• Stypendia szkolne

          • Szanowni Państwo,

            informuję, że druki zawierające oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego dotyczące wpłaty stypendium szkolnego na wskazany numer konta należy składać w skrzynce w przedsionku wejścia głównego do budynku szkoły. Druki te są dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły lub przy skrzynce w przedsionku wejścia głównego do budynku szkoły.

            Dokumenty dotyczące rozliczenia stypendiów umieszczone w zamkniętych kopertach proszę także wrzucać do skrzynki w przedsionku wejścia głównego do budynku szkoły.

            Z wyrazami szacunku,
            Dariusz Ponichtera

            formularz-stypendium-numer_konta.pdf​​​​​​​

        • Zdalna szkoła
          • Zdalna szkoła

          • Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

            W ramach projektu grantowego pn. „ZDALNA SZKOŁA” zakupiono i przekazano do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk 31 komputerów przenośnych wraz z zestawami słuchawkowymi (słuchawki nauszne, przewodowe, mikrofon na pałąku) i myszkami bezprzewodowymi.

            Zgodnie z umową o powierzenie grantu Gmina Pasłęk reprezentowana przez Burmistrza Pasłęka dr Wiesława Śniecikowskiego przekazała do szkół podstawowych ww. sprzęt o wartości ok. 70.000 zł.

            Zestawy sprzętu komputerowego zostaną rozdysponowane między uczniów i nauczycieli pięciu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk, nie mających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu on-line i przyczynią się do podniesienia jakości prowadzonej nauki zdalnej w czasie trwania epidemii spowodowanej przez COVID-19.

            Projekty „Zdalna szkoła” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

            Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020

            W ramach projektu grantowego pn. „ZDALNA SZKOŁA +” zakupiono i przekazano do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk 52 komputery przenośne wraz z zestawami słuchawkowymi (słuchawki nauszne, przewodowe, mikrofon na pałąku) i myszkami bezprzewodowymi.

            Zgodnie z umową o powierzenie grantu Gmina Pasłęk reprezentowana przez Burmistrza Pasłęka dr Wiesława Śniecikowskiego przekazała do szkół podstawowych ww. sprzęt o wartości ok. 105.000 zł.

            Zestawy sprzętu komputerowego zostaną rozdysponowane między nauczycieli i uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych, pięciu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk, nie mających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu on-line i przyczynią się do podniesienia jakości prowadzonej  nauki zdalnej w czasie trwania epidemii spowodowanej przez COVID-19.

            Projekty „Zdalna szkoła +” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

          • Nauczanie zdalne w klasach IV - VII

          • Szanowni Państwo,
            przekazuję Państwu zasady realizacji zdalnego nauczania w klasach IV-VIII, które ma obowiązywać od poniedziałku 26 października do niedzieli 8 listopada.
            Realizujemy zajęcia w oparciu o platformę G-suite powiązaną z librusem. Uczniowie na lekcjach informatyki uruchomili swoje konta. Obowiązuje dotychczasowy przydział czynności i plan zajęć. Wszystkie lekcje prowadzone zdalnie rozpoczynają się i kończą zgodnie z obowiązującym planem. Dotyczy to również przerw śródlekcyjnych.

            Uwaga: uczniowie, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w lekcjach zdalnie mogą zostać przyprowadzeni przez rodziców/opiekunów do szkoły i pracować z nauczycielem w klasie w tym samym czasie co pozostali zdalnie.

            Pedagog i psycholog oraz biblioteka pracują zgodnie z planem – pozostają do dyspozycji uczniów i rodziców. Zajęcia świetlicowe również realizujemy zgodnie z przydziałem. Zajęcia korekcyjno kompensacyjne dla uczniów starszych także realizujemy zdalnie lub uczniowie, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w lekcjach zdalnie mogą zostać  przyprowadzeni przez rodziców/opiekunów  do szkoły i pracować z nauczycielem w klasie w tym samym czasie co pozostali zdalnie.
            Tematy lekcji, obecności i oceny wpisujemy do librusa.

