najróżniejszych branż i zawodów ozdobiły hol główny szkoły. Wszyscy podziwialiśmy rozmach i fantazję, ale też konkret, przy wyborze przyszłej profesji naszych uczniów. Dużym powodzenie cieszą się zawody artystyczne, techniczne, naukowe i mundurowe. Nam najbardziej podobały się cztery prace: Michała Gorbaczewskiego z 7a - FOTOGRAF, Agaty Karasiewicz z 7b - WIZAŻYSTKA, Michała Korniaka z 7b - ŻOŁNIERZ i Mai Nadraus z 7b - STEWARDESA. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.
             

            Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych w ramach projektu GAMA mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu w Szkole Podstawowej w Rychlikach, która dołączyła do obchodów IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach (OTK 2017), organizując spotkanie z ludźmi pracy z naszego środowiska. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu na rynku pracy, pokonywanie problemów i wyzwań jakie dyktuje współczesny rynek pracy, indywidualnych i osobistych zmian wynikających z podejmowanych decyzji oraz ich konsekwencji. OTK służy młodszemu pokoleniu w rozbudzaniu chęci do traktowania obowiązków szkolnych jako wstępu do kariery. Na spotkanie zaproszenie przyjęli: Karol Biczak-funkcjonariusz KP Pasłęk, Alicja Mięsikowska - projekt menager (zarządza projektami informatycznymi), Agnieszka Lejman - Studio Energy Fitness Pasłęk, która z pasji uczyniła sposób na życie oraz Marcin Skotnicki - wyjątkowa osobowość w świecie muzyki dawnej - nauczyciel, wykładowca, prowadzący liczne zespoły muzyczne, pracownik MDK w Elblągu. Goście podzielili się z młodzieżą refleksjami na temat własnych dróg samorealizacji i osiągnięcia celów zawodowych. Opowiedzieli o blaskach i cieniach swoich zawodów. Było to bardzo interesujące spotkanie i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z młodzieżą z Rychlik w nim uczestniczyć.

            Jolanta Ignatowicz

          • Dwa pierwsze miejsca w powiecie dla naszych wokalistów

          • Odbywający się od 15 lat Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży nie tylko z naszego terenu. W związku z tym od kilku lat profesjonalne jury przyznaje jedynie pierwsze nagrody i pojedyncze wyróżnienia uczestnikom konkursu. Tegoroczna edycja mająca swoją galę 20 października 2017 r. przyniosła naszej szkole piąty z rzędu, podwójny sukces w postaci 1 miejsca w kategorii duet reprezentowany przez Anitę Pryt i Kamilę Markisz za wykonanie piosenki „ Where Is The Love?” The Black Eyed Peas oraz 1 miejsca w kategorii zespół - „Jagiełłki” w składzie: Kornelia Kazimierczuk, Ada Gracz, Łukasz Papis, Anita Pryt i Kamila Markisz za piosenkę z repertuaru Maroon 5 pt. „Moves Like Jagger”. Nasi zdolni i pracowici wokaliści zmagali się z wysokim poziomem wykonawczym piosenkarzy ze szkół w Młynarach, Ornecie, Lubominie, Gronowie Elbląskim, Elblągu, Dobrym i w Pasłęku. Jednocześnie kolejny raz z sukcesami rozsławili imię naszej szkoły za co należą się im wielkie brawa.

            Opiekun Iwona Jachimek

          • Wyjazd do teatru

          • W czwartek 19 października uczniowie klas trzecich pod opieką nauczycieli języka polskiego wyjechali do Elbląga na spektakl pt. „Projekt Balladyna”. Autorami tekstu i jednocześnie wykonawcami byli młodzi aktorzy teatru amatorskiego. Scenariusz osadzony był w realiach współczesnych i realizował tak bardzo istotny dla tego utworu przekaz: żądza władzy, chciwość, zazdrość oraz chęć zdobycia sukcesu za wszelką cenę. Właśnie te nawiązania do współczesnego świata oraz dynamiczna gra aktorska i specyficzny język bohaterów sprawiły, że przedstawienie przypadło naszej młodej widowni do gustu.

