• „Jedynka” na Jubileuszu miasta

• W sobotę 9 września społeczność Pasłęka obchodziła piękny jubileusz 720-lecia miasta. Z tej okazji władze naszego miasta z burmistrzem panem Wiesławem Śniecikowskim na czele zorganizowały uroczyste obchody, których znaczącym elementem był przemarsz w strojach z minionych epok. Jak co roku w barwnym korowodzie mieszkańców Pasłęka nie zabrakło licznej delegacji uczniów i nauczycieli naszej jedynki. Nad całością prezentacji szkoły czuwała pani Iwona Jachimek.

Po przemarszu mogliśmy podziwiać występy artystyczne uświetniające jubileusz. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Anielę Garnowską w scenkach ilustrujących najważniejsze wydarzenia historyczne z bogatej przeszłości naszego grodu. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia dokumentujące pomysłowość i zaangażowanie społeczności naszej szkoły w obchody Jubileuszu Pasłęka.

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

• W poniedziałek 4 września zainaugurowaliśmy rok szkolny w naszej Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęliśmy wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniów i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej przywitał dyrektor szkoły Dariusz Ponichtera. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów klas pierwszych, klas czwartych oraz klas siódmych, którzy rozpoczynają swoją edukację w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Świeżo upieczeni uczniowie „jedynki” otrzymali na powitanie słodkie upominki wręczone przez przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego. Następnie dyrektor przedstawił nauczycieli oraz wychowawców poszczególnych klas. Pan dyrektor stwierdził, że ten rok szkolny będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że zaczął się 4 września, ale również z powodu zmian w systemie szkolnictwa. Pan dyrektor wszystkim uczniom życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Tam otrzymali plan lekcji oraz najważniejsze informacje o organizacji pracy szkoły w nowym roku. Całej społeczności naszej szkoły podstawowej życzymy samych sukcesów i bezpiecznego pobytu w szkole w roku szkolnym 2017/2018.