            Państwo wychowawcy są zobligowani do monitorowania uczestnictwa uczniów w zajęciach. W razie potrzeby dysponujemy niewielkimi możliwościami wypożyczenia laptopów uczniom, którzy ze względu na trudną sytuację życiową nie dysponują tym sprzętem. Proszę, by w takim przypadku rodzic kontaktował się z wychowawcą, a wychowawca natychmiast zgłaszał taki problem dyrekcji szkoły.

            Uwaga: zdalne nauczania nie dotyczy klas nauczania początkowego (I-III) oraz grup przedszkolnych. Dzieci z w/w oddziałów uczestniczą w zajęciach na dotychczasowych zasadach.
             

            Z wyrazami szacunku, Dariusz Ponichtera

        • SAMA - PROJEKTOWY ZAWRÓT GŁOWY : „GRAM BEZ PRĄDU”
          • SAMA - PROJEKTOWY ZAWRÓT GŁOWY : „GRAM BEZ PRĄDU”

          • W projekcie „GRAM BEZ PRĄDU” bierze udział 8 uczniów z klasy 7a. Zajęcia odbywają się systematycznie raz w tygodniu, po dwie godziny. Od początku roku szkolnego do chwili obecnej odbyło się odbyło się 18 godzin zajęć warsztatowych. W czasie zajęć uczniowie, doskonalą swoje umiejętności strategiczne w grach, takich jak: „Rummikub”, „Catan”, „Wsiąść do pociągu”,  „Activity”, „Duble”, „Jungle speed”, „Splendor”, „Red7”, „Geniusz”, „Pentago”, „Logix”, „Blokus”, „Blokers”, „Triple pentago”.

            W ramach projektu, grupa projektowa wykonała na boisku szkolnym ścieżkę gier i zabaw ruchowych. Kolorowymi, specjalistycznymi farbami, korzystając z szablonów wykonanych w poprzednim roku szkolnym została stworzona bardzo długa ścieżka, która oprócz dobrej zabawy ruchowej ma za zadanie ćwiczyć sprawność fizyczną, koordynację ruchową, ale i uczyć-liczenia, liter alfabetu. Uczniowie szkoły bardzo chętnie korzystają ze ścieżki w czasie przerw śródlekcyjnych, na zajęciach wychowania fizycznego a także po zajęciach szkolnych.

            Jednym z zadań grupy projektowej „GRAM BEZ PRĄDU” była wycieczka  do  Domu Gier - Escape Room w Elblągu.  Wycieczka taka odbyła się dnia 22 października.  Uczniowie skorzystali z atrakcji dwóch pokoi: Piła - „SAW: - Zaczyna się "niewinnie" jak w każdym dobrym horrorze „Dwóch mężczyzn budzi się przykutych kajdankami do ścian w piwnicy. Zdają sobie sprawę, że są uczestnikami krwawej gry szaleńca.... „.Pokój dla graczy lubiących mroczne klimaty i odrobinę strachu.  Drugą atrakcją był Ucieczka z wiezienia. W tym pokoju uczestnicy wcielają się w grupę ludzi aresztowanych przez amerykańską agencję rządową. Osadzeni w starym sypiącym się wiezieniu gdzieś na końcu świata. Jeden z pracowników postanowił pomóc osadzonym powodując awarię elektryczną. W przeciągu godziny usterka zostanie naprawiona i więźniowie stracą swoją jedyną szansę na ucieczkę.  Uczestnicy gry, najpierw zamknięci w pokojach... musieli przeszukać całe pomieszczenia... rozwiązać wszystkie łamigłówki i... uwolnić się... by przejść do następnego... wiejącego grozą i... znowu... zagadki, łamigłówki... ku wolności! Po wycieczce ciepły posiłek dopełnił

            Grupa projektowa obecnie pracuje nad stworzeniem gry dydaktycznej do nauki tabliczki mnożenia, która będzie służyła kolejnym rocznikom uczniów na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i  nie tylko.     

            Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra. Uczniowie chętnie bawią się w gry planszowe,  aktywnie biorą udział w innych zadaniach. Uatrakcyjnieniem spotkań są smaczne przekąski i napoje.