            Maria Stasiak

          • Turniej piłki siatkowej dziewcząt

          • W Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku w dniu 18 października 2017 r. odbył się turniej eliminacyjny w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Elbląskiego w piłce siatkowej dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły 4 drużyny reprezentujące: SP1 Pasłęk, SP Rychliki, SP Gronowo Górne i SP Zwierzno. Dziewczęta pasłęckiej „Jedynki” pewnie wygrały wszystkie swoje trzy mecze uzyskując awans do turnieju finałowego.

            Naszą szkołę i Pasłęk reprezentowały pod opieką p. Małgorzaty Dabkiewicz: Martyna Pielech, Julia Machul, Wiktoria Sobocińska, Patrycja Piotrowska, Dominika Pych, Hanna Dzięgo, Katarzyna Bowsza, Alicja Kowalczyk, Kinga Cieślińska, Klaudia Bereżańska, Julia Błaszczyk, Alicja Budkiewicz.

            Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

            Tomasz Tomaszewski

          • DEN oraz ślubowanie nowych uczniów „Jedynki”

          • W piątek 13 października w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce piękna, radosna, a momentami wzruszająca uroczystość ślubowania uczniów rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.  

            Tradycyjnie, jak przystało na jedną z najważniejszych  uroczystości, rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, po powitaniu zaproszonych gości, dyrektor szkoły, pan Dariusz Ponichtera, wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do historii obchodzonego święta edukacji i dziejów polskiej oświaty. Dyrektor zwrócił się także do uczniów przygotowujących się do ślubowania przypominając im wagę i znaczenie wydarzenia, w którym będą za chwilę uczestniczyć jako nowi członkowie naszej społeczności świadomi już norm i zasad obwiązujących w pasłęckiej „Jedynce”.

            W dalszej części uroczystości  wysłuchaliśmy życzeń zaproszonych gości skierowanych zarówno do pracowników oświaty obchodzących swoje święto jak i dzieci i młodzieży wkraczającej w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku. Były kwiaty i słowa podziękowania dla nauczycieli oraz drobne upominki dla nowych uczniów. Obejrzeliśmy także zabawne i wzruszające występy przygotowane przez klasę pierwszą, klasy czwarte i siódme pod opieką wychowawców. Uczniom życzymy by dotrzymali deklaracji złożonych w słowach ślubowania, a nauczycielom i pracownikom naszej szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy i sukcesów osiąganych przez uczniów.

          • Największy pasłęcki instrument i najmniejsi nasi uczniowie

          • Dnia 11 października 2017 r. uczniowie klas pierwszej i czwartych mieli wspaniałą okazję obejrzenia budowy oraz wysłuchania na żywo organów Andreasa Hildebrandta w Pasłęku. Po kapitalnym remoncie największej chluby naszego miasta dzieci mogły same przekonać się jak niesamowitym instrumentem są organy z liczbą 2000 piszczałek. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana dra hab. Krzysztofa Urbaniaka z Akademii Muzycznej w Łodzi.

            Opiekun grupy Iwona Jachimek

          • Samorząd Uczniowski

          • W dniu 5 października 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Samorządu Uczniowskiego, na którym nowe władze przedstawiały swoje propozycje dotyczące planu pracy w bieżącym roku szkolnym. Nastąpiło również określenie obowiązków dotyczących sprawowania odpowiednich funkcji. Ważnym punktem spotkania były prace związane z poznaniem regulaminu SU oraz  uaktualnieniem go.

            Następnie 10 października 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie licznie przybyłych członków Rady SU. Przedmiotem spotkania było wypracowanie i zatwierdzenie ostatecznych zmian w regulaminie SU oraz ustalenie i zatwierdzenie planu pracy. To trzygodzinne spotkanie zaowocowało świetnymi pomysłami do realizacji oraz stworzeniem fajnej atmosfery wśród nowo przybyłych.

            Opiekun SU Iwona Jachimek

          • Pasłęcka Liga Lekkoatletyczna

          • Dnia 4 października 2017 r. na stadionie miejskim w Pasłęku odbyła się I edycja Pasłęckiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała 28-osobowa grupa czwartoklasistów i 11-osobowa grupa siódmoklasistów. Pomimo nie najlepszej pogody, sportowcy Jedynki bardzo udanie rywalizowali z uczniami innych szkół miasta i gminy Pasłęk zdobywając łącznie 20 medali!

             

            A oto wyniki:

             

            Piaskowski Tomasz kl. IV - 3 miejsce - bieg 60 m,
            Soroka Jakub kl. IV - 1 miejsce - skok w dal, 
            2 miejsce - bieg 300 m,
            Cieślińska Paulina kl. IV - 3 miejsce - rzut piłeczką palantową,
            Wróbel Patrycja kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 1 miejsce - bieg 100 m, 1 miejsce - skok w dal,
            Kukliński Konrad kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 1 miejsce - skok w dal, 3 miejsce - bieg 100 m,
            Adamczyk Hubert kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 1 miejsce - bieg 200 m ppł, 1 miejsce - rzut oszczepem,
            Lachowicz Nikola kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 1 miejsce - bieg 300 m, 3 miejsce - skok w dal,
            Kamińska Natalia kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 2 miejsce - bieg 600 m,
            Budkiewicz Alicja kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 2 miejsce - skok w dal, 2 miejsce - rzut oszczepem,
            Kosiorek Wiktor kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m, 2 miejsce - skok w dal, 2 miejsce - rzut oszczepem,
            Błaszczyk Julia kl. VII - 1 miejsce - pchnięcie kulą,
            Sierocki Hubert kl. VII - 1 miejsce - sztafeta 4x100 m.

            Wszystkim uczestniczącym w zawodach gratulujemy, życzymy sukcesów podczas II edycji zawodów na wiosnę 2018 r. i liczymy na jeszcze liczniejszą ekipę naszej szkoły.

            Opiekunami młodzieży byli: p. Małgorzata Dabkiewicz, p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

            Tomasz Tomaszewski

          • Spotkanie dyrektora z najzdolniejszymi uczniami

          • W poniedziałek 2 października oraz we wtorek 3 października dyrektor szkoły pan Dariusz Ponichtera spotkał się z najlepszymi uczniami klas drugich i trzecich gimnazjalnych, a także klas siódmych szkoły podstawowej. Tematem spotkania były rozpoczynające się tegoroczne Konkursy Przedmiotowe Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Warto podkreślić, że uczeń, który zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego danego konkursu i osiągnie tytuł laureata jest zwolniony z danej części egzaminu gimnazjalnego uzyskując z niego maksymalną ilość punktów. Ponadto, laureat, co niezwykle istotne dla ambitnych uczniów, ma pierwszeństwo przy rekrutacji do każdej szkoły średniej w Polsce. Finalista może natomiast liczyć na niezwykle cenne, dodatkowe punkty przy rekrutacji.

            Warto podkreślić, że nasza szkoła ma duże tradycje jeżeli chodzi o sukcesy osiągane przez uczniów i przygotowujących ich nauczycieli w tychże konkursach. Co roku nasi uczniowie są skutecznie przygotowywani przez nauczycieli i osiągają tytuły laureata i finalisty nadawane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Bardzo liczymy na to, że również w tym roku będziemy mieli okazję gratulować na uroczystym zakończeniu roku naszym tegorocznym laureatom i finalistom oraz ich rodzicom i nauczycielom.

          • BohaterON – włącz historię!

          • Pierwszym działaniem Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym było włączenie się w ogólnopolską akcję o tematyce historycznej trwającą do 1.10.2017 r. Działanie to polegało na wysłaniu kartek z podziękowaniami Powstańcom Warszawskim za ich bohaterską walkę. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów: polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON” czyli „włączyć” (historię indywidualną Powstańców) i jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej z okazji  70. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.   