        • Wycieczka do ACTIVITY PARK w Elblągu
          • Wycieczka do ACTIVITY PARK w Elblągu

          • W czwartek, 22 października 2020 r. grupa projektowa 3Mam Formę udała się na wycieczkę do parku trampolin w Elblągu. Wyjazd ten był zrealizowany w ramach projektu SAMA.

            Grupa miała możliwość spędzić czas w ciekawy i aktywny sposób. Dwugodzinne zajęcia poprzedziła rozgrzewka.  Do naszej dyspozycji  był cały obiekt: trampoliny, ścieżki sportowe, baseny z gąbkami. Dziewczęta mogły sprawdzić swoje umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne.

            Zajęcia w Activity Park poprawiają koordynację, gibkość, szybkość, sprawność i zdrowie.

            Grupa spędziła ten czas bardzo miło i bardzo aktywnie.

            opiekunka grupy: Małgorzata Dabkiewicz

        • SAMA, projekt: 3Mam Formę
          • SAMA, projekt: 3Mam Formę

          • Od września 2020r. kontynuowane są zajęcia grupy projektowej: TRZYMAM FORMĘ.

            W projekcie uczestniczą dziewczęta z klasy siódmej i szóstej. Grupa realizuje tematykę związaną z promocją zdrowego stylu życia. Na zajęciach grupa zgłębiają wiedzę na ten temat, poznają zasady zdrowego stylu życia. Uczą się, jak ważna w życiu jest właściwa dieta, unikanie czynników szkodliwych, aktywność fizyczna oraz umiejętność odpoczywania i właściwe podejście do życia.

            Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Dziewczęta układają jadłospisy na poszczególne posiłki, tworzą plakaty promujące zdrowy styl życia. Na zajęciach sportowych podnoszą swoją aktywność fizyczną I poprawiają wydolność organizmu.

            opiekun grupy: Małgorzata Dabkiewicz

             

        • SAMA, projekt: Magia wokół nas
          • SAMA, projekt: Magia wokół nas

          • Od września 2020 r. raz w tygodniu kontynuowane zajęcia „Magia wokół nas”. Uczęszczają na nie uczniowie z klas VII, którzy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy z nauk przyrodniczych. Na zajęciach uczniowie poznają wiadomości, które pozwolą im w życiu codziennym we właściwy i bezpieczny sposób posługiwać się substancjami chemicznymi. Pozwolą postępować zgodnie z zasadami dbałości o własne zdrowie i ochronę środowiska. Zajęcia uczą wyjaśniać zjawiska zachodzące w przyrodzie. Pozwalają uświadomić uczniom znaczącą rolę chemii we współczesnym świecie.   Uczniowie poznają wiadomości o budowie, właściwościach i zastosowaniu różnych substancji chemicznych. Kształtują aktywną postawę badawczą. Doskonalą umiejętność pracy w grupie, umiejętność planowania i organizowania własnej pracy. Uczniowie uczą się samodzielnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Wyrabiają umiejętność prawidłowego korzystania z różnych źródeł wiedzy oraz samodzielnego przyswajania i przetwarzania zdobywanych informacji.

            Na zajęciach uczniowie na przykład poznają pojęcie kwasów, ich budowę. Planują i wykonują doświadczenia w wyniku  których np. otrzymujemy kwasy tlenowe i beztlenowe. Opisują właściwości i wynikające z nich zastosowanie kwasów, wodorotlenków. Poznają rodzaje odczynów roztworów i przyczyny odczynu kwasowego, zasadowego, obojętnego. Wskazują zastosowania wskaźników np. fenoloftaleiny, wskaźnika uniwersalnego. Interpretują wartość pH.