            Opiekun SU Iwona Jachimek

          • Klasycy na rockowo

          • Pod takim właśnie tytułem 29 września 2017 r. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna zainaugurowała cykl audycji muzycznych na żywo w naszej szkole. Tegoroczne spotkanie przewidziane zostało dla uczniów klas trzecich, którzy mogli przypomnieć sobie największe kompozycja mistrzów baroku i klasycyzmu we współczesnych aranżacjach. Usłyszeliśmy kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Antoniego Vivaldiego oraz Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz Nicolo Paganiniego. Tradycyjnie na koniec odbył się konkurs wiedzowy, w którym uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą. Okazało się, że jest ona duża, ponieważ długo nie można było ostatecznie wyłonić zwycięzcy. Po kilku rundach pytań dogrywkach okazał się nim Łukasz Papis, któremu szczere gratulacje złożyli współzawodnicy Julia Czyżów i Sebastian Maliszewski.

            Organizator Iwona Jachimek

          • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Jesienne Biegi Przełajowe

          • Dnia 28 września 2017 r. w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Jesienne Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            Reprezentanci naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli, zajmując czołowe miejsca w biegach swoich kategorii wiekowych. Po raz pierwszy naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV, a Jakub Soroka wygrał bieg czwartaków”. Zacięcie walczyli również: Magdalena Żuk, Jessika Kujawska i Adam Podkalicki.

            W biegach starszej młodzieży znakomicie wypadli: Patrycja Wróbel - I miejsce w klasach VII, Adrian Brzozowski - II miejsce w klasach II gimnazjum, Nikodem Pielech - I miejsce, Adam Ochnik - II miejsce i Adrian Bochniak - III miejsce w klasach III gimnazjum. Uznanie należy się również pozostałym reprezentantom naszej szkoły: Natalii Kamińskiej, Alicji Kowalczyk, Amelii Antczak, Julii Machul, Annie Spychalskiej, Wiktorii Wrzeszcz, Patrycji Piotrowskiej, Hubertowi Sierockiemu, Marcinowi Trębaczowi, Maciejowi Cichorkowi, Patrykowi Pieńkowskiemu, Jakubowi Juchniewiczowi.

            Opiekunami sportowców byli: p. Małgorzata Dabkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Tomasz Tomaszewski

          • Zajęcia integracyjne pierwszaków

          • Dnia 28 września w czasie dwóch godzin lekcyjnych uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Odbywały się one w szkolnej świetlicy. Dzieci przedstawiły się po kolei swoim imieniem przekazując sobie z rąk do rąk kłębek wełny, który rozwijał się, aż dotarł do ostatniej osoby - wychowawczyni. Wszystkie dzieci nagrodziły Panią gromkimi brawami, gdy bezbłędnie wymieniła wszystkie imiona zwijając wełnę na kłębek.

            Nasi najmłodsi uczniowie w czasie zabaw ruchowych bardzo dbali o
             swoje i innych bezpieczeństwo. Bawili się w zabawę krzesełka. Osoba, dla której zabrakło krzesełka, mówiła, kto się ma zamienić miejscem siedzenia, aby zająć zwalniające się miejsce np. wszyscy ci, którzy lubią owoce albo pizzę.

            W następnym zadaniu wszyscy uczniowie chodząc po sali szukali swojej pary. Utrudnieniem było to, że nikt nie mógł mówić, ani pokazywać wylosowanej karteczki z obrazkiem zwierzęcia, mógł jedynie wydawać dźwięki charakterystyczne dla danego zwierzątka. Tak więc przez chwilę w sali słychać było miauczenie, szczekanie, rżenie, muczenie, gęganie itp. itd. Dzieci, które odnalazły swoją parę, przeprowadzały z nią wywiad, aby się dowiedzieć, czy ma rodzeństwo, zwierzątko, co lubi jeść, w co się bawić, czy ma ulubiony kolor?

            Kolejnym zadaniem było przedstawienie kolegi lub koleżanki na forum klasy. Dzieci sprostały i temu zadaniu. Każde dziecko zabrało głos i zdało relację z wywiadu.