            Zajęcia mają za zadanie zapoznać ucznia ze współczesnymi pojęciami materii, mają dać pogląd na jej budowę, zaznajamiać z zastosowaniem chemii w życiu codziennym i przemyśle.

            opiekunka grupy: Iwona Żabicka

        • Uczestnicy ,,SAMA" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu
          • Uczestnicy ,,SAMA" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu

          • 22 X 2020 r. odbył się wyjazd zawodoznawczy dla 15 uczestników ,,SAMA", czyli Szkolnej Akademii Mistrzów Aktywności. Uczniowie odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,CKZiU" w Elblągu, gdzie zostali oprowadzeni po całym ośrodku oraz zobaczyli jak wygląda tam praca uczniów i nauczycieli. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, które podlega pod Urząd Miejski, jest instytucją świadczącą usługi z zakresu praktycznej nauki zawodu uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, szkół policealnych), a także prowadzącą kursy zawodowe. CKZiU prowadzi działania, które mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach. Oferta edukacyjna CKZiU jest bardzo interesująca. Praktyczna nauka zawodu oraz kształcenie ogólne realizowane jest przez siedem  dni w tygodniu. W dni robocze tj. od  poniedziałku do piątku kształci młodzież, natomiast w weekendy osoby dorosłe. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferuje bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe w kierunkach m.in.: operator obrabiarek skrawających, wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych, florysta, fryzjer, elektryk, technik informatyk, technik archiwista i wiele innych.

            Jolanta Ignatowicz

        • SAMA: grupa projektowa "Ekonomia na co dzień" na wycieczce w Warszawie
          • SAMA: grupa projektowa "Ekonomia na co dzień" na wycieczce w Warszawie

          • Zgodnie z realizacją zaplanowanych działań przewidzianych w programie projektu unijnego SAMA – Ekonomia na co dzień, odbył się ośmioosobowy wyjazd edukacyjny do Warszawy.

            Celem uczestników było:  planowanie działań  i  gospodarowanie własnymi zasobami, oraz poznanie największych zabytków stolicy a także poszerzenie o nich już zdobytej wiedzy, przygotowanie młodzieży do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz kształtowanie otwartej postawy wobec różnorodności.

            Dnia 15-16.11.2020 roku grupa dziewcząt wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka była poprzedzona zajęciami, na których zaplanowane zostały wydatki (budżet) wycieczki, plan wycieczki. Wcześniejsze zajęcia pozwoliły nam poznać zasady planowania przebiegu wycieczki, ale również wzory potrzebnych dokumentów np.: zamówienie, faktura, rachunek, itp.

            Wycieczka pokazała również koszty jakie wkładamy w naszą edukację, poszerzając swoją wiedzę nie tylko w szkole, na lekcjach. Ciekawym wydarzeniem było zwiedzanie muzeów i zabytków stolicy.

            Pierwszego dnia zwiedzałyśmy Zamek Królewski, Muzeum Iluzji. Następnie udałyśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Drugiego dnia zwiedzałyśmy Muzeum Narodowe, w którym odbyły się zajęcia, tzw.  lekcja muzealna, gdzie w sposób praktyczny w obcowaniu z wielkimi dziełami malarskimi poznałyśmy pojęcia związane z tematyką obrazów oraz towarzyszące im symbole. Nie uszły także uwadze wspaniałe dzieła Jana Matejki ze słynną Bitwą pod Grunwaldem, czy Stańczykiem oraz dzieła polskich artystów XX wieku.

            opiekun grupy projektowej: Anna Chłopicka

        • SAMA - grupa: "Szkolna Trampolina do Kultury" na wycieczce w Warszawie
          • SAMA - grupa: "Szkolna Trampolina do Kultury" na wycieczce w Warszawie

          • W dniach 15 – 16 października 2020 r. ośmioosobowa grupa działająca w ramach projektu unijnego SAMA pt.” Szkolna Trampolina Do Kultury” pod opieką I.wony Jachimek wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Celem naszych zamierzeń było zwiedzanie i poznanie historii najważniejszych zabytków naszej stolicy. I tak na naszej liście znalazło się piękne Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta oraz zwiedzanie Zamku Królewskiego. Następnym punktem były odwiedziny Pałacu Na Wodzie i spacer po Łazienkach Królewskich. Dłuższą wizytę odbyliśmy w Muzeum Narodowym, podczas lekcji muzealnej pt. „ Polska. Siła obrazu” na wystawie polskiego malarstwa z XIX wieku. Nie uszły także naszej uwadze zgromadzone tam dzieła Jana Matejki ze słynną Bitwą pod Grunwaldem i Stańczykiem. Był to ogrom zdobytej wiedzy i umiejętności czytania obrazów. Ciekawym miejscem okazało się również Muzeum świata iluzji,w którym było pełno zaskakujących i interaktywnych eksponatów. W tak przepełnionym atrakcjami programie znalazł się również czas na wspólne kino. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do domu.