            Po tym zadaniu wszyscy dowiedzieli się, co ich łączy, jak wielu z nich ma rodzeństwo, kotki, pieski, jak wielu lubi jakiś kolor np. niebieski i np. pizzę... W klasie są też dzieci, które mają szczególne zainteresowania np. judo.

            W rytmie
            Zielonego walczyka dzieci tańczyły w kółeczku zapraszając do tańca kolejne osoby, tak, aby wszyscy razem zatańczyli w parach: zielony walczyk raz, dwa, trzy, kto umie tańczyć niech tańczy...

            Dzieci roześmiane i wesołe wróciły do klasy. Mamy nadzieję, że przez osiem lat pobytu w szkole będą zgranym zespołem, w którym wszyscy są dla siebie mili i lubią być razem oraz razem się uczyć.

            Życzę im sukcesów na tym polu - pedagog Ewa Żukowska.

          • Spotkanie z młodym pisarzem

          • Dnia 26 września 2017 r. grupa uczniów wraz z p. Marią Stasiak uczestniczyła w spotkaniu z autorem książki pt. „Cienie spomiędzy drzew” Janem Jaskotem - absolwentem naszej szkoły. Młody pisarz opowiadał o swojej pasji do historii, inspiracjach, pomyśle na (miejmy nadzieję) kolejne części zaplanowanej przez siebie trylogii oraz o tym, że pisał w tajemnicy przed rodziną. Bohaterami książki są dwaj młodzi przyjaciele wychowywani w duchu patriotyzmu - Jędrek i Tadeusz. Nie dość, że zmagają się z troskami okresu dojrzewania, to na dodatek wybucha druga wojna światowa. Młodzi poznają brutalność, a wszystkie wartości zostają wystawione na próbę. Aby poznać dalszą historię chłopców, polecamy przeczytać książkę p. Jaskota. Bohater spotkania przyniósł ze sobą własną książeczkę oraz czapkę wojskową. Młody autor dał młodzieży kilka pożytecznych i zapadających w pamięć rad. Po dyskusji można było kupić książkę oraz poprosić autora o dedykację, której pisarz nikomu nie odmówił.

            Hanna Dzięgo kl. 2d

          • Europejski Dzień Języków

          • Tradycyjnie już 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków (EDJ), który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

            Każda klasa, która wyraziła chęć udziału w obchodach EDJ miała za zadanie przygotować gazetkę, przedstawiającą wylosowane wcześniej państwo. Oceniana była zgodność z tematem, wartość merytoryczna, pomysłowość i oryginalność oraz estetyka wykonania.

            Zwyciężyła klasa IIc, która zaprezentowała Austrię. Drugie miejsce zajęła klasa VII b - Dania, a na trzecim uplasowała się klasa IIIa - Niemcy. Zwycięzcy otrzymali talon na wyjście do pizzerii, bon na „Dzień bez pytania” oraz słodycze.

            Również lekcje języków obcych w tym dniu wyglądały inaczej niż zwykle. Uczniowie poznali łamańce językowe, przysłowia w języku angielskim i niemieckim oraz nauczyli się piosenki „Panie Janie” w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy uczniom i wychowawcom za  udział i pomoc w przygotowanie EDJ.

            Zespół języków obcych

          • Sztafetowe Biegi Przełajowe

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku bardzo udanie rozpoczęli nowy, sportowy rok szkolny. Dnia 24 września 2017 r. w Elblągu odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców zdecydowanie wygrała zawody, a drużyna dziewcząt uplasowała się na drugiej pozycji.

            Szkołę Podstawową nr 1 w Pasłęku reprezentowali: Maria Gierulska, Alicja Kowalczyk, Natalia Gajdarenko, Martyna Pielech, Wiktoria Wrzeszcz, Anna Spychalska, Julia Machul, Patrycja Piotrowska, Patrycja Wróbel, Hanna Zdunek, Maciej Cichorek, Jakub Juchniewicz, Łukasz Papis, Adam Ochnik, Adrian Brzozowski, Adrian Bochniak, Jacek Roskowiński, Nikodem Pielech, Mateusz Pisarek, Krzysztof Sosnowski. Opiekunami młodzieży byli: p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

            Tomasz Tomaszewski

          • Nowe uczniowskie władze

          • Dnia 22 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku w odpowiednio przygotowanym lokalu wyborczym. Uprawnionych do głosowania było 343 uczniów z klas IV i VII szkoły podstawowej oraz II i III wygaszanego gimnazjum. Zgłoszono 27 kandydatów z tych klas. Przygotowano 343 karty do głosowania.

             

            W głosowaniu równym, tajnym i powszechnym wzięło udział 293 uczniów. Po przeliczeniu wszystkich głosów Komisja Skrutacyjna podała, że oddano 290 głosów ważnych oraz 3 głosy nieważne. Pozostało 50 czystych kart do głosowania.

             

            Ostatecznie Komisja Wyborcza ogłosiła następujące wyniki głosowania:

            • Anna Korwel (nr 7) – 91 głosów,
            • Sebastian Sokołowski (nr 8) – 46 głosów,
            • Patrycja Dywan (nr 9) – 13 głosów,
            • Zuzanna Tyszecka (nr 14) – 13 głosów.

             

            Jednocześnie stwierdzono, że nie było kandydata, który nie otrzymał przynajmniej 1 głosu poparcia.

             

            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała Komisja Wyborcza w składzie: przewodniczący: Mateusz Krasiński, członkowie: Patrycja Wojnicz i Alicja Rzymowska oraz Komisja Skrutacyjna w składzie: przewodnicząca: Kamila Markisz, członkowie: Amelia Głuch i Martyna Pielech oraz pełniąca obowiązki opiekuna Samorządu Uczniowskiego Iwona Jachimek.

          • Rada Rodziców naszej szkoły

          • W czwartek 22 września odbyło się spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Skład rady został wyłoniony na zebraniach w poszczególnych klasach, które miały miejsce przy okazji wywiadówki w dniu 8 września. Wtedy to, w każdej z klas, odbyły się wybory reprezentantów do szkolnej rady.

            W trakcie spotkania kończący roczną kadencję Zarząd Rady przedstawił sprawozdanie ze swojej rocznej działalności, w tym pani skarbnik Bożena Sosnowska przedstawiła obecny stan finansów rady. Następnie dokonano wyborów Zarządu na rok szkolny 2017/2018. Miło nam poinformować, że funkcję Przewodniczącej Rady powierzono pani Monice Kozakiewicz, zastępcą przewodniczącej został pan Mirosław Plawgo, sekretarzem pani Monika Pawlikowska, a skarbnikiem pani Bożena Sosnowska. W dalszej części zebrania rada pozytywnie zaopiniowała i uchwaliła nowy Program Wychowawczo-Profilaktyczny szkoły, przyjęła informacje o organizacji pracy szkoły w bieżącym roku oraz Planie Nadzoru Pedagogicznego dyrektora szkoły. Rada uzyskała też informację o remontach i zakupach zrealizowanych w trakcie wakacji w ramach dostosowania szkoły do nowego ustroju szkolnego oraz pozytywnie zaopiniowała plany realizacji placu zabaw „Bajka” (budżet obywatelski gminy Pasłęk). Ustalono także kwotę dobrowolnej wpłaty od rodziny na fundusz rady oraz pozytywnie zaopiniowano plan dotyczący dodatkowych dni wolnych od zajęć w szkole w bieżącym roku szkolnym zaproponowany przez dyrektora szkoły.

            Życzymy nowej Radzie Rodziców owocnej współpracy z dyrekcją szkoły. Liczymy na jej wsparcie, życzliwość i cenne wnioski wzbogacające ofertę edukacyjną i wychowawczą naszej społeczności.

          • Zajęcia integracyjne

          • W dniach 13-17 września 2017 r. uczniowie klas czwartych i siódmych wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Celem zajęć było poznanie się uczniów ze sobą i z wychowawcą, sprawienie, aby każdy uczeń poczuł się dobrze w gronie nowych kolegów i koleżanek z klasy. Budowanie pozytywnej atmosfery odbywało się poprzez zabawę, rozmowy, wspólne zadania do wykonania.