             

            Iwona Jachimek

        • „Zdobywcy” w grze miejskiej „Śladami przeszłości do nowoczesności”
          • „Zdobywcy” w grze miejskiej „Śladami przeszłości do nowoczesności”

          • 6 października 2020 r. grupa projektowa „Zdobywcy” z projektu SAMA, wzięła udział w grze miejskiej „Śladami przeszłości do nowoczesności” zorganizowanej przez Pasłęcki Ośrodek Kultury i CSE Światowid. Gra miała na celu przybliżenie młodszemu pokoleniu wiedzy historycznej, która pozornie może wydawać się im trudna i odległa. Tematyka gry była powiązana z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz Bitwą Warszawską, która w tym roku obchodzi swoje stulecie, ale również z zabytkami i historiami dotyczącymi Pasłęka. Dzięki temu uczestnicy poprzez zabawę mogli poszerzyć swój zasób informacji na temat ważnych wydarzeń historycznych, ale również utrwalić wiedzę na temat swojego miasta i regionu.

            Gra miejska „Śladami przeszłości do nowoczesności” organizowana była w ramach projektu „Nieodległa Niepodległa” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.

            W trakcie gry uczestnicy pokonywali stacje, na których czekały na nich kolejne zadania do rozwiązania, zadaniem uczestników gry było odwiedzenie wyznaczonych miejsc, według podanej na mapach kolejności oraz rozwiązywanie zadań i łamigłówek związanych  z historią Polski oraz  regionu.

            opiekunka grupy: Mariola Dorniak

        • SAMA, projekt: Zdobywcy
          • SAMA, projekt: Zdobywcy

          • Od września 2020 r.  kontynuowane są zajęcia projektowe grupy: Zdobywcy, w ramach projektu unijnego SAMA. Uczniowie realizują kolejne tematy i zdobywają wiedzę o przyrodzie, kulturze i historii regionu.

            Dziedzictwo kulturowe naszego miasta - w trakcie zajęć uczniowie odbyli wycieczkę po Pasłęku, podczas której poznali najciekawsze zabytki miasta: Brama Kamienna, Brama Młyńska, ratusz, zamek krzyżacki, wieża ciśnień, cmentarz żydowski, zespół zabytkowych kamieniczek.

            Dziedzictwo kultury sakralnej naszego miasta - podczas wycieczki uczestnicy projektu zwiedzili najciekawsze obiekty sakralne Pasłęka: kościół św. Bartłomieja, kościół św. Józefa oraz kościół św. Jerzego.

            Z biegiem rzeki Wąskiej - uczniowie odbyli spacer wzdłuż doliny rzeki Wąskiej, podczas którego poznali formy erozyjnej i akumulacyjnej działalności rzeki. Sporządzili szkic obserwowanego terenu.

            Walory przyrodnicze Parku Ekologicznego w Pasłęku - podczas wyprawy do parku jej uczestnicy poznali zasady działania tężni solankowej i ukształtowanie malowniczego, polodowcowego terenu.

            Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w naszym mieście - w czasie  spaceru po Pasłęku  uczniowie odwiedzili miejsca pamięci narodowej między innymi pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Wycieczka do Izby Historycznej w Pasłęku - uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą historii Pasłęka.