            Pierwsze zadanie polegało na poznaniu imion wszystkich kolegów i
             koleżanek. Ania jak arbuz a Marek jak melon... i wszystkich znamy z imienia! Na wszelki wypadek, gdyby pamięć zawiodła, każdy uczestnik otrzymał na czas zajęć identyfikator, na którym napisał swoje imię lub ksywkę, którą chciałby być nazywany.

            Zabawa ruchowa
            krzesełka rozruszała klasę i wprowadziła dobrą energię do pracy. Polegała ona na tym, że jedna osoba nie ma miejsca do siedzenia, więc każe wstać i zamienić się miejscami wszystkim uczestnikom zabawy, których coś łączy, np. wszyscy, którzy lubią matematykę albo mają okulary. Osoba, dla której zabrakło krzesła, losuje pytanie z zakresu savoir-vivre. Tym samym wszyscy przypomnieli sobie podstawowe zasady dobrego wychowania - kto komu mówi dzień dobry, kto wchodzi pierwszy do autobusu, kto kogo przepuszcza w drzwiach itp. itd.

            W następnym zadaniu wszyscy uczniowie chodząc po sali szukali swojej pary. Utrudnieniem było to, że nikt nie mógł mówić, ani pokazywać wylosowanej karteczki z nazwą zwierzęcia, mógł jedynie wydawać dźwięki charakterystyczne dla danego zwierzątka. Tak więc przez chwilę w sali słychać było miauczenie, szczekanie, rżenie, muczenie itp. itd.

            Siedząc już w parach, każdy uczeń, przeprowadzał wywiad ze swoim partnerem. Później, na forum klasy, przedstawiał kolegę lub koleżankę klasie. Uczniowie dowiedzieli się o sobie sporo ciekawych rzeczy - ich talenty, zainteresowania, upodobania, mocne strony.

            Wszyscy uczniowie pilnie pracowali nad tym, aby stworzyć obraz klasy idealnej, a także takiej, w której na pewno nie chcieliby być. Uświadomili sobie, że od ich zachowania zależy, czy klasa będzie idealna, czy wręcz przeciwnie...

            Z dużym zaangażowaniem uczniowie wykonali plakaty przedstawiające kalendarz ich urodzin z podziałem na cztery pory roku. Dzieła te na pewno będą ozdobą klas a także przypomnieniem o życzeniach urodzinowych dla kolegi i
             koleżanki.

            Innym zadaniem była zabawa
            w iskierkę - w ciszy zupełnej, w pełnym skupieniu, z zamkniętymi oczami dwie rywalizujące ze sobą drużyny przekazywały sobie impuls-iskierkę. Drużyna, w której iskierka pierwsza dotarła do mety wygrywała punkt, a drużyna przemieszczała się o 1 miejsce do przodu. Wygrywała ta drużyna, która szybciej zrobiła pełen obrót w rzędzie.

            Sposobem na rozładowanie  napięcia po iskierce była zabawa w pif-paf-ruch, śmiech i dobra zabawa.

            Innym zadaniem były kartki przyczepione na plecach, gdzie każdy każdemu prawił komplementy wypisując na nich coś miłego, np. co mi się w danej osobie podoba, za co ją cenię, lubię... Osoby chętne, na forum klasy, odczytywały wpisy na swoich kartkach.

            Zajęcia trwały przez 4 godziny lekcyjne. Uczniowie dobrze bawili się ze sobą. Wszyscy przestrzegali zasad zachowania ustalonych na początku zajęć. Dbali o swoje bezpieczeństwo w czasie zabaw, byli dla siebie mili. Mamy nadzieję, że tak samo będą dbać o atmosferę w klasie, że będą się troszczyć o wzajemne relacje i
             pomagać sobie w trudnych chwilach, no i oczywiście, że będą się dobrze uczyć i odnosić sukcesy na tym polu.

            Dziękując za aktywny udział w zajęciach - pedagog Ewa Żukowska.

  • Galeria zdjęć

      brak danych