            opiekun grupy: Mariola Dorniak

        • SAMA, projekt: Gram bez prądu
          • SAMA, projekt: Gram bez prądu

          • Od września 2020 roku wznowione zostały działania grupy projektowej: Gram bez prądu, który jest jednym z 9 projektów uczniowskich w projekcie unijnym SAMA. Na boisku szkolnym została wymalowana ścieżka gier i zabaw. Nasi uczniowie często z niej korzystają w czasie przerw śródlekcyjnych, a także na zajęciach wychowania fizycznego. Od miesiąca grupa planszomaniaków szykuje się na turniej gier planszowych. Gramy, uczymy się grać, żeby za miesiąc zorganizować PLANSZOWISKO. Uczniowie naszej szkoły zmierzą się w grach planszowych. Najlepsi otrzymają ciekawe nagrody.Wszyscy uczniowie naszej szkoły, w czasie zajęć świetlicowych bardzo chętnie korzystają z zasobów gier planszowych grupy projektowej: Gram bez prądu.

            opiekun grupy: Leonora Żukowska

        • Igrzyska powiatu w piłce nożnej
          • Igrzyska powiatu w piłce nożnej

          • Dnia 16.10.2020 r. w Młynarach odbyły się dwa turnieje w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Elbląskiego w piłce nożnej chłopców. Do rozgrywek stawiły się reprezentacje szkół podstawowych z: Pasłęka, Młynar, Gronowa Elbląskiego, Godkowa, Błudowa.

            Oba turnieje: chłopców młodszych i starszych zdominowały zdecydowanie dwie drużyny z Jedynki” w Pasłęku.

            Oto rezultaty spotkań:

            młodsi: 
            SP 1 Pasłęk
            : Błudowo 14:0 
            SP 1 Pasłęk
            : Młynary 7:0 
            Młynary : Błudowo 8:0 

            starsi: 
            Młynary : Godkowo 4:0 
            SP 1 Pasłęk
            : Gronowo Elb. 3:1
            SP 1 Pasłęk : Godkowo 2:0 
            Młynary : Gronowo Elb. 2:1
            Gronowo Elb. : Godkowo 3:1
            SP 1 Pasłęk : Młynary 9:0

            Drużyna chłopców młodszych: Chybiński Aleksander, Kowalski Szymon, Kujawski Ksawery, Pontus Igor, Prejs Borys, Stolica Gabriel, Zienkiewicz Dawid, Kulig Maciej, Mosakowski Fabian, Wąsowicz Bartłomiej.

            Drużyna chłopców starszych: Antczak Alan, Chojnacki Julian, Chojnicki Hubert, Gronkowski Julian, Podkalicki Adam, Rokicki Aleksander, Soroka Jakub, Szulago Łukasz, Szymborski Alan.

            Obie drużyny SP 1 Pasłęk zostały mistrzami powiatu elbląskiego. Brawo!

            Dzieci i młodzież zarówno podczas przejazdu jak i rywalizacji sportowej obowiązywały zasady reżimu sanitarnego w związku z epidemią. Opiekunami drużyn SP 1 Pasłęk byli: p. Robert Budkiewicz i p. Tomasz Tomaszewski.

            T. Tomaszewski

        • Wycieczka do Experymentu w Gdyni
          • Wycieczka do Experymentu w Gdyni

          • W sobotę, 10 października 2020 r. grupa młodzieży odwiedziła Eksperyment w Gdyni. Uczestnicy projektu SAMA, realizowanego w naszej szkole, mieli możliwość poznawania praw przyrodniczych w sposób doświadczalny. Dużym powodzeniem cieszyła się  symulacja jazdy w różnych warunkach samochodem , zmienianie ukształtowania terenu, składanie modeli ciała człowieka, przeprawy statków przez śluzy i wiele innych.

            Na nabrzeżu mieliśmy okazję podziwiać uroczystą inaugurację rozpoczęcia nauki w Szkole Morskiej oraz zacumowane statki. Pogoda umożliwiła spacer na gdyńską plażę. Pełni wrażeń wróciliśmy do Pasłęka.

        • SAMA, projekt: Nowoczesne Technologie w Życiu Codziennym
          • SAMA, projekt: Nowoczesne Technologie w Życiu Codziennym

          • Od września 2020 r. zostały wznowione zajęcia projektu SAMA, podczas których realizowane jest zadanie „Nowoczesne technologie w życiu człowieka”. Uczestnicy kontynuują pracę z zestawem BeCreo. Realizują kolejne wyzwania np. „Inteligentny dom”, „Stacja pogodowa” czy „Sport to zdrowie”. Łącząc moduły i pisząc odpowiednie programy zapewniają sobie wiele godzin pracy i zabawy, a jednocześnie poznają jak praktycznie w codziennym życiu są wykorzystywane nowe technologie.

            prowadząca zajęcia warsztatowe: Ewa Konupek

          • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

          • Szanowni Państwo,

            Informuję, że w uzgodnieniu z Samorządem Uczniowskim, Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną zdecydowałem, że w bieżącym roku szkolnym dniami dodatkowo wolnymi od zajęć lekcyjnych będą: 2 listopada, 4 i 5 stycznia oraz 4 czerwca. Ponadto w dniu 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) także nie realizujemy zajęć lekcyjnych. Zaznaczam, że w w/w dniach szkoła zapewnia uczniom opiekę. Dni wolne od zajęć lekcyjnych nie dotyczą grup przedszkolnych działających w naszej szkole.

            Z wyrazami szacunku,
            Dariusz Ponichtera

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          • We wrześniu najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził policjant. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogoda sprzyjała, więc spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Pan policjant wysłuchał wiersza Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”, wyrecytowanego przez dzieci. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.

          • „Zemsta” – uczniowskie recenzje

          • 29 września 2020 r. uczniowie klas siódmych nasze Szkoły mieli okazję obejrzenia inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry. Spektakl przygotowany przez młodzież z Zielonki Pasłęckiej i Pasłęka w reżyserii Marcin Tomasika i Lucyny Hulanickiej został pokazany na deskach sali widowiskowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

            Oto fragmenty uczniowski recenzji napisanych w ramach pracy dla chętnych uczniów.

            • W sali widowiskowo-kinowej przez około półtorej godziny grupa teatralna doskonale odgrywała i wcielała się w role: Cześnika Raptusiewicza, Rejenta Milczka, Papkina, Klary, Wacława, Podstoliny, Dyndalskiego oraz Perełki. Spektakl przedstawił historię skłóconych sąsiadów (Cześnika i Rejenta) i ślub dwojga zakochanych (Klary i Wacława). Jak przystało na komedię, wszystko dobrze się skończyło. [Alan Roman, VII a] 
            • (…) publiczność doskonale się bawiła dzięki młodym aktorom, którzy świetnie wcieli się w swoje role. A widok zakochanej pary – Klary i Wacława, na dłużej utkwi w pamięci młodej publiczności. [Kevin Dąbrowski, VII a]
            • Stroje aktorów  były dobrze dopasowane w stosunku do odtwarzanej treści komedii. Spektakl dostarczył dużo emocji oraz pokazał dawniejsze obyczaje. [Klaudia Lejman, VII a]
            • Pierwsza część spektaklu zapowiadała się niezbyt ciekawie, lecz kolejne sceny przyniosły ożywienie akcji i wartkie tempo utrzymało się już do końca przedstawienia. [Borys Marczak, VII a]
            • Po zakończeniu sztuki zapytałam moich kolegów, jakie jest ich zdanie na temat spektaklu. Zadania były podzielone; niektórym się podobało, a niektórym nie. Moim zdaniem ta inscenizacja jest godna polecenia. [Jakub Soroka, VII b]

            Oprac. Aniela Garnowska

        • Euroweekendowa przygoda
          • Euroweekendowa przygoda

          • W dniach 15-19 września 2020 roku, 30 uczniów z naszej szkoły, w ramach projektu Sama, wzięło udział w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu, malowniczo położonej  górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Przez kilka dni intensywnych zajęć prowadzonych przez wolontariuszy z różnych stron świata, min. z RPA, Indonezji, Wietnamu i Kolumbii uczniowie poznawali siebie, rozwijali kreatywność oraz umiejętności przywódcze. W ramach relaksu zwiedziliśmy też Sanktuarium na Górze Iglicznej oraz mogliśmy podziwiać piękne górskie krajobrazy min. wodospad Wilczki. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Zdjęcia w galerii.

            Edyta Siedlińska

  • Galeria zdjęć

      brak danych